logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Laptop Medion MD 98000 - brak obrazu, sygnały BIOS (1 długi, 2 krótkie)

tomeczeklkr 05 Mar 2012 19:16 4830 18
REKLAMA
  • #1 10638034
    tomeczeklkr
    Poziom 13  
    Posty: 160
    Pomógł: 1
    Ocena: 12
    Witam mam taki problem z laptopem otóż po włączeniu nie ma obrazu i słychać aby dźwięki BIOSu jeden długi i dwa krótkie, czytałem na internecie że te sygnały oznaczają prawdopodobnie usterkę grafiki. Proszę o pomoc. Z góry thx :)
  • REKLAMA
  • #2 10638124
    kendzior89
    Poziom 12  
    Posty: 27
    Pomógł: 7
    Ocena: 3
    Ale cokolwiek Ci wyświetla na tej matrycy ???
  • #3 10638310
    tomeczeklkr
    Poziom 13  
    Posty: 160
    Pomógł: 1
    Ocena: 12
    Nic się nie wyświetla jest czarny ekran taki sam jak na wyłączonym laptopie.
  • #4 10638461
    kendzior89
    Poziom 12  
    Posty: 27
    Pomógł: 7
    Ocena: 3
    Możliwe że padła Ci poprostu matryca ;/ Jeśli nie wyświetla nawet tego loga przy włączaniu ani sie nic nie mignie. Albo może poprostu sie wypieło z gniazda, rzadko się zdarza, ale się zdarza. Masz może jakiś monitor ze stacjonarnego komputera?? Podepnij go pod laptopa i zobacz czy cos wyświetli. Jeśli nic nie pokaże to karta graficzna. Jeżli pokaże się wszystko normalnie to matryca poszła.
  • #5 10638478
    tomeczeklkr
    Poziom 13  
    Posty: 160
    Pomógł: 1
    Ocena: 12
    Podpinałem pod monitor i też nic. A wiesz może jaka jest w tych laptopach karta?? Chodzi mi czy normalna czy zintegrowana.
  • #6 10638479
    tomeczeklkr
    Poziom 13  
    Posty: 160
    Pomógł: 1
    Ocena: 12
    Podpinałem pod monitor i też nic. A wiesz może jaka jest w tych laptopach karta?? Chodzi mi czy normalna czy zintegrowana.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #7 10638979
    bezum1
    Poziom 23  
    Posty: 426
    Pomógł: 59
    Ocena: 93
    Witam !
    Mam takiego samego laptopa który ma taką samą usterkę , niestety grafika jest zintegrowana z płyta główną .Grafika jest na układzie NVIDIA GF-GO 7400-N-A3 , naprawa tylko poprzez wymianę kulek (reballing), lub wymiana całego układu.
  • REKLAMA
  • #8 10639130
    tomeczeklkr
    Poziom 13  
    Posty: 160
    Pomógł: 1
    Ocena: 12
    A ile może kosztować wymiana całego układu?? Chciałbym żeby grafika była taka sama.
  • #10 10642470
    tomeczeklkr
    Poziom 13  
    Posty: 160
    Pomógł: 1
    Ocena: 12
    Tak identyczna a ile może kosztować wymiana całego układu?? Nastawiam się ostatecznie na to.
  • Pomocny post
    #11 10642836
    kendzior89
    Poziom 12  
    Posty: 27
    Pomógł: 7
    Ocena: 3
    Hmm.. Ciężko powiedziec. Każdy serwis inaczej się ceni. Zależy od stopnia skomplikowania, ale myślę że w okolicach 100 zł pewnie za to wyjdzie. Bo to jest trochę skomplikowane. Nastawiaj się odrazu że tak pewnie od około 80zł do nawet 250zł zazwyczaj.
  • #12 10644951
    tomeczeklkr
    Poziom 13  
    Posty: 160
    Pomógł: 1
    Ocena: 12
    Jak naprawią to dam znać co było dokładnie uszkodzone.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #13 10645160
    arko71
    Poziom 25  
    Posty: 546
    Pomógł: 78
    Ocena: 29
    Za 100zł to mogą ci co najwyżej przygrzać układ graficzny suszarką, a bardziej wyspecjalizowani hotair-em... Pieniądze wyrzucone w błoto, a jeżeli zadziała to zazwyczaj na bardzo krótko. Pełen reballing grafiki to koszt minimum 200-250 zł, a wymiana układu graficznego (o ile pochodzi z wadliwej serii) to juz powyżej 400zł.
  • Pomocny post
    #14 10649471
    kendzior89
    Poziom 12  
    Posty: 27
    Pomógł: 7
    Ocena: 3
    Dlatego arko71 mówiłem, że koszt zależny jest od stopnia trudności. Nawet od tego czy laptop się szybko rozbiera... Za niektóre zapłacisz 80zł, a za inne nawet ponad 250zł.
  • #15 10649485
    tomeczeklkr
    Poziom 13  
    Posty: 160
    Pomógł: 1
    Ocena: 12
    No to wgl opłaca się robić tego laptopa??
  • Pomocny post
    #16 10660004
    kendzior89
    Poziom 12  
    Posty: 27
    Pomógł: 7
    Ocena: 3
    Hmm.. mi ostatnio padł dysk w laptopie, więc wydatek rzędu 500zł (nowy dysk)... Myślę, że Ty zapłacisz pewnie ponad 500zł szacunkowo... Ale czy się opłaca to zależy wyłącznie od Ciebie. Nie wiem ile wart jest Twój laptop ale zawsze można spróbować. Jeśli nie, to pozostaje kupno nowego, a tego sprzedaj na części... Popytaj w serwisie ile kosztuje karta graficzna i wymiana jej. Przekalkuluj to sobie jak będziesz znał dokładna cenę.
  • #17 11010319
    tomeczeklkr
    Poziom 13  
    Posty: 160
    Pomógł: 1
    Ocena: 12
    Witam po długiej przerwie. Postanowiłem, że sprzedam laptopa na części tylko muszę porobić zdjęcia. Z góry thx za okazaną pomoc.
  • #18 11158989
    10j
    Poziom 11  
    Posty: 66
    Ocena: 1
    Witam Serdecznie
    Chciałem się tutaj podpiąc ponieważ mam w ręku laptopa koleżanki i po odpaleniu nie ma obrazu - MEDION 96630 - nie ma też dźwięku, podłączyłem mój monitor i teżnic nie widać, co by sugerowało kartę grafiki rozwaloną lub całą płytę -kto wie....jakieś sugestie co mogę jescze sprawdzić itp?

    Czy napewno przy podłączeniu monitora powinienem widzieć obraz ? Chodzi mi o to czy to napewno wyklucza matryce?

    Pozdrawiam
    Marek Liban
  • #19 15311626
    tomeczeklkr
    Poziom 13  
    Posty: 160
    Pomógł: 1
    Ocena: 12
    Nieaktualny temat. Dzieki za pomoc wszystkim :)

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłosił problem z laptopem Medion MD 98000, który po włączeniu nie wyświetla obrazu, a jedynie emituje sygnały BIOS (jeden długi i dwa krótkie), co sugeruje usterkę karty graficznej. Po podłączeniu zewnętrznego monitora również nie uzyskano obrazu, co potwierdza problem z grafiką. Użytkownicy zasugerowali, że grafika w tym modelu jest zintegrowana (NVIDIA GF-GO 7400-N-A3) i naprawa może wymagać reballingu lub wymiany układu. Koszt naprawy w serwisach waha się od 80 zł do 400 zł, w zależności od stopnia skomplikowania. Użytkownik zdecydował się na sprzedaż laptopa na części.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA