Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

internet nie działa oraz antywirus

mac_iek13 05 Mar 2012 22:25 2813 10
  • #1 05 Mar 2012 22:25
    mac_iek13
    Poziom 8  

witam mam problem nie działa mi internet na kompie, antywirus avast nie chce się uruchomić, wcześniej działał ale osłony sieciowe nie działały tzn. nie można było ich uruchomić, a przy próbie odpalenia ich wyskakiwał błąd. odinstalowałem antywirusa i zainstalowałem ponownie lecz teraz wcale się nie włącza.

0 10
  • #2 05 Mar 2012 22:27
    Ryfa
    Poziom 10  

A jak wywalisz tego avasta to zaczyna działać? Czy nie działa internet to znaczy nie działa przeglądarka www czy w ogóle nie łączy się z siecią? Swoją drogą Avast to jeden z najgorszych antywirusów, już lepiej zainstalować darmową Avirę.

0
  • #3 05 Mar 2012 22:33
    mac_iek13
    Poziom 8  

wcale nie działa w połączeniach sieciowych nawet nie ma pokazanego połączenia patrzyłem w menadżerze urządzeń i znalazłem tam kilka wykrzykników i wszystkie dotyczą karty sieciowej
    a i zapomniałem dodać zapora sieciowa nie działa i przy próbie uruchomienia wyskakuje komunikat że nie może zostać uruchomiona.
    a co do avasta to nie zgodzę się używam już od 5 lat i nie mam żadnych problemów z nim.

0
  • #4 05 Mar 2012 22:41
    Ryfa
    Poziom 10  

Odinstaluj avasta przy pomocy http://www.avast.com/uninstall-utility i zainstaluj sterowniki do karty sieciowej, sprawdź czy działa.
    Ew. spróbuj przywracania systemu sprzed pojawienia się problemów. Ewidentnie Ci coś namieszał ten program.

0
  • #5 05 Mar 2012 22:46
    Kolobos
    Spec od komputerów

Daj oba logi z OTL w zalaczniku, zrob tez skan przy pomocy mbam oraz cureit.

0
  • #7 05 Mar 2012 23:46
    mac_iek13
    Poziom 8  

przeskanowałem mbam i znalazł wirusa jednego trojan.downloader

0
  • Pomocny post
    #8 06 Mar 2012 00:06
    Kolobos
    Spec od komputerów

Nie pisz post pod postem, uzywaj ZMIEN.

Java(TM) 6 Update 30, do aktualizacji -> www.java.com
    Adobe Reader 9.5.0 - Polish, zmien na Foxit (nie instaluj dodatkow przy instalacji)

Combofix sciagaj TYLKO ze strony http://www.bleepingcomputer.com/combofix/pl/instrukcja-uzycia-combofix

W logach nie widac nic ciekawego, problem nie ma zwiazku z tematyka tego dzialu.

Usun przy okazji C:\found.000.

> znalazłem tam kilka wykrzykników i wszystkie dotyczą karty sieciowej

Co masz podane w szczegolach bledu?

0
  • #10 06 Mar 2012 20:30
    Kolobos
    Spec od komputerów

Odinstaluj te wszystkie urzadzenia, nastepnie zainstaluj sterowniki do karty.

0
  • #11 07 Mar 2012 00:35
    mac_iek13
    Poziom 8  

musiałem sformatować kompa bo już tylko ekran śmierci pokazywał się przy starcie systemu.
    po formacie komputer działa normalnie
    dzięki za pomoc i za zainteresowanie.

0