Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skaner Plustek Optic Pro UT12

01 Mar 2003 14:13 6295 14
  • Poziom 11  
    Mam kłopoty z tym skanerem.
    Od jakiegoś czasu skaner źle skanuje.
    Na skanach widać poziome pasy przebarwień.
    Zresztą jak zeskanuję samą białą kartę papieru tak samo widać te przebarwienia. Rozchodzą się one pionowo na całej długości zeskanowanego obrazu. Najmniej (lub wcale) to widać na skanach zwykłego tekstu - skan czarno biały.
    O czym to świadczy?
    Kłopot skanera czy oprogramowania i jego konfiguracji?
    Kabelek USB fabryczny krótki.
    Może skaner jest zabrudzony?
    Co należy czyścić w takim wypadku?
    Płyta szkalana jest idealnie czysta z dwóch stron.
  • Poziom 28  
    Mam Plustek OpticPro U12 i to samo. Mam to tylko na preskanie. Na kolorze najbardziej widać, ale mnie to nie przeszkadza.
  • Poziom 11  
    Gdybym miał to tylko na preskanie płaczu by nie było.
    W tej chwili mam to na wszystkich ze skanowanych obrazach oprócz czarno białych skanów (prawie nie widać).
    Dodaję wycinek skanu śrubki na karcie graficznej.
    Na zdjęciach jest identycznie.
  • Poziom 12  
    Problemem jest zasilanie skanera - zasilacz impulsowy 15V.
    Wystarczy zasilacz stabilizowany o regulacji napięcia i prądu.
  • Poziom 11  
    Problemem jest zasilacz...
    Zasilacz mam fabryczny ale fabryczny to przecież nie znaczy dobry.
    Jutro spróbuję podłączyć coś ekstra dobrego.
    Efekty opiszę.
  • Poziom 11  
    Problemem nie jest sam zasilacz.
    Po pierwsze nie 15 V stałego ale 24V minimum 500ma.
    Podłączyłem silny regulowany zasilacz który spokojnie pali bezpiecznik 30amper!:) Taki sobie laboratoryjny zasilacz;)
    Nic to nie zmieniło i skany sa identyczne.
    Zacząłem procedurę reklamacyjną.
    Plustek musi odpisać na mój list.
    Tyle mogę zrobić w tej sytuacji:(
  • Poziom 11  
    ja tez mam taki problem - skan zatrzymuje sie i wychodza paski dzieje sie to od jakiegos czasu. Co ciekawe podlaczylem skaner do innego kompa przeskanowalem ok 5 dok. i tego problemu nie bylo. MOze to byc przypadek. Mosze jeszcze raz przetestowac
  • Poziom 11  
    Mam w domu innego kompa.
    Może dzisiaj podłączę i sprawdzę objawy.
    Po testach opiszę rezultaty.
  • Poziom 24  
    Ja miałem podobny problem z Canonem.
    Znalazłem w oprogramowaniu opcję "Kalibruj" , Po jej nacisnieciu kazał 1 minutę czekać bez dokumentu w skanerze i z zamknietym włazem :))))
    To pomogło.
  • Poziom 11  
    Podłączenie do innego kompa nie pomogło.
    Ja mam Win Xp Pro a tam był milenium.
    Było nawet gorzej bo preskany miał żółte :)
    Co do kalibracji to jestem zaskoczony bo nie ma tego w moim oprogramowaniu.
    Jest coś podobnego do kalibracji ale tym tylko zaznaczam początek i bok obszaru skanowania gdyby skaner zapomniał położenia szyby w skanerze.
    Jeszcze to potrenuję i poczytam na stronie plustka.
    Przyjęli skaner do naprawy ale mam go wysłać do Warszawy.
    Gdyby stwierdzili, że jest sprawny to obciążą mnie kosztami wysyłek.
    Kalibrację miałem jak kupiłem sobie kiedyś ręczny skaner:)
  • Poziom 11  
    Kalibracja skanera?
    Faktycznie mam plik calibrate.exe

Jednak to program jakby dosowy i pod moim Win XP Pro nie ruszy.
    Zaraz biorę instrukcję i może coś znajdę o tej kalibracji.
    Czy ktoś kalibrował ten skaner?
    Jak ta procedura wygląda?
  • Poziom 20  
    Jak by kogoś to interesowało, bo temat trochę stary. Mam to samo, czasem przy skanowaniu widać wzdłurz ciemniejszy pasek, czasem(rzadko) go nie ma. Myślę że to nie jest wina sprzętu, plustek sobie ciut olewa klijentów bo oprogramowanie chodzi dość dziwnie :(. Już kilka razy się spotkałem z problemami z instalacją. A co do kalibracji to sprzęt wykonuje ją przed każdym skanowaniem automatycznie. Pod linuxem wszystko jest OK bez dodatkowych programów, sterowników, patchy itd, itp... sam os sobie z tym radzi :)
    Pozdrówka
  • Poziom 11  
    qrchakos napisał:
    Jak by kogoś to interesowało, bo temat trochę stary. Mam to samo, czasem przy skanowaniu widać wzdłurz ciemniejszy pasek, czasem(rzadko) go nie ma. Myślę że to nie jest wina sprzętu,...

Ten skaner wrócił już z naprawy serwisowej.
    Na gwarancji napisali:
    "czyszczenie luster skanera"
    Po tej "naprawie" jestem prawie zadowolony.
    Opisane objawy ustąpiły na 2/3 powierzchni skanera.
    Na pozostałej 1/3 zakłócenia są o wiele mniejsze.
    Zakładam, że jeżeli faktycznie jakieś lustra były czyszczone nie zostały wyczyszczone dokładnie. Ale w takim wypadku można te czyszczenie samemu zrobić (po upływie gwarancji).
  • Poziom 20  
    Nie wydaje mi się żeby to była wina brudnego lustra, przynajmniej u mnie. Bo skaner pracuje równolegle pod linuxem i winzgrozą, no i pod linuxem skan jest czysty, a pod windozą się pokazuje ten pasek. Poza tym jest on za bardzo regularny jak na zabrudzenie. Dziwne bo na matowej powierzchni go raczej nie widać, pokazuje się dopiero przy lakierowanym papierze. No i jeszcze w programie do skanowania w Mandrake'u do skanowania negatwów można wybierać różnye typy klisz (fuji, kodak, agfa, itp) 8O . Więc ja stawiał bym na kiepskie stery lub oprogramowanie :( pusteka do winzgrozy, bo nie maczali palców przy oprogramowaniu do linuxa i wszystko jest OK :P
  • Poziom 11  
    Skaner przyjęli do naprawy.
    Napisali co napisali a więc niby lustra czyścili.
    Ja nic przez te parę dni w systemie nie robiłem a tym bardziej ustawień skanera nie ruszałem.
    Po odebraniu z naprawy (przywieźli mi do domu z Warszawy) objawy prawie ustapiły. Dlatego jestem skłonny uwierzyć w te lustra bo coś musieli zrobić. Skaner był sprawdzany przed wysyłką na 3 innych kompach.