Witam wszystkich, posiadam problem z owym ekspresem do kawy a dokładniej z tym co jest w temacie czyli "refill" oraz "recover".
Jest to mój pierwszy ekspres który dostałem (zapewne już uszkodzony).
Przed pierwszym uruchomieniem umyłem go ze wszystkich nieczystości i poczekałem aż wyschnie uruchomienie ekspresu wygląda następująco.
1. Uruchomienie z boku włącznika
2. Strzałki na wyświetlaczu chodzą dobrze tj. w tą samą stronę co wskazówki zegara
3. Słychać że ekspres się uruchamia
4. Słychać jakieś stuknięcie/a w bodajże (nie wiem jak się to fachowo nazywa) w zaparzarce (prawa boczna strona)
5. Następuje auto czyszczenie (woda leci w miarę czysta troszeczkę jest na samym dnie fusów z kawy ale znikome ilości a więc uważam iż nie stanowi to jakiegoś problemu)
6. W trakcie auto czyszczenia nalewa się do kubka ok. 10-15ml wody (nie jestem w stanie wymierzyć ile dokładnie to tak na oko)
7. W momencie nalewania wody do kubka strzałki na wyświetlaczu chodzą w odwrotną stronę niżeli wskazówki zegara (nie wiem co to oznacza)
8. Zapala się również "refill" i miga
9. Po jakimś czasie gaśnie "refill" i strzałki chodzą zgodnie ze wskazówkami zegara i widać na wyświetlaczu stan gotowości ekspresu tj. można wybierać wszystkie funkcje
10. Po naciśnięciu przycisku "start" młynek mieli kawę (wszystko jest w porządku) po pewnym czasie słychać znowu stuknięcie tj. w punkcje 4
11. W momencie nalewania "kawy" do kubka nalewa się z jakieś 10-15 ml kawy i to wszystko, w tym momencie zaczyna się świecić "refill" oraz "recover" na wyświetlaczu oraz strzałki chodzą do tyłu
12. Po krótkim czasie strzałki zaczynają chodzić do przodu ale "refill" oraz "recover" dalej miga na przemian.
Z tego co wyczytałem na forum na temat "refill" może być to problem z pływakiem w zbiorniku wody, patrzyłem pływak jest w porządku. Następnie wyczytałem że może być to problem z przepływomierzem bądź z zapowietrzonym układem i tu pojawia się problem ponieważ nie wiem gdzie jest ten przepływomierz jak on wygląda bądź jak go rozebrać (wyczytałem że magnesy mogły być w nim zaśniedziałe) choć nie wiem ile w tym prawdy, jeśli już tak to również jak do nich się zabrać.
Pozostaję również kwestia "recover" wyczytałem również na forum że może to być wina prawego bocznego pojemnika na zużytą kawę (pojemnik jest prawie pusty, za każdym razem był opróżniany). Dlaczego tak się dzieje również nie mam pojęcia.
Jeśli będzie ktoś w stanie pomóc to proszę o opisanie krok po kroku jak to naprawić jeśli ktoś posiada to może nawet jakieś zdjęcia czy coś co mogło by naprowadzić mnie na naprawę tego ekspresu.
Z góry bardzo dziękuję za wszystkie pomoce, może uda mi się kiedyś naprawić i wypić świeżo zmielonej kawy.
Re: Zauważyłem że sporo wody po pierwszym zaparzeniu kawy zostaje w dolnym frontowym podajniku.
Re: Przeczyściłem takie białe coś przez co przepływa woda a w środku jest wirniczek, wirniczek miał magnesik który byl brudny, a więc wziołem go i umyłem, teraz ekspres nalewa bardzo ładnie kawę.
Podczas uruchamiania już nie widnieje napis "refill" natomiast pojawia się teraz po zaparzeniu kawy czyli 6, 7 oraz 8 punkt naprawiony
w punkcie 11 też połowicznie naprawiono ponieważ nalewa dobrze kawę ale za to nadal widnieje (miga) ten napis "refill" oraz "recover" podczas nalewania, posiada ktoś może jakieś propozycje naprawy ?? czy to ma tak juz zostać ??
Jest to mój pierwszy ekspres który dostałem (zapewne już uszkodzony).
Przed pierwszym uruchomieniem umyłem go ze wszystkich nieczystości i poczekałem aż wyschnie uruchomienie ekspresu wygląda następująco.
1. Uruchomienie z boku włącznika
2. Strzałki na wyświetlaczu chodzą dobrze tj. w tą samą stronę co wskazówki zegara
3. Słychać że ekspres się uruchamia
4. Słychać jakieś stuknięcie/a w bodajże (nie wiem jak się to fachowo nazywa) w zaparzarce (prawa boczna strona)
5. Następuje auto czyszczenie (woda leci w miarę czysta troszeczkę jest na samym dnie fusów z kawy ale znikome ilości a więc uważam iż nie stanowi to jakiegoś problemu)
6. W trakcie auto czyszczenia nalewa się do kubka ok. 10-15ml wody (nie jestem w stanie wymierzyć ile dokładnie to tak na oko)
7. W momencie nalewania wody do kubka strzałki na wyświetlaczu chodzą w odwrotną stronę niżeli wskazówki zegara (nie wiem co to oznacza)
8. Zapala się również "refill" i miga
9. Po jakimś czasie gaśnie "refill" i strzałki chodzą zgodnie ze wskazówkami zegara i widać na wyświetlaczu stan gotowości ekspresu tj. można wybierać wszystkie funkcje
10. Po naciśnięciu przycisku "start" młynek mieli kawę (wszystko jest w porządku) po pewnym czasie słychać znowu stuknięcie tj. w punkcje 4
11. W momencie nalewania "kawy" do kubka nalewa się z jakieś 10-15 ml kawy i to wszystko, w tym momencie zaczyna się świecić "refill" oraz "recover" na wyświetlaczu oraz strzałki chodzą do tyłu
12. Po krótkim czasie strzałki zaczynają chodzić do przodu ale "refill" oraz "recover" dalej miga na przemian.
Z tego co wyczytałem na forum na temat "refill" może być to problem z pływakiem w zbiorniku wody, patrzyłem pływak jest w porządku. Następnie wyczytałem że może być to problem z przepływomierzem bądź z zapowietrzonym układem i tu pojawia się problem ponieważ nie wiem gdzie jest ten przepływomierz jak on wygląda bądź jak go rozebrać (wyczytałem że magnesy mogły być w nim zaśniedziałe) choć nie wiem ile w tym prawdy, jeśli już tak to również jak do nich się zabrać.
Pozostaję również kwestia "recover" wyczytałem również na forum że może to być wina prawego bocznego pojemnika na zużytą kawę (pojemnik jest prawie pusty, za każdym razem był opróżniany). Dlaczego tak się dzieje również nie mam pojęcia.
Jeśli będzie ktoś w stanie pomóc to proszę o opisanie krok po kroku jak to naprawić jeśli ktoś posiada to może nawet jakieś zdjęcia czy coś co mogło by naprowadzić mnie na naprawę tego ekspresu.
Z góry bardzo dziękuję za wszystkie pomoce, może uda mi się kiedyś naprawić i wypić świeżo zmielonej kawy.
Re: Zauważyłem że sporo wody po pierwszym zaparzeniu kawy zostaje w dolnym frontowym podajniku.
Re: Przeczyściłem takie białe coś przez co przepływa woda a w środku jest wirniczek, wirniczek miał magnesik który byl brudny, a więc wziołem go i umyłem, teraz ekspres nalewa bardzo ładnie kawę.
Podczas uruchamiania już nie widnieje napis "refill" natomiast pojawia się teraz po zaparzeniu kawy czyli 6, 7 oraz 8 punkt naprawiony
w punkcie 11 też połowicznie naprawiono ponieważ nalewa dobrze kawę ale za to nadal widnieje (miga) ten napis "refill" oraz "recover" podczas nalewania, posiada ktoś może jakieś propozycje naprawy ?? czy to ma tak juz zostać ??