Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VB 2008 Exspres odbieranie RS232 SerialPort

mradamf1985 13 Mar 2012 13:46 1596 4
  • #1 13 Mar 2012 13:46
    mradamf1985
    Poziom 12  

Witam, od dłuższego czasu czasu programuje w Bascom z którym nie mam problemu, chciałem sobie teraz uruchomić urządzenie oparte o komunikacje z komputerem przez RS232. Kupiłem książkę RS232 w przykładach co dużo mi dało, ale nie mogę sobie poradzić z jednym problemem, odbiorem i wyświetlaniem danych. Jeśli pisze:

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Po odebraniu ładnie wyskakuje okienko z daną którą wysłałem, ale ja to chce wyświetlać w TextBoxie po wstawieniu czegoś takiego wyrzuca błędy

Nie mogę nigdzie znaleźć tego jakoś dostępnie opisanego. Chce np. żeby po wysłaniu komendy do uC, i zrozumieniu wyświetlił mi w tym okienku "OK".
    Problem podejrzewam błahy dlatego zakładam w dziale początkujący bo z VB jestem cieniutki, z wysyłaniem nie ma problemu, ale z odbiorem i wyświetleniem mam problem.

Proszę pamiętać o używaniu znaczników syntax. Opcja Listing kodu. - arnoldziq

0 4
  • #2 14 Mar 2012 18:56
    marcinj12
    Poziom 40  

Jaki błąd dokładnie dostajesz?

0
  • #3 15 Mar 2012 10:05
    mradamf1985
    Poziom 12  

VB 2008 Exspres odbieranie RS232 SerialPort
    Pewnie to jakaś głupota ale nigdy się w programowanie dla Windows nie bawiłem.

0
  • #4 15 Mar 2012 10:39
    marcinj12
    Poziom 40  

Wcale nie taka "głupota"... Nasłuchiwanie przez SerialPort odbywa się w osobnym wątku, a nie jest możliwa bezpośrednia interakcja z komponentami spoza wątku, w którym zostały one utworzone.
    Spróbuj - choć nie znam składni VB - czy takie coś zadziała (lub coś w tym stylu):

0
  • #5 15 Mar 2012 17:13
    mradamf1985
    Poziom 12  

Teraz to kolega przesadził, że nie zna składni. Działa tak jak chciałem :D . Miał bym zapewne jeszcze wiele pytań na temat programowania w Visual Basic, ale że nie chce marnować cennego czasu ludziom którzy się na tym znają, zapytam tylko o środki dydaktyczne jakie polecacie? Kupiłem książkę wydawnictwa Helion "Visual Basic 2010 od podstaw", ale stwierdzam że w tej książce jest wszystko i nic(według mojego odczucia). Bardzo bym prosił o jakieś wskazówki, może jakieś kursy do pobrania.Dla mnie jest to głupotka jeśli coś można rozwiązać w 5 linijkach kodu, jednak takich informacji szukam: co z czym i dlaczego, bo takich podstaw mi brakuje.

0
  Szukaj w 5mln produktów