Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirpool FL5053-500 cieknie woda na małym programie

piomich 14 Mar 2012 14:02 1837 4
  • #1 14 Mar 2012 14:02
    piomich
    Poziom 11  

Witam Kolegów
    Posiadam pralkę jak w temacie i od jakiegoś czasu pojawiły się wycieki wody z pralki ale tylko i wyłącznie na krótkim programie od 5 i programie wełna. Na podstawowym programie od 1 i od 2 pralka działa normalnie; nie ma żadnych wycieków wody.
    Faktem jest że więcej używana jest pralka na podstawowych programach tych od 1 i 2 ale te krótkie także są używane i wtedy w łazience na podłodze mokro.
    Może któryś z kolegów miał taki problem..., bo jeśli byłaby to wada pompy wody to myślę że wycieki po odwirowaniu byłyby na wszystkich programach tych krótkich i tych długich. A jeszcze chciałem dodać iż pompa była już wymieniana w tej pralce jakieś 1,5 roku temu.
    Pozdrawiam

0 4
  • #2 14 Mar 2012 14:39
    Witold5
    Poziom 30  

Musisz sam dopatrzyć gdzie są przecieki. Wtedy można coś doradzić.

0
  • #3 14 Mar 2012 15:04
    elektromajster93
    Poziom 11  

Wycieki moga być wszędzie u mnie był wyciek przy łożyskach gdy woda się do nich dostała.
    Jeśli wycieka na łączeni bębna to pewnie uszczelka jest do wymiany albo spinki sie poluzowały i podczas szybszego wirowania woda uderza mocniej o ściankę bębna i przecieka. Możliwe jest rozszczelnienie na połączeniu wężem bębna z pompką brudnej wody musisz zrobić tak jak radził ci Witold 5.

0
  • #4 14 Mar 2012 19:22
    Gobro
    Poziom 28  

Proszę włączyć pralkę na program 1 lub 2 ,podłożyć gazetę pod pralkę dokładnie pod szufladką na proszek. Jeżeli będzie mokro to do wymiany wąż zasobnik na proszek zbiornik.

0
  • #5 09 Sty 2013 12:31
    piomich
    Poziom 11  

Witam wszystkich
    Przepraszam że tak późno.
    W pralce wymieniłem całą szufladę na proszek (używana odkamieniona) ale to nie pomogło.
    Okazało się że przyczyną wycieków na małym programie (program wełna) jest mała dziurka w fartuchu gumowym pralki. Dziurka była umiejscowiona na takiej wysokości fartucha (pod jego niewidocznym zagięciem), że przy pracy pralki na programie głównym (gotowanie) słup wody pobieranej przez pralkę do płukania nie dotykał jej umiejscowienia, a przy programie delikatnym (wełna) słup wody pobieranej przez pralkę do płukania był zawsze znacznie wyżej poziomu uszkodzenia fartucha. Stąd te zaobserwowane wycieki tylko na małym programie.

Dziękuje wszystkim i pozdrawiam.

0