Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVB-T na 2 telewizory-co kupić ?

15 Mar 2012 19:54 4346 2
  • Poziom 9  
    Witam.
    Chcę podłączyć dvb-t do 2 tv.Do nadajnika mam dość daleko więc mam zamiar kupić tą antene : LINK.Z tego co tam znalazłem to potrzebuję jeszcze kilka wtyczek,rozgałęźnik Link. Oba telewizory nie posiadają wbudowanego mpeg-4.
    a) czy muszę kupić 2 dekodery
    b) jak to poskładać :)

Ps. Sorry jeśli nie ten dział
  • flexghzflexghz
  • Poziom 16  
    ZAKUPY: 3 F-ki do rozgałęźnika; 1 F-ka do anteny; 2 wtyczki antenowe do dekoderów; 2 dekodery (do każdego TV osobny) - jeżeli kupisz jeden to będziesz mógł oglądać ten sam kanał na obu TV. Dekodery kup np na allegro - podłączasz do niego antenę, a dekoder wpinasz do Euro w TV. Antenę ustawisz w dobrym kierunku (z tym może być nieco problemów), następnie jak już na dekoderze będziesz widział, że masz sygnał z anteny to zaprogramujesz stacje (z automatu) i to wszystko.
  • Poziom 14  
    Odpowiedz z innego tematu polecam

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10810583#10810583

Ricorro napisał:
    Najprostszy i chyba najtańszy sposób rozdzielenia sygnału na od 2-4 telewizorów, można na więcej ale wtedy oczywisty spadek sygału powinno byc lepsze wzmocnienie (kwestia odległości od nadajnika itp...) i spliter na więcej wyjść na znanym serwisie aukcyjnym za grosze.
    Na zdjęciu spliter wolny który kupiłem dla znajomego bo chciał zrobić sobie na 2 telewizory jak zobaczył że u mnie to działa:
    -sam spliter kupiłem za 2zł facet miał ich całe pudełko (piszę spliter bo tak pisze na rozdzieleaczu w necie często pisze rozdzielacz - ważne żeby był w zakresie 5-860 lub 5-900MHz pasmo UKF VHF inaczej DVBT analog i FM. Zaznaczę że wcześniej ten sam spliter bardzo ładnie rozdzilił mi pasmo FM z zewnętrznej anteny FM+symetryzator na radio w kinie domowym i wieży córki.
    -przejście spliter/zasilanie anteny do 2 zł
    -złącza f 60 groszy
    -kabel u mnie od splitera do telewizora: 1 telewizor ma 20 metrów, drugi 6metrów, 3 15metrów.

Instalacja działa jak należy mieszkam jakieś 50km od Krosna wzniesienia górki itp. sygnał pokazuje 100% i 14 kanałów + 1 testowy
    Antena zastosowana:
    Antena DVB-T 44/21-69 Tri Digit ze wzmocnieniem 47 płytka wzmacniacza oznaczenie LNA-177 (czytałem że bardzo dobre i się to sprawdza bo wcześniej miałem taka samą antenkę pożyczoną od znajomego z inna płytką i u mnie nic nie złapało.
    Poniżej zdjęcie z krótkim opisem w sumie łopatologia bardzo prosto to podłączyć niestety zasilanie musi być włączone w tym konkretnym miejscu można oczywiście przedłużyć kablem od splitera nie przy telewizorze ale przed spliterem na wejściu "IN".
    Wyjaśnię że w 2 sklepach mili Panowie chcieli mi WCIŚNĄĆ rozdzielacze z zasilaczem za nie mniej niż 60-80zł.
    Podkreślam u mnie to działa 100% sprawdzone wiem że to totalny minimalizm i dlatego bardzo polecam takie rozwiązanie!!!!
    DVB-T na 2 telewizory-co kupić ?

Jeszcze chciałem dodać że czasem czytałem że na poszczególnych wyjściach wolnych trzeba zaślepić specjalną zatyczką 75omów u mnie nic takiego nie ma instalacje mam zrobioną na 3 telewizory dwa obecnie działają jednocześnie wszystko ok!. Przy antenie można zastosować zwrotnice antenową 20zł i np dwie anteny w dwa kierunki. Można ale tego nie sprawdzałem do poszczególnych linii od splitera zastosować spliter i rozdzialcz TV/SAT -2-3 zł i puścić jednym kablem do telewizora satelitę i DVBT - podkreślam można ale nie próbowałem.

pozdrawiam