Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVB-T - podłączenie dekodera i dwóch TV

Kacperayman 04 Gru 2012 03:21 4983 6
  • #1 04 Gru 2012 03:21
    Kacperayman
    Poziom 6  

Mam dekoder z wejściem euroscart ,hdmi,rf in,rf out .I dwa telewizory jeden mój z 2wejściami euroscart ,a drugi synów z wejściem video czincz.
    I teraz mam pytanie jak podłączyć jeden dekoder do 2 tv tak aby na jednym były kanały i na drugim te same.
    Chodzi mi by synowie mogli też oglądać telewizje z dekodera.
    Prośiłbym o szybką odpowiedź.

0 6
  • #2 04 Gru 2012 17:36
    dylus1
    Poziom 14  

Najlepiej będzie zakupić drugi dekoder do drugiego TV.
    Tylko wtedy będzie pełna funkcjonalność i jakość obrazu.
    Rozdzielenie sygnału z jednego dekodera rozdzielaczem scart spowoduje możliwość oglądania tych samych kanałów w tym samym czasie, ale kosztem pogorszenia jakości.

Nasuwa się pytanie: Czy synowie zawsze oglądają to samo? Jeśli nie, to rozgałęźnik odpada.

0
  • #3 07 Gru 2012 00:30
    Kacperayman
    Poziom 6  

A jest możliwość taka aby podłączyć syną dekoder cyfrowego polsatu ,poniważ mam taki ale już nieaktywny bo nie płacę ,ale czy były by programy?
    Słyszałem gdzieś że są tam darmowe kanały gdy masz po umowie.

0
  • #4 07 Gru 2012 12:12
    fidotp
    Poziom 22  

Najlepiej podłączyć i samemu sprawdzić.

0
  • #5 07 Gru 2012 12:33
    andk1eltd
    Poziom 35  

Kacperayman napisał:
    Mam dekoder z wejściem euroscart ,hdmi,rf in,rf out .I dwa telewizory jeden mój z 2wejściami euroscart ,a drugi synów z wejściem video czincz.
    I teraz mam pytanie jak podłączyć jeden dekoder do 2 tv tak aby na jednym były kanały i na drugim te same.
    Chodzi mi by synowie mogli też oglądać telewizje z dekodera.
    Prośiłbym o szybką odpowiedź.

DVB-T - podłączenie dekodera i dwóch TV DVB-T - podłączenie dekodera i dwóch TV
    I po wszystkim :D

0
  • #6 07 Gru 2012 22:11
    haziuk
    Poziom 6  

Podłączyłem do telewizora Grungiga dekoder DVB-T i jak się otworzy interfejs to nie wyszukuje kanałów. Wszystko jest podłączone (wszystkie kabelki) i dekoder się włącza. Wszystko się wyświetla (SEARCH), pokazuje się interfejs i zaczyna wyszukiwanie kanałów na różnych częstotliwościach. Pod koniec wyskakuje napis, że nie znalazł żadnego kanału. Mieszkam k. Wadowic, wybrałem więc Kraków - po kolei na wszystkich miltipleksach sprawdzałem i nic. czasem na zwykłej antenie łapało dawniejszą telewizję regionalną Katowice, więc szukałem na częstotliwościach Katowic i też nic.
    Czy może to być związane, z tym ze na moim terenie jest słaby sygnał? Jesli, tak to dekoder jes bez sensu? czy może dekoder jest uszkodzony (a kupiłem nowy)?
    mam w telewizorze miejsce wtyczki na AV1, AV2, EURO. (nie ma HDMI) Jak wybrać inne źródło?

Proszę o pomoc

0
  • #7 18 Lut 2013 01:43
    Kacperayman
    Poziom 6  

Dziękuje zadziałało ,a w sprawie pytania haziuka to może być wina anteny lub dekodera ,oddał bym na gwarancje jeśli masz lub kupił inny.
    Zamykam temat.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo