Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

toshiba satellite p300, brak polaczenia internetowego

adlaj 21 Mar 2012 15:51 1713 2
    adlaj
    Level 2  
    Witam wszystkich,

mam problem z utrzymaniem połączenia mojego laptopa z internetem przez wireless. Obecnie mój laptop ma windows 7 X32 i wykrywa wszystkie sieci w okol bez większych problemów. Łaczenie sie z nowa siecią wygląda w normie: hasło, ustawienie automatycznego łaczenia etc. korzystanie z internetu również bez większych problemów: download, ustawienie static ip., używając różnych przeglądarek internetowych. Niestety, po ok. dwóch, trzech dniach lub przy ponownym połączeniu sie do tej samej sieci nie uzyskuje połączenia z internetem jedynie z router'em. Windows nie potrafi zdiagnozować problemu, troubleshoot nieustannie prosi o zresetowanie router'a.
    Pomaga jedynie reinstalacja systemu co uczyniłem kilkakrotnie używając naprzemiennie windows 7 x32, x64 I ubuntu - nawet w przypadku ubuntu problem powtarza sie???

Mój laptop to dwuletnia toshiba satellite p300
    procesor: Intel Core 2 Duo T3400 family chip set 2.16 GHz
    ram: 2GB
    DDR 2

Dziękuje za ewentualne odpowiedzi
    Mariusz Raczek
    Level 28  
    Podobny problem miałem z nową Toshibą. Połączenie z interneten ginęło po kilkudzisięciu minutach od rozpoczęcia surfowania, pomimo dobrego połączenia z routerem po wi-fi. Dodam, że połączenie po kablu lan działało bez problemów. Pomogło wyłączenie z autostartu firmowego softu Toshiby, którego przydatność jest żadna a w odczuciu użytkownika laptopa działało to jak malware.

Pozdrawiam.
    adlaj
    Level 2  
    Dzieki za odpowiedz Mariusz,
    pomysl z autostartem jest ciekawy. Moglbys mi podac nazwe tego softu.
    zastanawialem sie czy nie mam jakiegos sposobu aby zawezic pole poszukiwan po przez odpowiednie diagnozowanie komponentow np. diagnoza karty sieciowej (moze jest uszkodzona) a moze cos z windows'em jak serwisy...
    Jak ktos ma jakies pomysly zapraszam