Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dziwne zachowanie integratora sondy lambda

piotriszcz 23 Mar 2012 01:50 3231 5
  • #1 23 Mar 2012 01:50
    piotriszcz
    Poziom 2  

Witam.
    Nie moge poradzic sobie z problemem integratora sondy lambda ktory ma dziwne wahania wartosci. Norma mego rocznika (2002) jest 0.97-1.03v. Ecu nie pokazuje zadnych bledów. Dla pewnosci wymienione sondy lambda (jedna nowa ngk, kilka uzywanych oryginalnych), wymieniony katalizator, wyczyszczona przepustnica oraz map sensor. Silnik pracuje równo, uszczelka pod glowica w dobrym stanie,swiece ok, oleju nie bierze, wydech szczelny.
    Jesli ktos ma jakis pomysl co moze byc przyczyna bylbym wdzieczny.

Moje auto: Stilo 1.2 16v 2002 rok

Film fiat ecu scan

Link

Dorzucam dodatkowo wieksza ilosc parametrow z fes.

dziwne zachowanie integratora sondy lambda dziwne zachowanie integratora sondy lambda dziwne zachowanie integratora sondy lambda dziwne zachowanie integratora sondy lambda

Nie jestem pewien czy sa dobre parametry powietrza.
    dzieki

0 5
  • #2 23 Mar 2012 10:19
    rob4028
    Poziom 25  

czy coś się dzieje z samochodem? bo współczynnik lambda jest OK!

0
  • #3 23 Mar 2012 10:28
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 23 Mar 2012 10:43
    piotriszcz
    Poziom 2  

Silnik chodzi bardzo dobrze. Nie ma zadnego szarpania, dławienia sie czy tym podobnych. Co do wartosci powietrza wlasnie podejrzewam ze cos jest nie tak. Tylko nie wiem czy komputer swiruje i dlatego pokazuje bzdury czy przyczyna jest jakis zle dzialajacy sensor. co do integratora troche poczytalem choc expertem nie jestem.
    Jestem w irlandii. probujac robic przeglad techniczny (dwa razy) nie moga zbadac emisji spalin poniewaz wspolczynnik lambda powinien byc staly i miescic sie w okreslonej normie natomiast u mnie wartosc skacze.

0
  • #5 23 Mar 2012 10:46
    rob4028
    Poziom 25  

Motronic napisał:
    Sądzę, że nie wiesz co to jest integrator sondy.

Szuka dziury w całym.!!

0
  • #6 23 Mar 2012 11:29
    ociz
    Moderator Samochody

Podaj lepiej wyniki analizy spalin.

0
  Szukaj w 5mln produktów