logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Tradycyjna sprzedaż gier w opałach, sprzedaż cyfrowa przeżywa wielki boom

lukasker 23 Mar 2012 10:30 3588 13
REKLAMA
  • Tradycyjna sprzedaż gier w opałach, sprzedaż cyfrowa przeżywa wielki boomSprzedawca gier numer 1 w USA, czyli firma GameStop ogłosiła swoje wyniki za ostatni kwartał 2011. Wyniki sprzedaży są o 80% niższe niż w analogicznym kwartale poprzedniego roku. Jest to odpowiednio 174 miliony przychodu w roku 2011 i 237 milionów przychodu w 2010. Spadek sprzedaży tradycyjnej jest spowodowany boomem sprzedaży cyfrowej i odbił się na całym rynku, który stracił 3% wartości. Według firmy analitycznej NPD sprzedaż gier w postaci cyfrowej osiągnęła w Europie w ostatnim roku wartość 2,04 miliarda dolarów, co daje wzrost o 9% w stosunku do roku poprzedniego., Warto zwrócić uwagę, że już prawie rok temu przychody z cyfrowej rozrywki stanowiły prawie 1/4 przychodów z rynku gier wideo. Warto również zapoznać się z najciekawszymi faktami i ciekawostkami o mobilnych grach wideo i rynku rozrywki. Więcej informacji w źródle.

    Źródło
    O autorze
    lukasker
    Tłumacz Redaktor
    Offline 
    Specjalizuje się w: programowanie, strony www
    lukasker napisał 2900 postów o ocenie 182. Mieszka w mieście Kielce. Jest z nami od 2010 roku.
  • REKLAMA
  • #2 10710768
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #3 10710776
    kinortkele
    Poziom 12  
    Posty: 43
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    To skandal! Ktoś się powinien za to wziąć i stworzyć ustawę zakazującą elektronicznej sprzedaży gier. Ileż strat musieli mieć sprzedawcy tradycyjnych gier czy producenci płyt? Kto za to zapłaci?

    Tradycyjna sprzedaż gier w opałach, sprzedaż cyfrowa przeżywa wielki boom
  • #4 10710816
    xray81
    Poziom 22  
    Posty: 502
    Pomógł: 37
    Ocena: 73
    Jeżeli kupuję grę w wersji elektronicznej to dlaczego muszę płacić za nią tyle samo co za wersję pudełkową? Kolejny sposób firm deweloperskich na zwiększenie swoich dochodów.
  • REKLAMA
  • #5 10711361
    Qb4HkM
    Poziom 15  
    Posty: 128
    Ocena: 7
    Bo nie musisz wtedy tracić czasu i pieniędzy na wyprawę do sklepu po grę :-D
  • #6 10711500
    mreq
    Poziom 21  
    Posty: 358
    Pomógł: 42
    Ocena: 10
    Gier w wersji elektronicznej nie można odsprzedać. Na steamie jeśli otrzymasz grę jako prezent (kupujesz go na ebayu - w dolarach jest taniej ) ale sprzedający naruszy regulamin to wszystkie jego prezenty przestają działać.
    Moim zdaniem sprzedaż wersji elektronicznych zwiększa się z lenistwa :D
  • #7 10711600
    krzyjak
    Poziom 29  
    Posty: 1074
    Pomógł: 110
    Ocena: 137
    xray81 napisał:
    Jeżeli kupuję grę w wersji elektronicznej to dlaczego muszę płacić za nią tyle samo co za wersję pudełkową? Kolejny sposób firm deweloperskich na zwiększenie swoich dochodów.


    Nikt Cię nie zmusza do zakupu gry. Jeśli cena Ci nie odpowiada, to nie kupujesz i tyle. Takie są prawa wolnego rynku. Sprzedawca ma prawo ustalić cenę jaka mu się podoba, a czy znajdzie klientów to inna sprawa.
  • #8 10711641
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #9 10711688
    krzyjak
    Poziom 29  
    Posty: 1074
    Pomógł: 110
    Ocena: 137
    informatyczek napisał:
    Jeśli gra jest sprzedawana przez internet to powinna być tańsza niż wersja pudełkowa bo producent oszczędza na pudełku, papierowej instrukcji i płycie.


    Nie prawda. Producent może z tego tytułu, że sprzedaje grę w wersji elektronicznej ponosić inne koszty jak utrzymanie serwera, stworzenie strony z możliwością elektronicznej zapłaty itp. Zresztą producent nie musi się nikomu tłumaczyć jakie koszty ponosi. On ustala cenę swojego towaru. Za drogo dla Ciebie to nie kupuj i tyle.
  • #10 10711722
    iagre
    Poziom 35  
    Posty: 3391
    Pomógł: 213
    Ocena: 281
    informatyczek napisał:
    Jeśli gra jest sprzedawana przez internet to powinna być tańsza niż wersja pudełkowa bo producent oszczędza na pudełku, papierowej instrukcji i płycie.
    ...i pośrednikach którzy biorą najwięcej.
  • #11 10711878
    KokiX
    Poziom 20  
    Posty: 520
    Pomógł: 9
    Ocena: 6
    krzyjak napisał:
    xray81 napisał:
    Jeżeli kupuję grę w wersji elektronicznej to dlaczego muszę płacić za nią tyle samo co za wersję pudełkową? Kolejny sposób firm deweloperskich na zwiększenie swoich dochodów.


    Nikt Cię nie zmusza do zakupu gry. Jeśli cena Ci nie odpowiada, to nie kupujesz i tyle. Takie są prawa wolnego rynku. Sprzedawca ma prawo ustalić cenę jaka mu się podoba, a czy znajdzie klientów to inna sprawa.

    krzyjak napisał:
    informatyczek napisał:
    Jeśli gra jest sprzedawana przez internet to powinna być tańsza niż wersja pudełkowa bo producent oszczędza na pudełku, papierowej instrukcji i płycie.


    Nie prawda. Producent może z tego tytułu, że sprzedaje grę w wersji elektronicznej ponosić inne koszty jak utrzymanie serwera, stworzenie strony z możliwością elektronicznej zapłaty itp. Zresztą producent nie musi się nikomu tłumaczyć jakie koszty ponosi. On ustala cenę swojego towaru. Za drogo dla Ciebie to nie kupuj i tyle.


    Widzę, że zgadzasz się z producentami gier. Nie rozumiem tylko dlaczego zawsze znajdzie się osoba, która postanowi się wymądrzyć jakie mam prawa. Każdy wie, że jak idzie do sklepu to ma do wyboru nie jeden produkt. Koledzy u góry wyrażają swoją opinie na temat newsa, a ty próbujesz za wszelką cenę przekonać ich co mogą a co nie.

    Mam nadzieję, że rynek cyfrowej sprzedaży gier będzie się rozwijał. Łącza internetowe pozwalają na pobranie gry w krótkim czasie, a cena jest mniejsza.
  • #12 10712074
    Trzyzet
    Poziom 23  
    Posty: 613
    Pomógł: 35
    Ocena: 61
    Właśnie, ładnie to widać na przykładzie Nadeo, mianowicie Trackmanii 2: Canyon. Gra jest wyłącznie w dystrybucji cyfrowej, czyli brak płyty, co za tym idzie, jeśli wypalimy sobie uprzednio ściągnięty obraz płyty i na przykład zniszczy nam się płytka, po prostu ściągamy grę jeszcze raz, legalnie i bez opłat. Szkoda tylko, że jest tak mało opcji płatności, powinni to rozwinąć.
  • #13 10712974
    Prz3mass_PRL
    Poziom 11  
    Posty: 27
    Ocena: 1
    kinortkele napisał:
    To skandal! Ktoś się powinien za to wziąć i stworzyć ustawę zakazującą elektronicznej sprzedaży gier. Ileż strat musieli mieć sprzedawcy tradycyjnych gier czy producenci płyt? Kto za to zapłaci?


    Ty żartujesz, czy na poważnie ? Bo z dnia na dzień coraz bardziej ten świat świruje i powoli nie rozróżniam czy ktoś jaja sobie robi czy mam to na poważnie brać.

    A tak wracając do tematu to bardziej od Steam`a podoba mi się Onlive ale fakt ceny gier w e-dystrybucji są trochę za drogie, weźmy np. gry za 10zł gazetkowe (czego nie rozumiem by dodawać na tego typu strony) lub nówki ale mające trochę już miesięcy gry, kóre kosztują tak średnio 6dych za wersje pudełkową. Natomiast na Onlive te gry osiągają cene 10$, 40$ itp. wszystko zależy od gry . No wiadomo opłaty za serwery muszą być , ale nie lepiej zrobić mikro płatności albo dać już te natrętne reklamy skoro chcą ludzi do e-zakupów przyciągać.

    Ps. Ostatnio mnie rozwaliło jak na Onlive zarządali opłatę za grę w gre Freeware, czysty obłęd.
  • #14 10713031
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  

Podsumowanie tematu

✨ Tradycyjna sprzedaż gier, reprezentowana przez GameStop, odnotowuje znaczący spadek przychodów o 80% w porównaniu do roku poprzedniego, co jest wynikiem rosnącej popularności sprzedaży cyfrowej. W Europie sprzedaż gier cyfrowych wzrosła o 9%, osiągając wartość 2,04 miliarda dolarów. Uczestnicy dyskusji podnoszą kwestie cen gier elektronicznych, które często są porównywane do wersji pudełkowych, oraz problem braku możliwości odsprzedaży gier cyfrowych. Wskazują również na różne koszty związane z dystrybucją elektroniczną, takie jak utrzymanie serwerów. Wzrost sprzedaży gier cyfrowych jest postrzegany jako efekt wygody zakupów online oraz impulsowego wydawania pieniędzy.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA