Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak usunąć automatyczne okno logowania w Windows XP SP3

pawel4325 23 Mar 2012 18:47 9999 9
 • #1
  pawel4325
  Level 23  
  Witam. Otóż wczoraj dostałem laptopa który miał gotowo wgrany Windows XP SP3 (EN) i miał taki problem że jak się włączał było wszystko ok, ale gdy się przymknęło klapę i odtworzyło gdy wrócił z stanu wstrzymania to wołał o hasło do konta, do którego był przed chwilą zalogowany. Używając drugiego konta skasowałem hasło administratora, ale po ponownym uruchomieniu komputera uruchamiając się XP ma takie okienko logowania użytkownika znane z Windows 2000 i od razu pokazuje że nie można zalogować się na domenę bo jest zły użytkownik lub hasło (od razu jest wpisany w oknie ten użytkownik i dosyć długie hasło). Po kliknięciu ok przechodzi w standardowe okno logowania XP gdzie graficznie wybiera się ikonkę użytkownika do zalogowania i tu takie pytanie a nawet dwa. Pierwsze to w jaki sposób skasować to okienko, bądź w nim zmienić hasło na puste żeby z automatu ten komunikat nie wyskakiwał. Druga sprawa wygląda tak jak chcę w Internet Explorer 8.0 wyłączyć tzw. "Content Advisor" który blokuję jeden program w tej przeglądarce to woła też o jakieś hasło a jedyną podpowiedzią jest "IEAK". Byłbym wdzięczny za pomoc, bo z różnych powodów nie będę formatował laptopa, a po drugie zawsze mogę odesłać laptopa na tzw. "Gwarancję" a nie chcę tracić niepotrzebnie pieniędzy na koszty wysyłki jak można w łatwy sposób to zrobić. Z góry dziękuję za pomoc.
 • #3
  pawel4325
  Level 23  
  Dzięki wielkie za pomoc, w ślepo myślę że będzie działać (ponieważ dopiero jutro będę mógł sprawdzić). Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam.
 • #4
  bardzozlysim
  Level 19  
  Quote:
  a po drugie zawsze mogę odesłać laptopa na tzw. "Gwarancję"


  Żebyś się nie zdziwił że razem z odbieranym laptopem z tej gwarancji nie była dołączona faktura na 1xx zł i system przywrócony z recovery. Jeżeli jest coś walnięte w systemie to nie wysyłaj tego na gwarancji bo poprawne działanie systemu ona nie obejmuje.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Oczywiście jeżeli jest nowy i twoje określenie cytuję: "Gwarancja" oznacza producenta.
 • #5
  pawel4325
  Level 23  
  To jest używany laptop tylko po prostu kupiony do diagnostyki i o to w tym chodzi, a jak jest coś prostego to nie ma co odsyłać żeby od nowa wszystko wgrywali.
 • #6
  bardzozlysim
  Level 19  
  Jeśli można spytać do diagnostyki czego?
 • #7
  pawel4325
  Level 23  
  Samochodów oczywiście :)
 • #8
  pawel4325
  Level 23  
  Przepraszam że tak późno odpisuje ale dopiero dzisiaj mogłem się brać za laptopa no i niestety jest pół sukcesu: Content Advisora udało się usunąć ale z tym oknem logowania dalej jest problem i spróbuje to szerzej opisać bo screenu nie zrobię z tego poziomu bo się nie da. Próbowałem dwoma komendami usunąć to w jaki sposób się nie dało ale niestety dalej jest to głupie logowanie, na internecie znalazłem screen który może pomóc powiedzieć o co chodzi a resztę dopowiem:

  Jak usunąć automatyczne okno logowania w Windows XP SP3

  U mnie jest ta różnica że nie "Log on to:" i jak się włącza to okno logowanie co na screenie od razu jest wypełniona nazwa użytkownika i długie hasło i od razu nim się cokolwiek tam da kliknąć jest komunikat o treści:

  Code:
  The system could not log you on. Make sure your User name and domain are correct, then type your password again. Letters in passwords must be typed using correct case."


  Jak kliknę ok to oczywiście nic się nie da innego wpisać tylko od razu jest takie okno logowania:

  Jak usunąć automatyczne okno logowania w Windows XP SP3

  Mogę dopowiedzieć że dokładnie w jednym czasie bez restartu bawiłem się z z Local Security Policy tam po prostu rzeczy które były w nazwie związane z logowaniem, hasłem itd. przestawiałem z enabled na disabled lub na odwrót, ale potem po restarcie dokładnie czytałem opisy i dawałem tak jak w opisie było na "default" czyli domyślnie. Może to właśnie tam trzeba jakąś opcję z logowaniem przestawić, chociaż szczerze nic żem takiego nie widział, ale wiadomo pierwszy raz się w takim czymś grzebało. Będę wdzięczny za pomoc.
 • #10
  pawel4325
  Level 23  
  Dzięki wielkie za pomoc, pierwszy link był pomocny wprowadziłem hasło jakie było stare do użytkownika i normalnie się loguje teraz po prostu skasuje z rejestru i tu i powinno być :) Wielkie dzięki.