Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b4 sedan- styropianowe wypełnienie pod podłogą bagażnika - czym zastąpić?

bartek0305 25 Mar 2012 11:53 4056 5
  • #1 25 Mar 2012 11:53
    bartek0305
    Poziom 12  

Witam! Pewnie wielu właścicieli passata b4 w sedanie ma ten problem, ale nikt nic o tym nie pisze. Normalnie pod wykładziną bagażnika jest styropianowe wypełnienie podnoszące i wyrównujące tą wykładzinę. Jednak w wielu przypadkach tego wypełnienia już nie ma i podłoga zapada się, wygina, łamie i jest katastrofa. Problem tkwi w tym, że nigdzie nie można tego dostać, dlatego pomyślałem żeby jakoś samemu to rozwiązać. I tu pojawia się moje pytanie do Was: czym to wypełnić? Myślałem o styropianie, jednak kupno całego opakowanie jest trochę drogie i jest tego tam za dużo. Myślałem też o wełnie mineralnej jednak to jest zbyt miękkie. Ostatnio pomyslałem o piance montażowej, jednak obawiam się, że za duzo by jej tam weszło, a jednak trochę ona kosztuje. Myślałem też o przycięciu jakieś płyty, mdf czy wiórowej. Oczywiście we wnęce na koło mam koło. Jeśli przerabialiście ten problem to proszę o wypowiedź :)

0 5
  • Pomocny post
    #2 26 Mar 2012 08:25
    Cowboy zagrabie
    Poziom 25  

Zanim doczytałem do końca postu, również pomyślałem o piance montażowej.
    Zrobiłbym to w ten sposób: koło zapasowe rozmiar większe( lub oryginalne owinięte czymś dla zwiększenia rozmiaru, miejsca w których nie chcemy wypełnienia, również zapychamy zwiniętymi szmatami. Następnie rozkładamy gruby, mocny worek na śmieci, wyciskamy do niego odpowiednią ilość pianki i przyciskamy pasującym kawałkiem płyty mdf, sklejki, blachy, lub czymś podobnymi na wierzch worek cementu żeby nie podniosło do góry. Idziemy na piwo, a po powrocie wyjmujemy stworka z worka.

0
  • #3 26 Mar 2012 08:35
    Zdunek 25
    Poziom 15  

Firmy zajmujące się reklamą mają materiał zwany styrodur podobny do styropianu ale twardy ,od razu wytną z niego elementy do wzoru jaki dostarczysz.Pianka jest nie bardzo bo trzyma wilgoć

0
  • #4 26 Mar 2012 21:32
    bartek0305
    Poziom 12  

Styrodur fajna opcja, ale patrzyłem w internecie ile sobie liczą za wycięcie i materiał. Jakby to było dobrze zrobione to może można by się szarpnąć, ale jak to tak idealnie zwymiarowac? podłoga nie jest idealnie równa, ma jakies wybrzuszenia, ta część niżej, druga wyżej. Chyba pianka będzie dobrym wyjściem. Można by spróbować jakoś ją może zabezpieczyć, folią czy farbą i może trochę zmniejszymy jej chłonność.

0
  • #5 27 Mar 2012 08:04
    Zdunek 25
    Poziom 15  

To na szrotach szukać może być z anglika.W moim regionie przy granicy UA
    to królem jest Passat kombi z rozdmuchanym zbiornikiem na 140 l i skrytkami
    do 20 kartonów fajek

0
  • #6 28 Mar 2012 20:13
    bartek0305
    Poziom 12  

Spróbuje jeszcze po okolicznych szrotach a jak nie znajdę to chyba wykorzystam jednak piankę z deską i workiem cementu :D Dzięki za odpowiedzi!

EDIT:

Zrobiłem tak jak pisaliśmy wyżej, czyli wykorzystałem piankę, jednak nie przygniatałem jej niczym. Po wyschnięciu przyciąłem ostrym nożem jej nadmiar do odpowiedniej wysokości. Przed wylaniem pianki wyłożyłem bagażnik czarną folią (taką do pakowania)-dzięki temu, gdy zajdzie taka potrzeba, mogę bez najmniejszego problemu wyjąć całe wypełnienie. Wyszło idealnie, jest bardzo twarda, woziłem na niej 25kg worki z klejami, płytki itp i nic się nie wgniotło. Dodatkowo wyciąłem sobie w piance zagłębienia na klucz do kół i rurkę która służy mi czasem jako dźwignia. Wrzucam zdjęcia poglądowe, może komuś jeszcze się przyda.

Passat b4 sedan- styropianowe wypełnienie pod podłogą bagażnika - czym zastąpić? Passat b4 sedan- styropianowe wypełnienie pod podłogą bagażnika - czym zastąpić?

1