Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie kolumny głosnikowe do Harman Kardon AVR 132?

Maorius 30 Mar 2012 00:02 5508 10
    Maorius
    Level 9  
    Witam, mam amplituner Harman Kardon AVR 132 i zamierzam kupić do niego kolumny głośnikowe. Pytanie teraz do znawców w dziedzinie audio. Jakie kolumny najlepiej dobrać (moc, firma itd.) tak by ten amplituner mógł się wykazać. Mój budrzet nie jest wygórowany (kwota okolo 500 zł). Wiem, że są różne opinie i kwestia gustu jeśli chodzi o brzmienie, tzn. rodzaj muzyki którą się słucha itd. Mi chodzi o to by cały zestaw dawał czysty i mocny dźwięk ( w miare mozliwości amplitunera).Jeśli chodzi o muzykę którą słucham to jest to głównie Rock, Hard Rock. Czekam na opinie i porady. Pozdrawiam
    Pablo1964
    Moderator
    Maorius wrote:
    chodzi o brzmienie, tzn. rodzaj muzyki którą się słucha itd.

AVR to typowy amplituner KD. Odtwarza przy okazji muzykę ale nie jest do tego przeznaczony. Proponuję wymienić go na wzmacniacz stereofoniczny. Można w ten sposób nieco zwiększyć budżet na kolumny.
    Maorius
    Level 9  
    Nie chcialbym zmieniać go na inny. Interesuje mnie tylko dobranie do niego kolumn. Teraz pytanie jakie będą najlepsze?
    Maorius
    Level 9  
    A co myslicie o glosnikach jamo e350?
    irek6311
    Level 33  
    Maorius kolumny typowo do Kina Domowego w stereo zagrają średnio ,
    jak szukasz dobrych i tanich kolumn to szukaj używanych polskich na Allegro ,
    jakiej wielkości pomieszczenie masz ?
    Maorius
    Level 9  
    Pokoj powyzej 20 m2. Wlasnie wyczytalem ze te jamo E350 nie maja glosnika niskotonowego:/ Takze odpadaja. Czytalem duzo dobrego o bolero 200 tylko nie wiem czy moj heniek to pociagnie. Dobry bass tez jest dla mnie wazny. Nie wiem czy te altony i mildtony 80 nie beda troszke za slabe. Zdaje sobie sprawe ze zamocnych tez dac nie moge...hmmm...
    irek6311
    Level 33  
    W twoim pokoju Mildton 80 spokojnie da radę odpowiednio nagłośnić pokój ,
    amplituner za wielkiej mocy nie ma więc wymagające dużej mocy kolumny odpadają .
    Maorius
    Level 9  
    A z tymi glosnikami tonsil bolero 200 dalby sobie rade?

Dodano po 6 [minuty]:

Poza tym wolalbym troche wyzsze kolumny takie w typie bolero bo bardziej pasowalyby mi do salonu. Wiadomo ze dzwiek najwazniejszy ale te mildtony 80 troche niskie sa...
    irek6311
    Level 33  
    Kolumny Tonsil Bolero 200 wymagające więc zagrają na ~ 50% mocy z twoim amplitunerem ,
    pokoik masz mały więc celowałbym w mniejsze kolumny i mniejszej mocy bo zagrają lepiej .
    kamil3636
    Level 9  
    Ja do swojego AVR132 używam tonsilów ZG30C 115 8ohm i subwoofera GOKY oczywiście aktywny. Cudów do AVR132 nie potrzeba