Witam !
Moje pytanie jest proste. Do jednego eltrona 100u można podpiąć dwie Zg-602/3 60w każda, to jest oczywiste, do tego ten wzmacniacz jest przeznaczony. Wzmak ma moc 100w/4ohm - mono (?), czyli 50w/8ohm mono(?), czyli jeżeli podpinam dwie standardowe oryginalne 60-cio watówki to idzie na nie tak na prawdę 25 watt ? Dążę do tego, że jak w temacie czy mając do dyspozycji dwa takie wzmacniacze (eltron 100u) i podepne po jednej kolumnie do każdego, czy będą one grały mocniej i będę mógł z nich wiecej wyciągnąc i jeśli tak to czy wytrzymają to przy ciągłej pracy ? Generalnie poszukuje sprzętu do nagłośnienia wokalu w salce, a budżetu nie mam dużego - jakieś 500zł. Po kilkudniowej okupacji googla i elektrody jedynym dobrym rozwiązaniem wydaje się być właśnie nasz rodzimy, leciwy produkt. Dodam, ten wynalazek, z dwoma osobnymi wzmacniaczami do dwoch osobnych kolumn chciałem podłączyć następująco:
Mikrofony >>> Mikser behringera >>> Main out L - do jednego eltrona 100u ; Main out R do drugiego eltrona 100u >>> Z każdego eltrona po jednej kolumnie. Czy takie coś zda egzamin ? I czy w zasadzie będę miał dzieki temu więcej "hałasu" niż przy zwykłym podłączeniu - dwie kolumny jeden eltron 100u ? Mam tez do dyspozycji wzmacniacz Elektronika WM-5120, moze on bedzie lepszym rozwiazaniem niz eltron 100u ? Niestety nie potrafie za bardzo zrozumiec ile tak naprawde ta elektronika wm daje mocy, z tylu sa dwa wejscia glosnikowe i jest napisane 120w/8ohm i 120w/4ohm... nierozumiem tego. Z góry dziękuję za odpowiedz i sorry za taki esej, ale wolę konkretnie sprecyzować problem i ułatwić wam ewentualną odpowiedź. Oczywiście jeżeli ktoś ma zupełnie inną propozycje nagłośnienia wokalu za około 500zł bardzo proszę napisać
Pozdro
3.1.17. (10.9, 16) Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.
3.1.16. (14) Publikowanie wpisów zawierających pytanie/zgłoszenie problemu, na które udzielono już poprawnej odpowiedzi. Przed publikacją wpisu Użytkownik zobowiązany jest do sprawdzenia za pomocą wyszukiwarki Forum, czy dany problem był już poruszany.
3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
Kosz.
(dj-MatyAS)
Moje pytanie jest proste. Do jednego eltrona 100u można podpiąć dwie Zg-602/3 60w każda, to jest oczywiste, do tego ten wzmacniacz jest przeznaczony. Wzmak ma moc 100w/4ohm - mono (?), czyli 50w/8ohm mono(?), czyli jeżeli podpinam dwie standardowe oryginalne 60-cio watówki to idzie na nie tak na prawdę 25 watt ? Dążę do tego, że jak w temacie czy mając do dyspozycji dwa takie wzmacniacze (eltron 100u) i podepne po jednej kolumnie do każdego, czy będą one grały mocniej i będę mógł z nich wiecej wyciągnąc i jeśli tak to czy wytrzymają to przy ciągłej pracy ? Generalnie poszukuje sprzętu do nagłośnienia wokalu w salce, a budżetu nie mam dużego - jakieś 500zł. Po kilkudniowej okupacji googla i elektrody jedynym dobrym rozwiązaniem wydaje się być właśnie nasz rodzimy, leciwy produkt. Dodam, ten wynalazek, z dwoma osobnymi wzmacniaczami do dwoch osobnych kolumn chciałem podłączyć następująco:
Mikrofony >>> Mikser behringera >>> Main out L - do jednego eltrona 100u ; Main out R do drugiego eltrona 100u >>> Z każdego eltrona po jednej kolumnie. Czy takie coś zda egzamin ? I czy w zasadzie będę miał dzieki temu więcej "hałasu" niż przy zwykłym podłączeniu - dwie kolumny jeden eltron 100u ? Mam tez do dyspozycji wzmacniacz Elektronika WM-5120, moze on bedzie lepszym rozwiazaniem niz eltron 100u ? Niestety nie potrafie za bardzo zrozumiec ile tak naprawde ta elektronika wm daje mocy, z tylu sa dwa wejscia glosnikowe i jest napisane 120w/8ohm i 120w/4ohm... nierozumiem tego. Z góry dziękuję za odpowiedz i sorry za taki esej, ale wolę konkretnie sprecyzować problem i ułatwić wam ewentualną odpowiedź. Oczywiście jeżeli ktoś ma zupełnie inną propozycje nagłośnienia wokalu za około 500zł bardzo proszę napisać
3.1.17. (10.9, 16) Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.
3.1.16. (14) Publikowanie wpisów zawierających pytanie/zgłoszenie problemu, na które udzielono już poprawnej odpowiedzi. Przed publikacją wpisu Użytkownik zobowiązany jest do sprawdzenia za pomocą wyszukiwarki Forum, czy dany problem był już poruszany.
3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
Kosz.
(dj-MatyAS)