logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Czy można połączyć 4 układy TDA2050 w jednym wzmacniaczu subwoofera?

Tomaso93 04 Kwi 2012 17:55 1807 8
REKLAMA
  • #1 10756719
    Tomaso93
    Poziom 10  
    Posty: 10
    witam chciałem zapytać czy można zrobić wzmacniacz na tda2050 np. łącząc 4 te końcówki na 1 ścieżkę jest to możliwe czy można tylko 2 tda-ki połączyć ?


    3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)
  • REKLAMA
  • #2 10758549
    fuutro
    Poziom 43  
    Posty: 9921
    Pomógł: 1450
    Ocena: 836
    Bez przetwornicy i tak nie poszalejesz, prędzej pomyśl o układach typu TDA1552 lub nawet TDA1562. Teoretycznie można próbować ale w praktyce po co? Podałem już o wiele lepsze propozycje.
  • #3 10766654
    Tomaso93
    Poziom 10  
    Posty: 10
    tak ale jaka moc można wyciągnąć z tych końcówek ?


    3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)
  • REKLAMA
  • #4 10766689
    fuutro
    Poziom 43  
    Posty: 9921
    Pomógł: 1450
    Ocena: 836
    2*22W/70W, chyba, że pytasz o TDA2050 to przy zasilaniu z akumulatora może będzie koło 20W na mostek ale będzie to na pewno bardziej złożony układ.
  • REKLAMA
  • #5 10773877
    Tomaso93
    Poziom 10  
    Posty: 10
    a i jeszcze mam takie końcówki jak tda2005m i kkz12 może z tego dało by się coś zrobić co by ładnie grało ze skrzynią basowa


    3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)
  • #6 10775210
    fuutro
    Poziom 43  
    Posty: 9921
    Pomógł: 1450
    Ocena: 836
    Z TDA2005 będzie kupa części dookoła, żeby móc dostać mostek 22W/4R. KKZ12 nie znam i google coś nie chce współpracować, poza tym, że to wynalazek używany przez Kenwooda. Propozycje grafiki podpowiadają, że to może być końcówka wykonana jako poczwórny mostek do samochodu, więc niby 4*22W/4R (choć nawet piszą 4*45W) - za to głowy nie dam. Jeśli jednak to coś to jest to co opisałem to możesz sobie napędzić dwa dwucewkowe głośniki i trochę mocy dostać.
  • #7 10778319
    Tomaso93
    Poziom 10  
    Posty: 10
    wielkie dzięki a jeszcze mam takie jak tda7294 w google pisze ze to ma moc 100w i może by 2 takie końcówki zmostkował to wychodzi 200w ale czy to będzie działać w samochodzie ?
    i jak będzie czy tez w tej mocy ?


    3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #8 10778361
    fuutro
    Poziom 43  
    Posty: 9921
    Pomógł: 1450
    Ocena: 836
    Będzie działać na przetwornicy. I mostek i przetwornica są opisane w sieci a artykułach z EDW. 200W to może przesada ale sporo zależy od zasilania i obciążenia.
  • #9 10781050
    Tomaso93
    Poziom 10  
    Posty: 10
    wielkie dzięki :)


    3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono możliwość połączenia czterech układów TDA2050 w jednym wzmacniaczu subwoofera. Użytkownicy zasugerowali, że teoretycznie jest to możliwe, ale w praktyce lepiej rozważyć inne układy, takie jak TDA1552 lub TDA1562, które oferują lepsze parametry. W odpowiedzi na pytania o moc, wskazano, że z TDA2050 można uzyskać około 20W na mostek przy odpowiednim zasilaniu. Użytkownik wspomniał również o innych układach, takich jak TDA2005 i TDA7294, które mogą być bardziej odpowiednie do zastosowań w samochodzie, zwłaszcza przy użyciu przetwornicy. Wskazano, że z TDA7294 można teoretycznie uzyskać do 200W, ale rzeczywista moc zależy od zasilania i obciążenia.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA