Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter 4T 50cc- Brak swaitel

04 Kwi 2012 21:11 2282 3
  • Poziom 8  
    Witam i z gory przepraszam za brak polskich znakow ale nie posiadam polskiego windowsa.
    Mam taki problem, a mianowicie posiadam skuter o nazwie Lexmoto Flash 50cc z 2008 roku i mam problem ze swiatlami, jedyne co dziala to silnik.
    Pozycyjne, swiatlo stopu, dlugie, krotkie, kierunkowskazy nawet podswietlenie zegarow, nic nie reaguje na przelanczniki.
    Sprawdzilem czy wszystkie kostki sa dopiete wymienilem cewki na nowe, regulator napiecia na nowy, sprawdzilem wszystkie zarowki i dalej nic.
    Ladowanie mam pomiedzy 14V a 12,8V, i z jakis powodow w desce rozdzielczej znajduje takie same napiecie ale w minusie.
    Czy to ze w skuterze nie mam zamontowanego akumulatora moze byc przyczyna?
    Czy ktos wczesniej po prostu grzebal z kablami w tym skuterku?
    Z gory dzieki Michal.
  • Poziom 27  
    A nie możesz na próbę podłączyć na krótko aku z jakiegoś samochodu i sprawdzić czy to wina braku akumulatora?
  • Poziom 8  
    Gdy go kupiłem kopniak był połamany i kręciłem silnikiem po przez kable podłączone do samochodu i tez nic nie działało ale myślałem ze to przez inne ampery w samochodowym aku.
  • Poziom 35  
    Kolego jeśli uruchomisz silnik, to światło zarówno drogowe jak i mijania masz z prądnicy. Pozostałe odbiorniki takie jak: kierunki, stop, sygnał i rozrusznik działają z akumulatora. Sprawdź bezpiecznik (w niektórych skuterach może być ich 2 lub więcej) i czy tzw. klemy nie są utlenione (zanieczyszczone). Ponadto sprawdź kable przy reglerze oraz sprawność stacyjki. O prawidłowym podłączeniu akumulatora chyba nie muszę wspominać (minus na ramie skutera).