Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyjście optical - wejście coaxial, czy to się nada?

balekk 06 Kwi 2012 17:00 6374 2
  • #1 06 Kwi 2012 17:00
    balekk
    Poziom 7  

witam
    posiadam amplituner kina domowego w którym mam jedno wejście optical i dwa wejścia coaxial
    wejście optical jest już zajęte (dekoder n-ki)
    mam jedno wolne coaxial

niestety nie mam jak do tego "układu" wcisnąć xboxa, który (podobnie jak dekoder n-ki), z cyfrowych wyjść ma tylko optical
    myślałem o jakimś prostym i tanim rozwiązaniu, aby podłączyć z jednej strony do wyjścia optical a z drugiej do wejścia coaxial amplitunera
    czy coś takiego się nada (?) :
    Wyjście optical - wejście coaxial, czy to się nada?
    jest to adapter, który jedną stroną wkłada się w wyjście optical i z drugiej strony ma wejście jack (więc można zastosować kolejną redukcję jack>cinch, czyli coaxial)
    ale nie wiem, czy to w ogóle zadziała!? bo być może coś źle kombinuje.
    (jak tak, to może ktoś podsunie jakieś inne tanie rozwiązanie).

widziałem w innych tematach, że istnieje coś takiego jak konwerter "otical to coaxial", ale to urządzenie wymagające oddzielnego zasilania, już dużo większy wydatek (ok. 70-80zł) no i potrzebowałbym jeszcze jednego kabla optical - więc to rozwiązanie odpada!

PS
    a wszystko przez mój beznadziejny tv sharp, który deaktywuje wyjście cyfrowe audiow tv, dla cyfrowych źródeł obrazu i dźwięku (HDMI) - gdyby nie to byłoby po problemie!

z góry dziękuje za pomoc!

1 2
  • #2 06 Kwi 2012 17:13
    263573
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 23 Maj 2012 13:33
    adadur
    Poziom 11  

Optyczne = toslink posiada dwie standardy przesyłania sygnału cyfrowego przez światłowód: toslink i mini-toslink. Toslink jest powrzechny i ogólnie znany a mini-toslink można przesyłać zamiennie sygnał cyfrowy optyczny, cyfrowy elektryczny oraz sygnał stereofoniczny analogowy.

Istnieją jeszcze inne przejściówki, np ta:
    http://www.ceneo.pl/12437216

A co do problemu kolegi - to tylko konwerter z zasilaczem rozwiąże problem.

0