logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Adapter Wi-Fi USB do Sony TV – tańsze alternatywy, jak podłączyć internet przez LAN?

misiekN85 08 Kwi 2012 12:16 8654 70
Najlepsze odpowiedzi

Jak tanio podłączyć telewizor Sony do internetu przez Wi‑Fi, jeśli ma tylko port LAN, używając urządzenia odbierającego sygnał z Liveboxa i podającego go dalej po Ethernet?

Tak — potrzebujesz access pointa/routera z trybem AP Client, np. TP-Link TL-WA500G, WA701ND, WA500G albo TL-WR700N/TL-WR702N, a telewizor podłączasz do niego zwykłym kablem LAN [#10770752][#10770754] WA500G był potwierdzony jako działający z telewizorami Sony w trybie APC, a koszt takiego rozwiązania ma być około 70–150 zł, więc jest dużo tańszy niż dedykowany adapter USB Sony [#10771026][#10770754] Urządzenie ustawiasz w tryb Client/AP Client, wyszukujesz sieć przez „Survey”, wpisujesz klucz Wi‑Fi z Liveboxa i łączysz je z siecią bezprzewodową [#10983476][#10983504][#10983658] Potem podpinasz TV kablem do portu Ethernet i konfigurujesz sieć w telewizorze przez DHCP albo ręcznie, jeśli automatyka nie zadziała [#10770861][#10983504][#10983810] Tryb repeater nie rozwiąże sprawy, bo w nim internet nie będzie dostępny na porcie LAN [#10988335]
REKLAMA
  • #1 10770746
    misiekN85
    Poziom 12  
    Posty: 94
    Ocena: 4
    Witam mam takie pytanko ,chodzi mi że mam telewizor Sony z możliwością internetu tylko można go podłączyć przez LAN (ta opcja odpada) albo przez USB Wi FI (które kosztuję ok 200zl - 350zl) zasięg jest dobry tym pomieszczeniu w którym stoi TV tylko cena tego urządzenia jest trochę zaporowa:/ i czy jest jakieś urządzenie które wyłapuje sygnał z livboxa i dzieli na wyjścia LAN ..??
  • REKLAMA
  • #2 10770752
    bogiebog
    Poziom 43  
    Posty: 24793
    Pomógł: 2569
    Ocena: 1528
    Tak, APek z funkcją AP Client, np wa500g, wa701ND, EW7209APg (4xRJ45)
  • #3 10770754
    hermes-80
    Poziom 43  
    Posty: 12014
    Pomógł: 1177
    Ocena: 741
    Tak, kupujesz sobie 0,5m kabla + AP z APC w granicach max 70 - 150 zł i sprawa załatwiona.
    Są jeszcze takie zgrabne i malutkie:
    - N MINI
    - TL-MR3020
    - TL-WR700N, TL-WR702N

    Tak bez problemu będzie chodzić po prawidłowej konfiguracji.
  • #4 10770757
    misiekN85
    Poziom 12  
    Posty: 94
    Ocena: 4
    i bez problemu będzie chodzić z telewizorem Sony ??

    Dodano po 1 [minuty]:

    a po co mi 5m kabla.. ??

    Dodano po 4 [minuty]:

    czyli wystarczy kupić takie urządzenie : TP-LINK TL-WA500G AP Client WDS Repeater 100mW i on wyłapie sygnał z livaboxa i podzieli na port LAN ..??

    Dodano po 1 [minuty]:

    a jak wygląda konfiguracja..??
  • #5 10770790
    hermes-80
    Poziom 43  
    Posty: 12014
    Pomógł: 1177
    Ocena: 741
    Tak jak konfiguracja LB, poprzez http - to są routery tylko z innymi parametrami.
  • #6 10770802
    misiekN85
    Poziom 12  
    Posty: 94
    Ocena: 4
    czyli nie moze być. ?
  • REKLAMA
  • #7 10770809
    hermes-80
    Poziom 43  
    Posty: 12014
    Pomógł: 1177
    Ocena: 741
    Może być TL-WA500G AP.
  • REKLAMA
  • #8 10770816
    misiekN85
    Poziom 12  
    Posty: 94
    Ocena: 4
    mi rozmiar nie przeszkadza bo i tak go nie bedzie widać :) tylko żeby nie miał problemu z LB i cena była przystepna :)
  • REKLAMA
  • #9 10770822
    hermes-80
    Poziom 43  
    Posty: 12014
    Pomógł: 1177
    Ocena: 741
    Zazwyczaj to LB jest problemem bo to kiepski sprzęt.
  • #10 10770853
    misiekN85
    Poziom 12  
    Posty: 94
    Ocena: 4
    ja swojego LB troszkę przerobiłem założyłem antenę zew. 8db i jest przyzwoity zasięg ;) a wracając do Tv to on stoi na parterze a LB mam na pietrze także z zasiegiem nie ma problemu sprawdzałem laptopem ;) czyli wystarczy kupic -TL-WA500G AP
    -kabel
    I trzeba skonfigurować żeby widziało siec z LB i podpiąć do Tv przewodem..?tak to ma wygladać.. ?? sorrki ze tak pytam ale nigdy nie bawiłem takimi rzeczami..:D
  • #11 10770861
    hermes-80
    Poziom 43  
    Posty: 12014
    Pomógł: 1177
    Ocena: 741
    TP-L trzeba skonfigurować jako APC byś po podłączeniu PC pod port miał internet.
    Potem łączysz AP z TV kablem i konfigurujesz kartę sieciową TV przez DHCP lub z palca.
  • #12 10770884
    misiekN85
    Poziom 12  
    Posty: 94
    Ocena: 4
    a mógłbyś napisać jak to się robi.. ?
  • #13 10770907
    hermes-80
    Poziom 43  
    Posty: 12014
    Pomógł: 1177
    Ocena: 741
    Link - poczytaj.
  • #14 10770943
    misiekN85
    Poziom 12  
    Posty: 94
    Ocena: 4
    a nie ma w języku PL ?;/
  • #15 10770950
    hermes-80
    Poziom 43  
    Posty: 12014
    Pomógł: 1177
    Ocena: 741
    Niestety nie ma w PL.
    Link - skrócona instrukcja EN.
  • #16 10770964
    misiekN85
    Poziom 12  
    Posty: 94
    Ocena: 4
    czyli mam go skonfigurować jako ? Bridge Mode
  • #17 10770975
    hermes-80
    Poziom 43  
    Posty: 12014
    Pomógł: 1177
    Ocena: 741
    Client
    Bridge PtP
    Repeater
    Uniwersal repeater

    W tej kolejności próbuj.
  • #18 10770988
    misiekN85
    Poziom 12  
    Posty: 94
    Ocena: 4
    a nie mam jakiegoś prostrzeego sposobu albo urządzenia..?:D

    Dodano po 5 [minuty]:

    z LB nie miałem żadnych problemów podłączyłem do net a PC się spytał tylko o klucz wep.. i tyle i zasięg 3kreski :D
  • #19 10771026
    jimasek
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 35287
    Pomógł: 3783
    Ocena: 2678
    misiekN85 napisał:
    a nie mam jakiegoś prostrzeego sposobu albo urządzenia..?

    Możesz kupić sobie dedykowaną kartę bezprzewodową, niestety rozwiązanie w okolicach 250-300zł. Potwierdzam WA500g działa bezproblemowo w trybie APC z telewizorami Sony.
  • #20 10771048
    hermes-80
    Poziom 43  
    Posty: 12014
    Pomógł: 1177
    Ocena: 741
    Nie radzę używać WEP - do złamania w 10 min.
  • #21 10771192
    misiekN85
    Poziom 12  
    Posty: 94
    Ocena: 4
    ja mieszkam w domu jedno rodzinnym także zasięg poza domem jest slabiutki.. a co innego polecasz?? a wogóle jest jakaś możliwość w LB?
  • #22 10771225
    jimasek
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 35287
    Pomógł: 3783
    Ocena: 2678
    misiekN85 napisał:
    ? a wogóle jest jakaś możliwość w LB?

    Podciągnąć skrętkę komputerową z LB do telewizora.
  • #23 10771232
    misiekN85
    Poziom 12  
    Posty: 94
    Ocena: 4
    nie to wole przez wi fi ... nie mam jak zbytnio ciagnac, nie chce dziurawić ścian :D także w wtorek kupuje tego WA500g .. odświeżę post bo pewnie będę potrzebował pomocy z konfiguracjią tego wszystkiego :D

    Dodano po 52 [sekundy]:

    JAK narazię DZIEKUJĘ ZA POMOC :) WESOŁYCH SWIĄT i mokrego POniedziałku:)
  • #24 10963542
    quosek
    Poziom 11  
    Posty: 25
    czesc
    moze ktos mi pomoze:

    Mam problem z podłączeniem telewizora LE40C650 do sieci.
    Gdy podepnę go do routera kablem - wszystko pięknie działa (wszystko dostaje z DHCP, test sieci przebiega poprawnie). Jednak kabel szedlby mi przez 2 pokoje - wymyslilem postawienie (za telewizorem) routera TL-WR702n w trybie client.
    Konfiguracja:
    - router udostepniajacy internet WRT54GLU):
    - IP: 192.168.0.1
    - maska 255.255.255.0
    - DHCP ustawione, przydziela adresy z zakresu 192.168.0.100-192.168.0.150 (przydziela od razu domyslna brame jako 192.168.0.1, Dns 8.8.8.
    - wylaczone filtrowanie po MACach
    - router w trybie client (WR702n):
    - poprawnie podpiety po WiFi
    - adres IP: 192.168.0.200
    - DHCP wylaczony

    Przy takiej konfiguracji jak podepne kablem do WR702n komputer (z wylaczona WiFi) to zyskuje ladnie dostep do sieci (adres, brama, dns - poprawnie pobrane z DHCP WRT54GLU).
    Tak samo wszystko pieknie dziala jak podlacze pod WR702n HDTV recorder N-ki (zyskuje dostep do radia + przegladania stron)
    Natomiast w LE40C650 to juz nie dziala. Proba testu sieci wywala sie na : "Pakiet do bramy". Patrzylem w konfiguracje od strony WRT54GLU i wszystko wyglada OK - widze, ze jest podlaczone to urzadzenie (ze dostalo adres z DHCP), w logach (przy wloczeniu ich) nie ma zadnych odrzucen przez firewall. Co wiecej bez problemow moge pingowac telewizor z poziomu WRT54GLU i swojego lapka (wpietego przez WiFi do sieci udostepnianej przez WRT54GLU)
    Jak ustawie recznie IP, brame, DNS, maske w telewizorze to tez nic nie daje.

    Jezeli to wazne - wersja softu 2010/11/24_003005

    Bylbym wdzieczny za kazda pomoc.
  • #25 10964003
    bogiebog
    Poziom 43  
    Posty: 24793
    Pomógł: 2569
    Ocena: 1528
    robiłeś google "LE40C650 pakiet do bramy" ?
  • #26 10964453
    quosek
    Poziom 11  
    Posty: 25
    tak - szukałem i niczego rozsądnego nie znalazłem (w sumie tak trafiłem na ten wątek)
    co jest dziwniejsze - po kablu działa (przy tej samej konfiguracji - zarówno z dhcp jak i ręcznie ustawiane IP, maska, gateway, DNS). Obstawiałbym, że 702n coś miesza, ale zarówno lapek jak i dekoder n-ki mają dostęp do netu dzieki niemu ....

    jutro dryndne na pomoc techniczna TP-Linka i Samsunga, ale cudów się nie spodziewam ...
  • #27 10983466
    misiekN85
    Poziom 12  
    Posty: 94
    Ocena: 4
    Witam ... kupiłem ten ruter TP-Link TL-WA500G ..i teraz nie mogę tego skonfigurować .
  • #28 10983476
    jimasek
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 35287
    Pomógł: 3783
    Ocena: 2678
    misiekN85 napisał:
    Witam ... kupiłem ten ruter TP-Link TL-WA500G ..i teraz nie mogę tego skonfigurować .

    To nie router tylko access point, druga sprawa konfiguracja w trybie Client, wyszukujesz sieć przez przycisk "Survey" i łączysz się z nią. Uprzednio wpisujesz jeszcze zabezpieczenia (klucz) jeżeli takowe istnieją w sieci.
  • #29 10983495
    misiekN85
    Poziom 12  
    Posty: 94
    Ocena: 4
    a jak ustawić IP itd. . ?? tam ustawieniach zmieniłem na KLIENT i pokazałem sieć ale nie zapytał się o klucz ..
  • #30 10983504
    jimasek
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 35287
    Pomógł: 3783
    Ocena: 2678
    misiekN85 napisał:
    a jak ustawić IP itd.

    Telewizor powinien dostać z automatu.
    misiekN85 napisał:
    pokazałem sieć ale nie zapytał się o klucz ..

    Zakładka Wireless Security tam konfigurujesz zabezpieczenia.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik pyta o możliwość podłączenia telewizora Sony do sieci Wi-Fi, gdyż dostępne opcje to tylko LAN lub drogi adapter USB Wi-Fi. W odpowiedzi sugerowane są różne urządzenia, takie jak TP-LINK TL-WA500G, które mogą działać jako access point (AP) i umożliwić połączenie z routerem (Livebox). Użytkownicy dzielą się doświadczeniami z konfiguracją, wskazując na tryby pracy AP, takie jak Client, Bridge i Repeater. Wskazówki dotyczą również ustawień DHCP oraz zabezpieczeń sieciowych. Problemy z konfiguracją są omawiane, a użytkownicy podkreślają znaczenie poprawnego wpisania klucza zabezpieczeń oraz adresacji IP.
REKLAMA