Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh 1045 - kod SC 350 mimo, że wyczyściłem ID, wymieniony developer i bęben

20 Kwi 2012 01:06 1852 8
  • Poziom 16  
    Ksero zaczęło robić blade kopie, więc wymieniłem nośnik, bęben, listwę bębna, wałek ładujący, no i wszystko wyczyściłem. Po uruchomieniu ksera wyskoczył kod SC 350, bęben był cały w tonerze a wywoływaczka zapchana tonerem. Oczywiście wyczyscilem ID sensor i dalej zle. Po włożeniu do tej maszyny innego zestawu wywoływaczki i bębna wszystko śmiga pieknie, ale na poprzednim nic nie działa. Siedziałem nad tym do 24:00 i nic nie poradziłem, ale liczę na WAS.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Śmieszne pytanie - poinicjowałeś wszystko w kodach serwisowych ?

C.
  • Poziom 16  
    Może problemem jest to, że przed naprawą ksero włączyło ikonke mało toneru, a po włożeniu nowych części zaczęło od uzupełniania toneru.

Teraz pozostanie tylko mi oczyszczenie nośnika z toneru za pomocą magnesu i wsypanie jeszcze raz do wywoływaczki, a następnie powtórzyć procedury startowe.
  • Poziom 22  
    a może wywoływaczka uszkodzona? przyjrzałbym się mieszadłom i ich napędowi a zwłaszcza tym kółkom z przodu a może badziewiasty toner?
  • Poziom 26  
    Wyglada na wywolywaczke
  • Poziom 27  
    Podstaw sam wałek magnetyczny (pasuje od af 350). już w 2 maszynach miałem podobny problem
  • Poziom 16  
    PROBLEM ROZWIĄZANY

1. Zębatka wywoływaczki była wyjechana (ta podwójna), więc nośnik pozostawał z jednej strony. A ksero głupiało i wyskakiwał kod SC 350.

2. Bęben już się nie robi czarny, bo oczyściłem tulejkę plastikową przez którą przechodzi końcówka spiralki, przesuwającej nadmiar toneru, w stronę zębatki. Była zatarta.

Splot wielu przypadków jest nieraz powodem dużych problemów :)
  • Poziom 26  
    Jezeli wymieniles tylko zebatki to badz poinformowany. ze problem wroci bo to ogolnie oznacza ze przepuszcza sama wywolywaczka.

Nie wiem czy ktos to uszczelnia bo ja ogolnie wymieniam wywolywaczke.

Pozdr
  • Poziom 16  
    Wiem

Ale nie ma tam żadnej uszczelki, więc robi się tak długo aż szczelina nie bedzie za duża.