Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy taki prąd magnesujący jest prawidłowy?

ekosz 20 Apr 2012 10:43 2471 3
    ekosz
    Level 9  
    Witam,
    mam silnik podnoszenia na suwnicy: 15kW, 400V Y, 30A, 1470 rpm. Podczas podnoszenia ciężaru znamionowego 8t prąd obciążenia wynosi 38 A, czyli za dużo. Prąd magnesujący odczytany na falowniku wynosi 13,5A. Czy to normalna wartość? Czy nie jest to za dużo?

Dziękuję.
    noplis
    Level 20  
    Rzeczywiście za dużo,
    Jaki masz falownik? W układach podnoszenia powinien być falownik wektorowy - dobrze skonfigurowany? Kto jest producentem tej suwnicy?
    ekosz
    Level 9  
    Falownik to Unidrive SP firmy Control Techniques (40A). Pracuje on w zamkniętej pętli sprzężenia zwrotnego, z enkoderem. Suwnica jest wyprodukowana w latach 70-tych, ale teraz właśnie wymieniono całą elektrykę.

Przeprowadzono eksperyment. Przełączyliśmy się na Open Loop i silnik pobierał znacznie mniej prądu, mniej niż znamionowy (czyli prawidłowo). W zamkniętej pętli pobiera dużo ponad znamionowy.

I stąd moje pytanie: widzę, że prąd magnesujący ma bardzo wysoką wartość, ale nie wiem jaka wartość jest prawidłowa.
    noplis
    Level 20  
    Prąd magnesujący powinien mieć wartość 30-40% prądu znamionowego, czyli 9-12A.
    Zrobiliście autotuning? Kiedyś w mechanizmach podnoszenia suwnic stosowałem falowniki Eurotherm i tam trzeba było wyjąć silnik z przekładni i zrobić autotuning - silnik na obroty 2 x prędkość znamionowa i wszystko było cacy.
    Przy okazji: stary silnik pierścieniowy? Czy wymieniliście na klatkowy?