Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SHARP 54DT-25SC, blokada "Child lock" i PIN

ppawl 07 Jan 2005 11:35 8048 10
    ppawl
    Level 11  
    Zablokowane kanały i możliwośc strojenia kodem "rodzicielskim". No i rodzice zapomnieli PIN-u :)
    Przeszukałem forum, metoda z innych modeli Sharpa, np.

"jesli sharp to wypróbuj
    -wcisnąć vol- oraz klawisz klucza (pilot)
    -wcisnąć mode (pilot)
    -wybrać pozycję klucza (ch+/-)
    -mode (pilot)
    -wybrać PIN i wpisać nowy kod (dowolny)
    -wybrać exit i mode"

nie zadziałała.

Proszę o jak najprostszy sposób jej usuniecia, gdyż jest to sprawa załatwiana "na odległość - przez telefon" i w tym przypadku np. podmiana bin-u nie wchodzi w grę.
    jez
    Level 31  
    witam
    To co napisze dotyczy Hotel mode.
    Wejdz w serwis dojdz do NVM i dalej do adresu OB
    -aby uaktywnic lub zablokowac szukanie programow nacisnij 2 .W adresie OB musi byc liczba 70 aktywne szukanie ,a przy zablokowanym jest 74
    ppawl
    Level 11  
    Dzięki za dotychczasową pomoc. Niestety jednak, nie wiem dlaczego, ale ta metoda nie daje rezultatu. Z tego co się dowiedziałem znajomy zablokował jeden z kanałów właśnie przez "child lock" i dlatego mu się również zablokowało strojenie. Tryb hotelowy na pewno nie był tam włączony.

Czy ktoś miałby jeszcze jakąś podpowiedź?
    ado
    Level 23  
    Musi dzialac !!!!!! to jest z serwisowki od tego chassis i nie ma mocnych,moze masz cos z pilotem jakis klawisz nie zaskakuje albo nie robisz tego dokladniejak pisze.
    Podaj email to wyslke calosc na poczte.
    ppawl
    Level 11  
    Ja tego nie robiłem osobiście, tylko dyktowałem znajomemu przez telefon. Nie bedę jechał 300km tylko po to :) Może rzeczywiście coś nie tak robi. Mój email ppawl(malpa)et.put.poznan.pl
    Efekt jest taki, że mimo wciśnięcia jednocześnie klucza i ściszania, wpisywanie pinu wygląda identycznie jak w sytuacji gdy wpisujesz znany Ci pin, by odblokować. Pomęczymy to jeszcze raz. Może się uda :)
    ado
    Level 23  
    klucz ma byc na pilocie to jest oczywiste a sciszanie na TV
    serwisowki narazie nie wysylam bo wszystko co potrzebne jest zawarte w tym poscie
    pawelszo1
    Level 11  
    a czy to pasuje do sharpa 37em-33s
    jez
    Level 31  
    witam
    pawelszo1 - to jest takie samo chassis CA1
    ppawl
    Level 11  
    Udało się zdjąć blokadę modyfikująć zawartość pamięci NVM w trybie serwisowym wg ostatniego postu. Dzięki :)