Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet w orange nie działa.

fragles2012 23 Kwi 2012 22:19 4129 5
  • #1 23 Kwi 2012 22:19
    fragles2012
    Poziom 8  

Witam. Mam problem z dostępem do internetu pomimo zapłaconych rachunków oraz dostatecznego zasięgu. Kiedy już uda mi się połączyć z internetem, połączenie zostaje zerwane i wyświetla się komunikat informujący mnie o braku połączenia z siecią. Muszę wówczas rozłączyć się i ponownie połączyć. I tak jest za każdym razem kiedy chcę wejść na jakąś stronę. Dzieję się tak od momentu kiedy przedłużyłem umowę i zacząłem korzystać z laptopa hp mini 210 3003 ew z wbudowanym modemem. Doradcy z biura obsługi orange za każdym razem doradzają co innego. Najpierw kazali zmienić ustawienia DNS następnym razem kazali wymienić kartę bo ponoć moja stara była uszkodzona. Robiłem to co kazali ale nic to nie daje. Problem pozostał nie rozwiązany. Może ktoś z was będzie umiał mi pomóc. Pozdrawiam.

0 5
  • #2 24 Kwi 2012 07:25
    rbrus
    Poziom 14  

Kiedy przedłużyłeś umowę?
    Ja takie problemy mam od piątku, nie da się na orangu działać, co jakiś czas się rozłącza na 1min do 10min, ma problemy głównie z otwieraniem stron internetowych, jakby je blokowali, co jest możliwe jeśli sieć jest przeciążona. Potrafię działać na aplikacji serwerowej i wszystkie jest okey, ale nie mogę otworzyć strony internetowej.

0
  • #3 24 Kwi 2012 10:41
    huk90
    Poziom 23  

Dokładnie tak jak napisał kolega rbrus od kilku dni oranżada swiruje niby jest połączony ale stron nie chce otwierac i zrywa połączenia ,mimo ze nie otwiera stron to gg i skype działa poprawnie.

0
  • #4 24 Kwi 2012 10:47
    santiraf
    Poziom 11  

Na początek tak ogólnikami będzie. Prawdopodobne przyczyny nie działania/złego działania internetu mobilnego:
    - modem
    - komputer
    - karta sim
    - nadajnik (sieć)

Wymieniłeś kartę SIM więc to jedno można odrzucić (bo raczej nie masz takiego pecha żeby wadliwą kartę dostać jedna po drugiej :P)

Jeśli wyślesz mi info o swojej lokalizacji to Ci sprawdzę czy nie ma tam jakiejś awarii.

Został komputer i modem. Komputer można sprawdzić podłączając modem do innego komputera aby sprawdzić jak na innym sprzęcie będzie się sprawował. Potem jeśli masz dostęp do innego modemu to sprawdź działanie internetu na innym modemie na swoim komputerze lub jeśli nie masz takiej możliwości to podłącz jakiś telefon jako modem.

W ten sposób sprawdzisz źródło problemów z niesfornym internetem. Jeśli już będziemy wiedzieli co dokładnie jest przyczyną to będzie łatwiej dalej drążyć temat :)

0
  • #5 24 Kwi 2012 11:38
    rbrus
    Poziom 14  

Widać że problem (z dotychczasowych odpowiedzi) jest w Kłodzku, Zgorzelcu i w Wielkopolsce. To trochę szeroki obszar jak na problem z nodebem.

santiraf a jak możesz sprawdzić czy nie ma tam awarii? Pytam z ciekawości są jakieś strony informujące o tym o każdym nadajniku z osobna?

0
  • #6 24 Kwi 2012 13:36
    fragles2012
    Poziom 8  

Mieszkam w Białogórzu małej wiosce koło Zgorzelca Dolnośląskie,na pasku zadań jest wskaźnik zasięgu on pokazuje zasięg średni a czasami dobry a jak najadę kursorem na ikonkę zasięgu to pojawia się napis brak dostępu do sieci w HP Connection Manager na wskaźniku pokazuje zasięg znakomity albo dobry,modemu raczej nie sprawdzę bo jest wbudowany w netbook.A to są komunikaty jakie się wyświetlają Strona internetowa jest niedostępna
    Strona internetowa pod adresem http://www.google.pl/ może być tymczasowo niedostępna lub została na stałe przeniesiona pod nowy adres internetowy.
    Błąd 15 (net::ERR_SOCKET_NOT_CONNECTED): Nieznany błąd. Albo taki- Połączenie z serwerem www.zinfo.pl zostało przerwane. Oto kilka propozycji:
    Ponownie załaduj tę stronę internetową później.
    Sprawdź połączenie internetowe. Ponownie uruchom wszelkie używane routery, modemy i inne urządzenia sieciowe.
    Dodaj przeglądarkę Google Chrome jako dozwolony program w ustawieniach zapory sieciowej lub oprogramowania antywirusowego. Jeśli przeglądarka jest już takim programem, usuń ją z listy dozwolonych programów, a następnie dodaj ponownie.
    Jeśli korzystasz z serwera proxy, sprawdź jego ustawienia lub skontaktuj się z administratorem sieci, aby upewnić się, że serwer proxy działa. Jeśli uważasz, że nie musisz używać takiego serwera, dostosuj ustawienia serwerów proxy: Wybierz kolejno menu klucza > Ustawienia > Dla zaawansowanych > Zmień ustawienia serwera proxy > Ustawienia sieci LAN i usuń zaznaczenie pola wyboru „Użyj serwera proxy dla sieci LAN”.
    Błąd 101 (net::ERR_CONNECTION_RESET): Połączenie zostało zresetowane. I jeszcze taki--Strona internetowa jest niedostępna
    Nie można znaleźć serwera allegro.pl, ponieważ nie powiodło się wyszukiwanie DNS. DNS to usługa sieciowa służąca do translacji nazw witryn na adresy internetowe. Ten błąd jest najczęściej powodowany przez brak połączenia internetowego lub niepoprawną konfigurację sieci. Może być również spowodowany brakiem odpowiedzi serwera DNS lub działaniem zapory sieciowej, która uniemożliwia aplikacji Google Chrome dostęp do sieci.
    Oto kilka propozycji:
    Ponownie załaduj tę stronę internetową później.
    Sprawdź połączenie internetowe. Ponownie uruchom wszelkie używane routery, modemy i inne urządzenia sieciowe.
    Sprawdź ustawienia DNS. Jeśli nie masz pewności, co to znaczy, skontaktuj się z administratorem sieci.
    Wyłącz przewidywanie działań sieciowych, wykonując następujące czynności: wybierz kolejno menu klucza > Ustawienia > Dla zaawansowanych i usuń zaznaczenie opcji „Przewiduj działania w sieci, aby przyspieszyć ładowanie stron”. Jeśli to nie rozwiąże problemu, zalecamy ponowne włączenie tej opcji w celu zwiększenia wydajności.
    Dodaj przeglądarkę Google Chrome jako dozwolony program w ustawieniach zapory sieciowej lub oprogramowania antywirusowego. Jeśli przeglądarka jest już takim programem, usuń ją z listy dozwolonych programów, a następnie dodaj ponownie.
    Jeśli korzystasz z serwera proxy, sprawdź jego ustawienia lub skontaktuj się z administratorem sieci, aby upewnić się, że serwer proxy działa. Jeśli uważasz, że nie musisz używać takiego serwera, dostosuj ustawienia serwerów proxy: Wybierz kolejno menu klucza > Ustawienia > Dla zaawansowanych > Zmień ustawienia serwera proxy > Ustawienia sieci LAN i usuń zaznaczenie pola wyboru „Użyj serwera proxy dla sieci LAN”.
    Błąd 105 (net::ERR_NAME_NOT_RESOLVED): Nie można rozpoznać adresu serwera w systemie DNS.

0
  Szukaj w 5mln produktów