Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder DIGIT MF4-K CXV w sieci VECTRA - odblokowanie

maniu2113 26 Kwi 2012 08:22 7838 6
  • #1 26 Kwi 2012 08:22
    maniu2113
    Poziom 10  

Witam
    Zakupiłem taki dekoder. Po włożeniu karty ze swojej sieci kablowej wyswietla komunikat o skontaktowaniu sie z infolinia vectry a tzn, ze dekoder byl uzywany w tej sieci i parowany z kartą. Programy cyfrowe bez karty odbiera ale
    nie odkodowuje mi kanałow, które mam z karty z uprawnieniami z mojej kablówki wywalając powyższy komunikat infolinii.

Czy idzie jakoś odblokować ten dekoder? Może przez wgranie jakiegoś firmware?

0 6
  • #2 28 Gru 2012 19:46
    chrisro
    Poziom 12  

poradziłeś kolego z tematem? mam ten sam problem

0
  • #3 29 Gru 2012 14:27
    maniu2113
    Poziom 10  

Opisze ci całą historię.
    U mnie problemem nie był dekoder tv vectra.
    Po zakupie pakietu cyfrowego w mojej tv kablowej otrzymałem kartę i jakiś nowszy dekoder technisata chyba C1. Dokupiłem sobie do drugiego pokoju wlasnie Digit Mf4 z tv vectra celem podziału łącza. Okazało się, że ten dekoder C1 i ta karta są sparowane a co za tym idzie po wlożeniu jej do Mf4k vectra miałem te komunikaty. Wymeinilem w mojej tv kablowej ten C1 i karte na inną karte i digit mf4 nie parowane. Wtedy już po przełożeniu karty do mf4k vectra wszystko działa, komunikat jest wyswietlany na tych programach, ktore nie mam wykupione. Oczywiście ja nie mam Vectry. Komunikat jest skierowany do użytkowników Vectry ponieważ Vectra nie przewidzila użytkowania ich sprzętu w innej tv. Wniosek taki, że ten dekoder Mf4k vectra nie jest zablokowany, sparowany tak jak myślałem i chodzi z kartą innego operatora.

Przyczyny u ciebie:
    1. Twoja tv kablowa też sparowała ci kartę z twoim dekoderem(karta nie działa z innym)
    2. Twoja tv kablowa nadaje w Mpeg4 ale wtedy nie powinieneś widzieć żadych programów nawet bez karty(a ten dekoder obsługuje tylko Mpeg2)

pozdr.

0
  • #4 29 Gru 2012 14:37
    chrisro
    Poziom 12  

Cześć, dzięki za odpowiedź. U mnie też już działa. Problemem było automatyczne wyszukiwanie programów - nie działało. Jak wziąłem poszerzone i ustawiłem od kanału c1 do c69 to poprawnie wszystkie znalazł. Jedyny problem jaki został to taki, że nie mogę posortować programów. Ty mogłeś?

0
  • #5 29 Gru 2012 14:45
    maniu2113
    Poziom 10  

Nie moge ani na orginalnym ani na vectry

0
  • #6 29 Gru 2012 16:10
    chrisro
    Poziom 12  

Szkoda. Na moim poprzednim K3Xe mogłem. Pozdrawiam.

0
  • #7 02 Cze 2014 23:18
    maniu2113
    Poziom 10  

temat zamykam

0