Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tacuma 1,8 słaba iskra na jednym cylindrze

04 Maj 2012 23:38 1562 4
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich pisze post bo już nie wiem gdzie szukać pomocy posiadam Daewo Tacuma z silnikiem 1,8 mój problem polega na tym iż na jednym cylindrze jest słaba iskra tzn po wyjęciu przewodu z cewki praktycznie iskra przeskakuje w bliskiej odległości a na innych cylindrach iskra wali jak głupia , świece sprawdzone , przewody ok (napewno) stawiałem na cewkę ale nie trzyma mi się ta teoria kupy ponieważ cewka działa parami a ja mam słabą iskrę na jednym cylindrze , objawia się to na wolnych obrotach wypadaniem zapłonu nie wiem czy zaryzykować i kupić cewkę , może ktoś miał podobny problem proszę kolegów o pomoc

Dodano po 1 [minuty]:

jeszcze chodzi mi po głowie czujnik położenia wału który steruje impulsami
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 29  
    Wymień cewkę i po problemie. Faktycznie cewka działa parami, ale czasem tak się dzieje a raczej coraz częściej. Pozdrawiam i czekam na wyniki
  • Poziom 27  
    Też myślę że cewka, gdyby czujnik wału padł wogóle by nie chodził albo pracował by w trybie awaryjnym.
  • Poziom 13  
    Spotkałem się z tym w Lanosie. Po wymianie cewki na oryginał "DAC" wszystko jest w porządku.
  • Poziom 10  
    zamówiłem nową cewkę jak przyjdzie to dam znać dziękuję za podpowiedź