Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netia spot , player - sieć domowa

06 Maj 2012 17:14 15334 10
  • Poziom 12  
    Witam

Mam problem z siecią domową w Netii - sprawa wygląda tak:

Netia spot - podłączony do sieci internet - do niego przez WI-FI łączy się laptop (win 7 ultimate) i Netia Player .

Udostępnilem kilka plików na laptopie i chcialbym je móc obejrzeć na netia playerze - w playerze w Moich Multimediach jest widoczny Media Serwer - komputer ale przy próbie wejscia - monit - serwer mediów nie jest autoryzowany. W udostępnieniach wylaczylem hasla, firewalle i inne tego typu rzeczy ale nadal nie moge wejsc na lapka. W adminie netia spot w sieci lokalnej widać komputer - moge wejsc - widze udostępnione foldery ale przy próbie wejscia do folderu - BRAK DOSTĘPU. Dzwonilem do Netii ( w zasadzie do internetii bo tam mam wszystkie umowy) raz powiedziano mi że Win 7 czesto robi problemy i trzeba ręcznie wylaczać jakieś uslugi, protokoly itp = ale nie wiedza dokladnie jakie bo nie są administratorami windowsa - dzisiaj inna osoba już zaczela rzeczowo-że trzeba w centrum udostepniania co i jak pozaznaczać, wylaczyć hasla itp = ale tak mialem wczesniej - nic to nie dalo - poszedl poszukać rozwiazania i mnie rozlączylo = i tak 2 razy (od piatku maja jakis problem z polaczeniem z dzialem technicznym wiec takie rozlaczanie mnie nie dziwi) ..

Może ktoś przerabial taki problem - niestety nie mam lapka z xp żadnego = podobno tu nie ma żadnego problemu z polaczeniem

generalnie jestem bardzo zadowolony z netu, telefonu i playera - wszytko dziala WI-fi. Czasami platforma N zanika przy burzy player dziala bez zarzutu. Średnia predkosc neta to ok 16-20Mb/s ale chcialbym jeszcze mieć dostęp do sieci lokalnej nie musialbym do obejrzenia podlaczać dysków do playera.

Dzięki za pomoc (szukalem wszelkich informacji na ten temat w necie ale niestety nic nie znalazlem na temat sieci lokalnej).

Dodano po 4 [godziny] 18 [minuty]:

Witam ponownie - poklikalem sobie troche w routerze - w adminie netia spot - niby nic nie zmienilem ale juz mam wglad do folderów udostępniony - jednak netia player nadal nie moze sie polaczyć - nie jest autoryzowany - czy ktoś wie jak autoryzować dostęp??

Dodano po 1 [godziny] 28 [minuty]:

Po 6 godzinach różnych walk - włącznie z resetem netia spota (przestal sie komp z netem łączyć ) problem rozwiązalem - chociaż może nie rozwiązałem a zrobilem to o co mi chodzilo. Dla innych wyjaśnienie:

1. Ci z Netii twierdzili że to co sie udostępni w kompie - prawym myszy - udostępnij - itd - jest widoczne w netia playerze - u mnie nie bardzo - widoczne to jest u mnie w adminie w netia spocie .

2. Po przewertowaniu netu doszedlem że :

wchodzimy w windows media player - strumień - automatycznie zezwalaj urządzeniom na odtwarzanie moich multimediów i to wszystko

Wchodze w netia playerze w media server komputer i widze 4 foldery - to co w WMP jest jako Biblioteki - z automatycznym podzialem na autorów , nazwy, lub wszystkie - np wszystkie video.

W zasadzie problem rozwiazany, ale nie zmienia to faktu że wolalbym żeby można bylo cos udostępnić w kompie i mieć to widoczne w netia playerze - moze jest to możliwe - póki co ja jeszcze nie wiem jak to zrobic.
  • Poziom 10  
    sorki gdzie jest ten cały strumień u mnie nie ma czegoś takiego mam windows 7 i w media player nie mam czegoś takiego jak strumień

Netia spot , player - sieć domowa
  • Poziom 12  
    moze stary temat - centrumsieci i udostepnienia-zaawansowane ustawienia udostepniania - przesylanie strumieniowe multimediiów - jak to wlaczymy to rzeczy które umiescimy w bibliotece będą widoczne w netia playerze.

tylko niestety z tego poziomu nie można ogladać filmu z tekstem - nie odczytywane są pliki tekstowe - takie filmy lepiej zgrac na pena i podlaczyć do netia playera - on odczyta i film i tekst w prawie każdym formacie - txt tez dziala.
  • Poziom 9  
    Witam. Myślę że skoro temat nie zamknięty to znaczy że otwarty. Też szukałem coś na temat tego aby móc oglądać np. filmy jakie mam na twardym dysku kompa na tv przez netia player.
    Otóż sprawa jest bardzo prosta. Nic nie trzeba udostępniać. Wystarczy zainstalować program o nazwie TVMOBILI . Potem utworzyć folder na dysku twardym kompa np. ja mam FILMY. Tam wrzucamy nasze multimedia i netia go widzi bez problemu. Ja tak właśnie oglądam filmy na swoim tv. Oczywiście komputer musi być włączony.
  • Poziom 12  
    Ja juz prawie że w pełni korzystam z netii:

Do netia spota podlaczony dysk 750GB z filmami - na ten dysk wrzucam filmy ściagniete itp = dysk widoczny jest w sieci wiec nie ma problemy - to ulatwia sprawe bo wszyscy którzy łącza sie z netem przez mojego spota mogą je ogladać sciagać i dorzucać swoje.

Jezeli chodzi o rzeczy z kompa - wszystko co w bibiotece WMP widoczne jest też w netia spocie - ale nie widoczne przez innych użytkowników netia spota - chyba że foldery z tymi rzeczami udostępnie.

Dysk pod netia spotem jest o tyle dobry że przy dostępie z dowolnego komputera do spota mam tez dostęp do tego dysku - niedługo calkowicie przechodzę do netii - kończe współprace z nTV i zostanie tylko netia.
  • Poziom 9  
    To prawda . Dysk można podpiąć pod netia spot-a, ale wielu ma problem z przeglądaniem plików bezpośrednio z komputera przez netia player-a na tv.
    Ogólnie mogę powiedzieć że jużparę lat korzystam z usług netii i jestem zadowolony.
    Od 2012 roku mam telewizje w netii i dziś zamówiłem drugi dekoder netia player aby móc korzystać z usług na drugim tv.
  • Poziom 10  
    Mam problem z netia playerem, mianowicie mam film który jest w pliku FLV.
    Nagrany jest na pendrive i na komputerze - netia player odtworzy z pena a z komputera po Wi-Fi już nie, a na przykład AVI bez problemu odtworzy. Pytanie gdzie leży problem. Dzięki za odpowiedz
  • Poziom 9  
    Sprawdź cz jak podłączysz pena do kompa czy komputer odtwarza tego rodzaju pliki. Dziwne ze netia player odczytuje pliki flv.
  • Poziom 10  
    Tak odtworzy, przecież przegrałem właśnie z kompa na pena

Specyfikacja techniczna Netia Player

Zasilacz 220-240VAC / 50Hz / 1,5A - 12VDC /18W

HDD obsługa zewnętrznych dysków USB 2,5 (wymagających zasilania do 500mA), zewnętrznych dysków USB 3,5 z własnym zasilaniem oraz pamięci USB Flash.
    Format plików: FAT i EXT (odczyt/zapis), NTFS (odczyt).

Tuner DVB-T, 47 - 862MHz

Siec lokalna - Ethernet 10/100 base-T RJ45,
    - Wi-Fi 802.11b/g/n 2,4GHz

Dekodowanie video MPEG2-TS, MPEG-4 AVC (part 2, part10) - H.264, VMV9-VC1

Pliki video .avi, .mov, .mpg, .ts, .mkv, .asf, .ogg, .flv, .asf

Pliki z napisami .srt, .txt, .ssa/ass, .smi, .xml

Proporcje obrazu 4:3 Letterbox, 4:3 Pan & Scan, 16:9, Up / Down scaling

Dekodowanie audio MP3, MPEG1, WMA 2.0, PCM, VORBIS,DTS 5.1 i DTS HD (passthrough)

Dekodowanie zdjęć JPEG, PNG, BMP, GIF
  • Poziom 9  
    Sprawdzałem. Netia player odtworzy z kompa tylko filmy pliki dvd, divix i rmvb.
  • Poziom 10  
    robertos72 napisał:
    Sprawdzałem. Netia player odtworzy z kompa tylko filmy pliki dvd, divix i rmvb.

Sprawdzałeś po Wi-Fi czy z pena?, bo jak po Wi-fi to te pliki odtworzy a flv już nie.
    Dzwoniłem o pomoc do Neti w tej sprawie i sami byli zaskoczeni tym problemem, ale może rozmawiałem z niekompetentną osobą, może problem tkwi w oprogramowaniu Netia playerze
    Nie pisałbym o tym problemie ale większość filmów jest właśnie w flv bo zajmuje połowę mniej miejsca mb od avi