Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką kamerę wybrać do 3k PLN? (model na 2012)

mic11 06 Maj 2012 18:53 1396 1
  • #1 06 Maj 2012 18:53
    mic11
    Poziom 10  

Witam

Muszę doradzić mojemu Ojcu jaką kamerę wybrać. Jego limit finansowy to 3000zł. Kamera będzie służyć do filmowania uroczystości rodzinnych, grilów :) itd. Ja ze swojej strony nie jestem w temacie - chociaż zawsze uważałem że w kamerach rządzi Sony - a jak to jest dzisiaj? - co jest ważne? na co zwracać uwagę? czy tylko wielkość fizyczna matrycy ma znaczenie? karta sdxc czy twardy dysk? itd.Doradźcie coś konkretnego, proszę.

p.s. Format wynikowy i późniejsza obróbka nie mają raczej znaczenia - bo postaram się to ogarnąć na moim kompie. A tak w ogóle to jak to jest z tym formatem .m2ts(czy wideo zawsze jest kodowane przy pomocy avchd czy producenci stosują też inne kodeki)? czy wszystkie kamery tworzą taką "surówkę" czy są może takie które tworzą od razu np. .mkv?
    p.s.2 jak to jest z funkcjonalnością takiej kamery - to znaczy czy jest sens kupować do niej porządną torbę i zapasową baterię biorąc po uwagę że maksymalny czas jednorazowego kręcenie nie przekroczy załóżmy 2 godzin? Czy dzisiejsze kamery można zasilać zasilaczem z pominięciem baterii (jak by się chciało kręcić dłużej niż wytrzyma bateria)?
    p.s.3 Czy warto kupować w nagrywarkę bluray (czy to już przypadkiem nie są ostatnie podrygi nośników optycznych? ), czy raczej kupić przenośny dysk do archiwizacji filmów z kamery?
    p.s.4 W jakim formacie zapisywać te filmy? Zostawiać "surówkę" z kamery czy kompresować i wrzucać w jakiś pojemnik jak np mkv (filmy będą najczęściej odtwarzane w przez bluray z usb z możliwością odczytu wszystkich popularnych "dziś" formatów)?

Pozdrawiam
    mic11

0 1
  • #2 06 Maj 2012 21:07
    Lukalago
    Poziom 26  

Ze swojej strony polecam Panasonica SD900 lub TM900 (ta ma wbudowaną pamięć 32GB). Kamera zapisuje materiał na popularnych kartach SD (SDHC). Potrafi nagrywać progresywnie w full HD z dźwiękiem 5.1.
    Jeśli chodzi o kamery SONY, też są fajne, ale niestety b. drogie porównując do tej samej półki panasonica trzeba zapłacić ~5000.

Przeczytaj ten wątek Link uzyskasz tam odpowiedzi na dalsze pytania.
    pzdr.

0