Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka whirlpool awm 8062 błąd fp,nie wiruje i nie pobiera wody

klono9 08 Maj 2012 14:49 10290 5
  • #1 08 Maj 2012 14:49
    klono9
    Poziom 2  

Witam wszystkich.Piszę gdyż nie znalazłem podobnego problemu,a mianowicie przestała pobierać wodę, wirować i wyskakuje błąd fp pomimo że woda jest wypompowywana boję się że walną programator .Proszę o sugestie. Bardzo by mi się przydał schemat elektryczny do tego modelu,może ktoś ma ? Pozdrawiam

3 5
  • Pomocny post
    #2 08 Maj 2012 15:26
    tom71
    Poziom 19  

Witam! Filtr wyczyszczony? Błąd FP - filtr pompy, ale sygnalizuje też możliwą awarię silnika pompy i jeżeli zrobisz reset, powinno zadziałać. Wyczyść też układ hydrostatu tzn. wszystkie wężyki co do niego idą i ten biały zbiorniczek. Najpierw znajdź przyczynę. Ile pralka ma lat?

1
  • #3 08 Maj 2012 16:10
    klono9
    Poziom 2  

Dzięki za szybą odpowiedź. Pralka ma 13 lat, a dzisiaj to wszystko zrobiłem to znaczy wyczyściłem co mogłem in nic :( nadal to samo,dodam że wodę wypompowuje.Jak robi się reset?

2
  • #4 08 Maj 2012 20:34
    zbigniew3107
    Poziom 20  

Sprawdź grzałkę i w programatorze czy nie ma zimnych lutów .

0
  • Pomocny post
    #5 09 Maj 2012 14:53
    SERWISMAX

Poziom 13  

Zrób mały test. Włącz program wirowanie, jeśli nie przejdzie tj. zakończy się błędem FP to może programator nie widzi sygnału zbiornik pusty. Najwygodniej jest to sprawdzić miernikiem (omomierz) między stykiem PR2.1 (wtyczka wpięta) a zaciskiem wolnym AQS2.2- oczywiście pralka odłączona od zasilania. Jeśli jest przejście to uszkodzony masz programator.

1
  • #6 10 Maj 2012 09:32
    klono9
    Poziom 2  

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie sprawą, ale postanowiliśmy nie reanimować trupa i kupić już nową pralkę ta swoje przeżyła. Już od jakiegoś czasu co chwila się z nią coś działo, często na szybkim programie na pauzę wskakiwało, a to niedomknięte drzwi mimo że były zamknięte i inne, ale muszę powiedzieć że przez 13 lat pracowała bez awaryjnie i wszystkie części oryginalne :) Pozdrawiam

0