Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Fagor 1VF-65VIT - zwarcie,wyrzucanie bezpiecznika przy podłączeniu...

gggregor 13 Maj 2012 16:31 2507 4
  • #1 13 Maj 2012 16:31
    gggregor
    Poziom 2  

Witam, bardzo prosze o wskazówki dotyczące rozwiazania nastepującego problemu: Podczas pracy urządzenia drzwiczki zmywarki zostały przypadkowo otwarte co po chwili spowodowało wybicie bezpieczników, ponowne załączenie bezpiecznika przypisanego do obwodu gdzie jest podłączona zmywarka powodowało jego wybicie. Obecnie bezpiecznika nie wybija tylko w pozycji otwartej pokrywy jednak natychmiast w trakcie domknięcia wybija bezpiecznik. Kontrolki (przy otwartej klapie) działją prawidłowo, mozna wybrać program mycie jednak po tym domykając drzwi zmywarki nastepuje wybicie bezpiecznika. Bardzo proszę o pilną pomoc gdyz osoba która otworzyła drzwi podczas pracy zmywarki jestem ja co jest akcentowane przez żone...sami rozumiecie....[/b]

0 4
  • #2 13 Maj 2012 16:36
    peter falk
    Specjalista AGD

Pewnie izolacja któregoś z przewodów w wiązce kabli na dole drzwi się przetarła.
    Rozbieraj drzwi zmywarki i szukaj winowajcy.

0
  • #3 13 Maj 2012 17:36
    gggregor
    Poziom 2  

Przystępuję do rozbrajania drzwi zobaczymy jaki będzie wynik...

Dodano po 36 [minuty]:

Panowie, proszę o pomoc... drzwi i panel przedni rozbroiłem... przewody drzwi sprawdziłem - są OK, nie przetarte, osłoniete taśmą, brak sladów jakichkolwiek usterek. Co moge jeszcze zrobić???

0
  • #4 13 Maj 2012 18:26
    kluzek

Poziom 10  

Po zamknięciu drzwi zmywarki , zmywarka na początku zmywania włancza pompę spustową , ją bym sprawdził czy nie robi zwarcia , ewentualnie jak to było w trakcie
    mycia to główna pompa myjąca jest podejrzana albo grzałka pozdrawiam

0
  • #5 13 Maj 2012 20:25
    movzx
    Poziom 39  

kluzek napisał:
    Po zamknięciu drzwi zmywarki , zmywarka na początku zmywania włancza pompę spustową , ją bym sprawdził czy nie robi zwarcia , ewentualnie jak to było w trakcie
    mycia to główna pompa myjąca jest podejrzana albo grzałka pozdrawiam

Ja zrozumiałem że dzieje się tak już przy samym poruszaniu drzwiami - więc problem prawie na pewno jest w przewodach lub ich otoczeniu. Zapewne wiązka wchodzi w dolną część zmywarki - tam również może być zwarcie.

0