Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio HU-803 VOLVO po wymianie brak pod¶wietlenia

Patyk 17 May 2012 10:10 5360 4
    Patyk
    Level 15  
    Witam,

Wymieniłem radio w Volvo V70 II 2003r z HU-603 na HU-803 i oczywi¶cie padłem ofiar± spisku Volvo - brak sterowania z kierownicy i brak pod¶wietlenia radia. Wszyscy kieruj± do ASO aby dograć w komputerze nowe radio, wiadomo koszt ok 400zł. Czy nie ma możliwo¶ci edycji eepromu tak aby np. radio HU-803 przedstawiało się jako stare HU-603? np. zmiana nr seryjnego i np modelu tak aby komputer samochodu nie rozróżniał obu jednostek. Z tego co się orientuje to z radia komputer pobiera informację o natężeniu o¶wietlenia i na jego podstawie dostosowuje pod¶wietlenie deski itp, a radio otrzymuje informację o prędko¶ci auta. Czy kto¶ próbował dogłębnie analizować powyższy temat, a może zna rozwi±zanie?

Szanowni - udało mi się odczytać wsad mikroprocesora MC68HC908AZ CFU z radia HU-603 tylko pytanie brzmi czy cały? Czy te procki w motoryzacji s± zabezpieczane? Bo nie wiele jest informacji - jedynie w obszarze 0800-09FF (EPROM1) w pozostałych obszarach mam FF lub 01. Ma kto¶ do¶wiadczenie z tymi MCU?
    abracadabra
    Level 13  
    i jak, kto¶ co¶ zrobił w tym temacie? zmieniłem radio z hu603 na 803 i mam ten sam problem..
    marck1
    Service technician RTV
    Patyk wrote:
    Wszyscy kieruj± do ASO aby dograć w komputerze nowe radio

Tu masz odpowiedĽ.
    abracadabra
    Level 13  
    a kto¶ się orientuje jaka to cena? żebym nie dał sie wykiwac tym cwaniakom..;]

ew. może jest kto¶ z łodzi, kto to ogarnia i chce sobie dorobić?
    Patyk
    Level 15  
    W Warszawie z tego co słyszałem w ASO - koszt ok 250zł