Napisałem program w Bascom 8051 zawiera zegar w oparciu o Timer0, sekwencja włączania i wyłączania o nastawionym czasie oraz procedurka obsługi DS1820.
1-Dallas działa poprawnie tylko z podłączonym dzsilaniem 5V (podłączenie 3 przewodowe), przy 2 przewodowym wyświetla 85st.C i "nie żyje". - nie wiem dlaczego???
2-A teraz Hit. Układ działa przez parę minut po czym resetuje się sam ?!
Wykluczyłem zakłócenia, i procka (kilka z nich działa tak samo).
Wykluczyłem programator (porównanie plików z procka i źródła pozytywnie), co jest grane??? Może kogoś spotkał podobny problem???
Podejrzewam błąd "gramatyczny" w programie.
Proszę o pomoc.
PS.
Cały program jest dość obszerny ponad 9kB w .bas i 4000kB w bin
dlatego nie załączam.
1-Dallas działa poprawnie tylko z podłączonym dzsilaniem 5V (podłączenie 3 przewodowe), przy 2 przewodowym wyświetla 85st.C i "nie żyje". - nie wiem dlaczego???
2-A teraz Hit. Układ działa przez parę minut po czym resetuje się sam ?!
Wykluczyłem zakłócenia, i procka (kilka z nich działa tak samo).
Wykluczyłem programator (porównanie plików z procka i źródła pozytywnie), co jest grane??? Może kogoś spotkał podobny problem???
Podejrzewam błąd "gramatyczny" w programie.
Proszę o pomoc.
PS.
Cały program jest dość obszerny ponad 9kB w .bas i 4000kB w bin
dlatego nie załączam.