Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odbiór DVB-T w samochodzie

01 Cze 2012 23:09 5061 6
  • Poziom 2  
    Witam.
    Kupiłem ostatnio tuner HDTV USB DVB-T z pilotem,antenką i oprogramowaniem BlazeDTV allegro.pl/tuner-tv-dvb-t-usb-hdtv-mpeg4-karta-tv-najtaniej-i23883976.html. Zainstalowałem oprogramowanie wraz ze sterownikami na laptopie. Instalacja przebiegła pomyślnie... ale wten zaczęły się schody!
    Na początku próbowałem wyszukać kanałów.Gdy w pokoju wcisnąłem "skanuj kanaly" BlazeDTV nie znalazł żadnego programu TV,lecz gdy wystawiłem tą śmieszną antenkę z zestawu za okno,to przy kilku pierwszych znalezionych kanałach natychmiast oprogramowanie wyświetliło informację o błędzie i zamknęło program. Coś mnie tknęło i zamiast tej antenki podłączyłem zwykłą zewnętrzną antenę siatkową z zasilaczem ,którą mam podpiętą do telewizora i co... wszystko chodzi! TVN,Polsat,TVP1 HD (choć się delikatnie tnie,ale jest!) i TVP 2...
    Pojechałem do najbliższego marketu i kupiłem TO!. Myślałem że pomoże ,ale nie pomogło. Sygnał bardzo mocny ,ale jakość odbioru słaba. Co robić? Może wy macie jakieś propozycje?
    Nieważne skąd jestem ,ponieważ zależy mi na odbiorze telewizji(oczywiście cyfrowej) poprzez laptop W SAMOCHODZIE antena z zasilaczem raczej nie wchodzi w grę.
    Jeśli komuś to pomoże to rejon województwa mazowieckiego a głównie Warszawa i Radom.

Regulamin pkt 3.1.18 . [SP5ANJ]
  • Poziom 39  
    Taka antena - to jak budyń śliwkowy bez śliwek.
    będzie działać tak samo dobrze jak kawał drutu wyrzucony przez okno - czyli tylko w pobliżu nadajnika.
  • Poziom 21  
    Trudno jest coś polecić, bo kolega dużo wymaga. Osobiście kupiłbym którąś z poniżej i przetestował, a w razie czego odesłał. Niestety, ale trzeba zastosować metodę prób i błędów. (zakładając, że antena będzie używana w podobnych lokalizacjach)
    Niestety trochę drogie, ale ^^ :
    Maximum MDA-100

Televes INNNOVA BOSS
    (zasilacz dokupisz samochodowy z odpowiednią końcówką)

Zwykła siatka, która może najlepiej się spisać.

Nie daję Tobie jakiejkolwiek gwarancji, że któraś z tych anten sprawdzi się. Testy...
  • Poziom 2  
    Mówisz o tej co miałem w zestawie czy o tej ,którą dokupiłem?
    Potrzebna mi dobra antena którą mógłbym podłączyć do takiego adaptera w podróży czyli adapter w laptopie... laptop w samochodzie... Jak ktoś ma pomysły no to słucham!
  • Poziom 39  
    Ani jedna ani druga moim zdaniem nie zadziała. To są anteny dla mieszkańców miasta w którym jest nadajnik. Sam mam taka (pierwszą) i oczywiście nie działa.
    Najlepiej przyjrzyj się temu, co proponuje kolega seba65310.

Wczoraj robiłem testy (mieszkam ok 40 km od nadajnika w Łodzi) i okazało się że o ile moja siatkowa odbiera analogowy z Łodzi dobrze, to w przypadku uruchomionego wczoraj drugiego MUX - już mam sygnał o jakości 50% albo poniżej. Co ciekawe - drugi MUX z tego samego miasta jest w porządku (jakość 80%, siła 90%).
    Przygotowuję się do wymiany anteny na nową (zresztą starą zżarła rdza).

Anteny które zaproponowałeś na 100% nie będą działały w moim przypadku.
    Myślę, że wystawione na balkon - sięgną max 10km. a jeśli więcej - to sygnał będzie się zrywał i będzie kiepskiej jakości.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    Frank Castle napisał:
    Potrzebna mi dobra antena którą mógłbym podłączyć do takiego adaptera w podróży czyli adapter w laptopie... laptop w samochodzie...

Problemem nie jest tylko antena a sam fakt, że takie "adaptery" (dekodery) przy laptopach mają Bardzo (powtórzę Bardzo) słabą czułość i dlatego aby poprawnie odbierać (dekodować) sygnały DVB-T - musisz dostarczyć więcej sygnału użytecznego z "eteru".

Zobacz jak teraz to przysłowiowe "kółko się zapętla".

Anteny samochodowe, wewnętrzne czy pokojowe to anteny o Ujemnym zysku (anteny tłumiki).
    Dekodery do laptopów to bardzo słaba lub słaba czułość dekodera.

I teraz porównując jak dla matematycznych obliczeń, że 2 + 2 = 4 to :
    słaba antena + słaby odbiornik = brak sygnału, brak zasięgu czy wręcz niemożliwy odbiór

Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto