Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 polaczenie radia z zewnetrznym wyswietlaczem?

05 Mar 2003 08:26 12978 33
  • Poziom 20  
    Poszukuje schematu polaczenia radia z zewnetrznym wyswietlaczem. Jesli jest tez joystick to tez moglby byc schemat polaczenia jego z radiem.
  • Poziom 17  
    A o jakie radio ci chodzi?? Orginalne czy nie?
  • Poziom 20  
    chodzi mi o oryginalne radio, a zalezy mi na schemacie, zebym mogl podlaczyc w warsztacie na stole do probowania radia
  • Spec od car audio
    Ja też bym taki schemacik chętnie zobaczył.
  • Poziom 17  
    Samo radio podłaczysz poprzez ISO tylko musisz zamienić plus stały z plusem po zapłonie a wyświetlacz podpianmy do kostki zółto-zielono-niebieskiej z tym ze łaczenie odbywa się poprzez sieć VAN (multipleksowo)
    A schematy podeśle jak zeskanuje .
  • Poziom 20  
    OK! O to mi chodzilo.
    Czekam na schemacik.
    Dziekuje za pomoc.
  • Poziom 15  
    radia nie podłączysz bez informacji z komputera auta że ma się włączyć jeżeli odbiornik jest po szynach danych
  • Poziom 11  
    A jak podłączyć radio nie oryginalne (Sony XR-C5120R). Czy jest to możliwe? Słyszałem, że taki wyświetlacz może pracować tylko z radiem oryginalnym.
  • Spec od car audio
    Coś Sony miało w ofercie na pewno do Opla i Renault. O Peugeocie nie słyszałem ale chętnie bym schemat 206 zobaczył bo wtedy można by zobić to dziadostwo tak aby śmignęło bez komputera (mam T1NIV na eksperyment).
  • Poziom 24  
    Używam orginalnego wyświetlacza od 206
    do sprawdzania radii " niv" w zakładzie i tu komputer nie jest potrzebny.
    Potrzebują go radia od 307, nowej206, 406 te co mają numer nadwozia w pamięci.
  • Spec od car audio
    A schemat podłączenia? Mam tylko kostki od strony radia a druga strona jak jest podłączona?
  • Poziom 11  
    adam white napisał:
    Używam orginalnego wyświetlacza od 206
    do sprawdzania radii " niv" w zakładzie i tu komputer nie jest potrzebny.
    Potrzebują go radia od 307, nowej206, 406 te co mają numer nadwozia w pamięci.

A masz schemat kości wychodzącej z wyświetlacza?
  • Poziom 15  
    co ciekawe mam podobny problem . auto przyjechało z niemiec oczywiscie z rozszabrowanym radiem (czyli bez). zastanawiało mnie jak jest połaczony wyświetlacz z radiem orgianalnym bo znalazłem tylko wiazke przewodów z kostka zasilajaca i kable głosnikowe . w zwiazku z tym tematem mam pytanie jakiej firmy jest orginalne radio i jak mozna podłaczyc inne mam np grundig sc303(orginalny opel) . działa wszystko bez wyswietlania informacji

poizdrowienia
  • Poziom 11  
    Witam
    Mam 206 z 2002 roku i niedawno montowalem radio clarion (oryginalne).
    W nowych 206 z muliplexem nie trzeba dodatkowych kabli bo w zlaczu zasilania sa dwa przewody tzw szyna. idzie to do BSI i to BSI steruje wyswietlaczem. Radio takie ma wpisany numer nadwozia i trzeba go zmienic na wlasciwy. Dodatkowo podobno nalezy w aucie wlaczyc obsluge radia ale bez podlaczenia do kompa sie nie obejdzie. Radio na stole tez nie ruszy.
    Usluga w serwisie kosztuje ok 80 zl. Co ciekawe nikt nie spytal skad mialem radio wiec co to za zabezpieczenie.
    Pozdro
  • Poziom 17  
    Witam mam pytanie czy ktoś z was próbował podpiąć radio reno do wyświetlacza z opla --ciekawe czy by było coś widać..
    Pozdrawiam - Tomek.
  • Poziom 15  
    Ja podpiołem i widziałem kupę dymu 8O
    Michał. :D
  • Spec od car audio
    Nic się nie powinno stać ale dużo raczej nie wyświetli.
  • Poziom 25  
    Nic się nie dzieje ani radiu ani wyświetlaczowi, niestety oczywiście też nic wyświetlacz nie pokazuje.Taki sam efekt końcowy jest przy połączeniu wyświetlacza RENO starszego typu od radia z dodatkowym pionowym złączem obok ISO do nowego radia RENO z mini ISO.Sprawdziłem bo mam wyświetlacz RENO i OPLA.Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Wszystko zależy od tego, jak barrrrdzo chce się inny wyświetlacz podłączyć.
    To samo dotyczy zmieniarek, pilotów itp.
    dobrze, że magistrale maja jakieś zabezpieczenia.
  • Poziom 17  
    Cześć - dzięki za wiadomości które czytam i dodam jeszcze że dołączyłem kiedyś wyświetlacz od Opla który normalnie był na dużą złączkę do radia które miało górną złączkę nowego typu =to jest żółto ,zielono ,niebieską czyli nowego typu i elegancko działało.
    :) Pozdrawiam - Tomek.
  • Spec od car audio
    To żadna filozofia. Popatrz www.studio24.prv.pl w dziale Kablomania i wyświetlacz w Oplu jest już tego trochę. Tylko gorzej jak wyświetlacz ma zblokowaną obsługę radia. Acha obecnie problem jest właśnie z tymi wyświetlaczami na multiplexie czyli koncern PSA (Citroen, Peugeot) bo nie zawsze chcą się włączyć bez komputera mimo, że mają wyświetlacz. Ciekawe czy się da to tak ładnie obejść jak w Punciaku (CANCHECK).
  • Poziom 16  
    Gdzieś taki schemacik miałem - jutro poszukam , chodzi o podłaczenie z mudułem BSI ???

bebefirst
  • Poziom 17  
    Z tymi wyświetlaczami zewnętrznymi robi się coraz ciekawiej. Tymbardziej ,że każda firma robi to po swojemu .Myślę chwilami nad konstrukcją takiego " translatorka" protokołów .Najprostszy jest oczywista Opel ,bo jest to zwykła transmisja I2c połączona z dodatkowym sygnałem MRQ dla rozwiązania arbitrażu (chociaż nie wiem dlaczego nie wykorzystano w pełni protokołu I2C ,który takowy już ma). Podobnie sprawa ma się z Reno ,dodatkowo wprowadzany i przesyłany jest kod z LCD.Natomiast Peugot ,Citroen,Mercedes,BMW i inne w większości "fruwają" już na CanBus.W tych ostatnich na krótkich połączeniach wystarcza podłączyć urządzenia na tylko jednym przewodzi ,i to obojętnie H czy L.
    Wyświetlacz Peugota ma dużą wtyczkę ,ale w sumie jest tam tylko kilka kabli.
    Na zdjęciu fragment LCD z 406 .Nie ma opisu ,ale jak będzie potrzeba to uzupełnię.
    P.S.
    Jestem zainteresowany współpracą z kimś nad w/w pomysłem.
  • Poziom 17  
    :arrow: bebefirst , bardzo dziękujemy za cenne dane ! Proszę jednak abyś możliwie "obrobił" te dane .Wiem - darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby.Osobiście mam "sztywne" łącze i nie mój to problem,jednak dla "modemowców" ściągnięcie 100kB zamiast 3MB to spora różnica.Pomijam już zajętość serwera Elektrody :(
  • Poziom 16  
    Ta sprawa była dość pilna ( jak czytałem ) i nie miałem czasu na zabawę z plikami . zazwyczaj dane są ok (zobacz inne moje posty)
    Pozdr
  • Spec od car audio
    Po sprawdzeniu umieszczę zminimalizowaną wersję u siebie (www.studio24.prv.pl).
  • Poziom 16  
    O'K nie ma sprawy ( z tego co pamiętam to mamy do czynienia z radiem oryginalnym firmy Clarion)
  • Spec od car audio
    Przeglądałem opisy przysłane i jest kilka spraw. Po pierwsze brakuje opisu, który moduł to co (np. 8500 to coś tam). Druga rzecz to brak kolorów przewodów (np. 8540 to czerwony). A ze schematów wynika, że są to 3 radia (niv blaupunkta, clarion i coś jeszcze nie wiem co). Pozostaje problem, które to które. Acha i jeszcze brak zdjęć złącz ze sposobem liczenia (moduły, bo radio to już dojdę bo mam oryginalne wtyki z kablami wyjęte ze szrota).