Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra G 1.6 Klimatyzacja

19 Jun 2012 20:40 4186 8
 • Level 2  
  Witam. Mój problem polega na tym iż po włączeniu klimatyzacji wszystko fajnie hula, po jakimś czasie (czasem nawet po minucie) zapala mi się żółta dioda od wentylatora i w tedy przestaje wentylator od klimatyzacji się kręcić, podkreślam że klimatyzacja dalej dobrze chłodzi, natomiast kręci się wentylator od chłodnicy. Takie coś zauważyłem przy upałach. Zastanawiam się czy czasem wentylator/silniczek nie jest do wymiany. Proszę o radę.
 • Helpful post
  Level 17  
  Wiatrak od klimy nie daje rady schłodzić parownika podczas wysokich temperatur i sterownik klimatyzacji przełącza na wentylator chłodnicy o większej wydajności.
 • Moderator of Cars
  To się nie zastawaj tylko sprawdź. Co za problem błąd odczytać w sterowniku wentylatorów.
 • Level 2  
  Czyli jak piszesz sterownik jest dobry bo przełącza na ten drugi wentylator i do wymiany cały wentylator od klimatyzacji? Tak? Dodam jeszcze to że cały czas miałem sprawną klimatyzacje, w październiku myślałem że nie mam już freonu i tak jeździłem bez klimy aż do teraz. Napełniłem ją i okazało się że cewka padła, wymieniłem ją i było ok jakiś tydzień - do czasu tej zółtej diody od wentylatora, temperatura powietrza była wówczas ok 25 C. Wczoraj było 32 C no i ten problem o którym piszę.
  I jeszcze jedno pytanie: czy mogę dalej używać klimatyzacji wtedy gdy zaświeci się kontrolka od wentylatora?
 • Helpful post
  Level 42  
  Od momentu gdy kolega napisał:
  ociz wrote:
  Co za problem błąd odczytać w sterowniku wentylatorów.

  powinieneś już wiedzieć co zrobić a ty dalej swoje...
 • Helpful post
  Level 17  
  Dopóki klimatyzacja działa i są poprawne ciśnienia to wszystko jest ok.
 • Level 42  
  kombi15 wrote:
  Dopóki klimatyzacja działa i są poprawne ciśnienia to wszystko jest ok.

  A kontrolka modułu chłodzenia zapala sie żeby jaśniej w kabinie było co?
 • Level 12  
  Być może to problem z opornicą wentylatora klimy. Sprawdż na krótko wentylator czy ma dwa biegi, jeśli tylko 2 to masz uwaloną opornice. W astrach oba wentylatory chodzą razem w zależności od temp. W wypadku awarii jednego, pracę przejmuje drugi i wywala błąd. Opornica jest za wtyczką w dolnym rogu chłodnicy i ma 3 piny 1- masa, 2 - oporrnica-I bieg, 3- II bieg. Sterowane jest to wszystko ze sterownika w lewym nadkolu za zderzkiem. Tam też może być przyczyna ( styki , przekażnik )
 • Level 19  
  Dużo bicia piany .... A sczytanie błędów ze sterownika klimy zajęłoby 10 minut i wtedy naprawa zajęłaby dużó krócej niż cały ten temat na forum.