Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens E-Nr WS10F26RPL FD 8708 Błąd E2

ZiutkaB 21 Cze 2012 20:25 8432 9
  • #1 21 Cze 2012 20:25
    ZiutkaB
    Poziom 8  

Witam
    Pralka cały czas wyświetla błąd E2.Wystarczy pokrętło wybieraka przekręcić w dowolną pozycję i od razu wywala ten błąd nawet nie podaje napięcia na blokadę.Może ktoś wie co to za błąd i ewentualnie jak go skasować? Z góry dzięki za wszelkie informacje

4 9
  • #2 22 Cze 2012 14:05
    jarosławrozkosz
    Poziom 11  

zablokowany moduł prawdopodobnie szczotki silnika to zrobiły wymien szczotki

3
  • #3 22 Sie 2012 21:29
    mazi23
    Poziom 2  

Witam,
    Mam podobny problem, wymienione zostaly w moim silniku szczotki, sam silnik zostal przezwojony. Po zamontowaniu wciaz widnieje blad e2. Silnik zostal poprawnie zamontowany i jest w pelni sprawny. Czytalem, ze istnieje sekwencja resetujaca ten blad...
    Moze zechce ktos mi pomoc i podpowiedziec co powinienem zrobic?
    Bede wdzieczny za pomoc.
    Dziękuję

2
  • #4 23 Sie 2012 08:41
    jarosławrozkosz
    Poziom 11  

e2 czy e21

3
  • #5 23 Sie 2012 10:25
    mazi23
    Poziom 2  

Właśnie wyświetla błąd e2. Zużyciu uległy szczotki silnika, zwarły uzwojenie i spaliły je. Silnik jest naprawiony, a błąd wciąż aktywny. Dlatego szukam pomocy.

2
  • #6 16 Wrz 2014 20:18
    jraster
    Poziom 11  

Mam podobny przypadek, pralka Siemens WS10F261PL, pojawił się błąd E2 oznaczający awarię silnika, okazało się że szczotki do wymiany, po wymianie błąd nadal aktywny, czy da to się jakoś skasować?

7
  • Pomocny post
    #7 16 Wrz 2014 20:33
    mazi23
    Poziom 2  

Tak, skasowałem i pralka działa. Należało przytrzymac przycisk START/PAUZA i przesunąć programator na 15 minutę- u mnie to pranie wstępne.

2
  • #8 17 Wrz 2014 18:22
    jraster
    Poziom 11  

mazi23 napisał:
    Tak, skasowałem i pralka działa. Należało przytrzymac przycisk START/PAUZA i przesunąć programator na 15 minutę- u mnie to pranie wstępne.

Wszystko działa jak należy, błąd skasowany.

2
  • #9 15 Gru 2014 21:24
    mal_160910
    Poziom 1  

Witam wszystkich.
    Czytam temat i myślę znalazłem odpowiedź, błąd ten sam, pralka bardzo podobna WS10F261PL.
    Okazało się jednak, że sztuczka - trzymając START, programator na godz. 3-cią - nic nie daje. Kilka powtórek i nic, za to trzymając przycisk START/PAUZA wciśnięty więcej niż 3 sek. zaczęły migać START/PAUZA, pranie i na wyświetlaczu powoli miga jedynie górna kropka.
    Znalazłem na tym forum inną sekwencję kasującą - programator na godz. 6, trzymać przycisk redukcja obrotów wirowania, programator na godz. 7 - też nic.
    Myślicie pewnie,że raczej trzeba się zająć poszukiwaniem usterki niż kasowaniem błędów, to jeszcze jedna sekwencja zastosowana bodaj z pralki Bosch - przytrzymać START/PAUZA i dodatkowe płukanie, pokrętło programatora o jeden w lewo - dało radę. Myślę jednak, że w moim przypadku to będzie początek końca tego silnika.

4
  • #10 12 Wrz 2017 08:44
    SQ5AAM
    Poziom 13  

To i ja dodam cos od siebie. Wyskoczył mi taki sam błąd i nie dało rady go wykasować w żaden sposób. Pomyślałem, że sam wymienię szczotki. Od spodu pralki zajrzałem do silnika. Widać komutator i szczotki. Stwierdziłem, że szczotki może nie są jeszcze strasznie zużyte skoro dość mocno sprężynują i stykają się z komutatorem. Na szybko, za pomocą pędzelka i płynu do czyszczenia styków oczyściłem szczeliny miedzy blaszkami komutatora. Było bardzo dużo pyłu ze szczotek i może robiły zwarcie? Po wyschnięciu styków udało mi sie wykasować błąd w/g kombinacji podanych w poprzednich postach. Pralka od wczoraj działa.
    Zobaczymy jak długo :)

Podobny problem miałem w rozruszniku motocyklowym. W identyczny sposób go naprawiłem i działa do dzisiaj.

0