Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka - max 1500zł ?Samsung Eco Bubble? a może 1000zł i częstsza wymiana

Keybord 25 Cze 2012 10:42 61880 53
  • #1 25 Cze 2012 10:42
    Keybord
    Poziom 7  

Witam.

Stoję przed zakupem pralki.
    Moje wymagania to:
    wkład 6-7kg, możliwie bezawaryjna, zużywająca możliwie mało prądu i wody.
    Głośność jak i wymiary nie mają dla mnie znaczenia gdyż pralka stoi w piwnicy.

Zastanawiam się nad pralką marki Samsung z serii Eco Bubble.
    Przekonuje mnie do niej ceramiczna grzałka i diamentowy bęben, napowietrzanie tkanin oraz pranie w niskiej temperaturze.

Czytając wątek "Jaką pralkę kupić? - kontynuacja" natknąłem się na propozycję strategii zakupu taniej pralki (do 1000zł) wymienianej co 3-4 lata na nową. Co sądzicie o takiej taktyce i jeżeli uważacie ją za dobrą jaką pralkę w takim przedziale cenowym polecacie?

Z wieloletniego doświadczenia (po 4-5 letnim użytkowaniu poprzedniej pralki) zaobserwowałem nieprzyjemny zapach z dozownika na proszek, a ogólna wydajność pralki wraz z upływającymi latami spada. Pralka zaczyna nie dopierać i jej efektywność nie jest zadawalająca. Z tego też powodu uważam pomysł z zakupem tańszej pralki do 1000zł i jej wymiany za np 3 lata za lepszy niż zakup droższej pralki do 1500zł (np wspomniana Samsung Eco Bubble) z przedłużoną gwarancją i użytkowaniem jej 3 razy dłużej.

Bardzo istotną dla mnie cechą pralki jest jej ekonomiczność (zużycie prądu i wody). Obawiam się, że zakup tańszej pralki wiążę się ze zwiększonymi kosztami eksploatacji niż zakup droższej pralki i niższe koszty eksploatacji. Czy pralki do 1000zł występują w ekonomicznych klasach np A+, A++?

Budżet max 1500zł. (Wliczam w to dokupienie ewentualnej dodatkowej gwarancji). 1000zł

Proszę o poradę jaka pralka będzie najlepsza do moich wymagań.

Pozdrawiam.

0 29
  • Semicon
  • #2 25 Cze 2012 11:14
    mędrek82
    Poziom 11  

Mogę polecić pralki marki Mastercook produkowane w Polsce w fabryce
    Mastercooka we Wrocławiu - dobre parametry, mała awaryjność (możliwość wykupienia dodatkowej gwarancji do 5 lat), liczne programy w tym także ekonomiczne 30 min i 45 minutowe. Zasugeruje m.in modele PTDE-1246 BIO lub PTDE-1146 Bio-pralki z bardzo dużym wyświeltaczem - panel sterowany dotykowo, klasa A++, ekonomiczny program dopierający do czysta w 45 minut (klasa A), duża liczba programów, latwa obsługa. Cena łącznie z przedłużoną gwarancją do 1500 zł

0
  • Semicon
  • #3 25 Cze 2012 13:02
    Keybord
    Poziom 7  

Co sądzicie o pralce BEKO WMB 71242 PT LA (gwarancja 5 lat) za 1050zł?
    Mam również pytanie jak ma się sprawa z jakością serwisu marki Beko - czy nie sprawiają problemów, czy nie trzymają pralki w nieskończoność itp.

2
  • #4 07 Lip 2012 13:36
    2026546
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 13 Lip 2012 21:20
    Keybord
    Poziom 7  

Kupiłem SAMSUNG WF 1702 W5V z technologią Eco Bubble.
    Za wiele nie mogę powiedzieć, bo pralkę użytkuje moja mama, ale wygląda na to, że jest bardzo zadowolona a ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że wszystko mam czyste i takie bardziej miękkie niż na poprzedniej pralce.

Pozdrawiam.

0
  • #6 13 Lip 2012 21:27
    marwis26
    Poziom 11  

Warto rozważyć np. Boscha WAE 2047 PL, pralka na 7kg, 1000 obr/min, klasa A++, sporo programów, funkcja Time i Eco Perfect do skracania bądź w zależności od potrzeb wydłużania czasów trwania poszczególnych programów, duży czytelny wyświetlacz, a cenowo 1200-1500 w zależności od sklepu

0
  • #7 15 Lip 2012 00:36
    zwykły człek
    Poziom 20  

Keybord napisał:
    Kupiłem SAMSUNG WF 1702 W5V z technologią Eco Bubble.
    Za wiele nie mogę powiedzieć, bo pralkę użytkuje moja mama, ale wygląda na to, że jest bardzo zadowolona a ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że wszystko mam czyste i takie bardziej miękkie niż na poprzedniej pralce.

Pozdrawiam.

A czy ktoś w ogóle pokusił się o sprawdzenie eco bubbla czy to czasem nie jest tylko zwykły chwyt marketingowy, który ma taki wpływ na jakość prania jak zeszłoroczny śnieg. Czy "zwykła" pralka bez tego czegoś nie osiąga tych samych efektów prania. Może to rozważanie na poziomie masła i margaryny... Direct drive w LG to faktycznie coś lepszego, ale eco bubble chyba można czytać po prostu po polsku, a może jednak nie? A wam jak się wydaje. Może jakieś testy konsumenckie ktoś ma od naszych zachodnich sąsiadów. Chętnie bym poczytal.

1
  • #8 16 Lip 2012 09:34
    marwis26
    Poziom 11  

Zgadzam się z kolegą wyżej. Opcja Eco Bubble za to pięknie działa na płeć piękną jak rozglądają się za pralką, ponieważ większość modeli z Samsunga jest ogólnie ładnych i dobrze wyposażonych. Tylko kto mi powie dlaczego 3 z 4 pralek Samsunga, które użytkują moi znajomi ( nie dali się przekonać na coś lepszego) już 1 - 2 razy były w serwisie i to zawsze coś z elektroniką. Wydaje mi się, że koncern, który produkuje wszystko co tylko można nie będzie dobrym i trwałym sprzętem piorącym

0
  • #9 25 Lip 2012 10:49
    Doradcy Amiki
    Poziom 8  

Zachęcamy do zapoznania się z rankingiem przygotowanym przez WP.PL :

Top 5 pralek do 1000zł

W zestawieniu tym zwyciężyła pralka AWN 610D tej marki Amica. Zwycięska pralka Amiki daje możliwość niezależnej regulacji temperatury oraz prędkości wirowania, a dodatkowo posiada system wyważenia ładunku, który dzięki kontroli obciążenia bębna zmniejsza hałas w trakcie pracy. Połączenie tych cech z klasą efektywności energetycznej A+ oraz klasą skuteczności prania A i klasą skuteczności odwirowywania sprawia, że pralka ta jest naprawdę niezawodna i wyjątkowa.

Pozdrawiamy,
    Doradcy Amiki

-2
  • #10 25 Lip 2012 11:04
    zibi_78
    Poziom 8  

Z Amiką jest ten problem że od jakiegoś czasu jest to 100% chińszczyzna. Ja ze swojej strony polecam LG. Poniżej 1500zł można już kupić pralkę z direct drive. Największy plus - dłuższa gwarancja na silnik.

1
  • #11 26 Lip 2012 14:28
    morcin2
    Poziom 18  

nie znam sie na pralkach ale ostatnio mam do czynienia z pralką BOSCH WAA 20163PL fajnie pomalowana na bialo wypoziomowana fajnie sie kręci ma 1000 obrotów mało proszku potrzebuje (ubrania pachną) w porównaniu z starą pralką ,jedyną wadą jest to że jest nierozbieralna (w sumie ma to swoje plusy).

0
  • #12 26 Lip 2012 18:08
    zibi_78
    Poziom 8  

Ja mam LG F1092QD. Kupiłem w tym roku za ok 1100-1200zł. Troszę sporo modeli brałem pod uwagę ale ta wg mnie miała najwięcej zalet. W ogóle uważam że w pralkach to bardzo dobra firma.

0
  • #13 31 Lip 2012 17:30
    Herus
    Poziom 9  

marwis26 napisał:
    Zgadzam się z kolegą wyżej. Opcja Eco Bubble za to pięknie działa na płeć piękną jak rozglądają się za pralką, ponieważ większość modeli z Samsunga jest ogólnie ładnych i dobrze wyposażonych. Tylko kto mi powie dlaczego 3 z 4 pralek Samsunga, które użytkują moi znajomi ( nie dali się przekonać na coś lepszego) już 1 - 2 razy były w serwisie i to zawsze coś z elektroniką. Wydaje mi się, że koncern, który produkuje wszystko co tylko można nie będzie dobrym i trwałym sprzętem piorącym

Z tego co mi wiadomo opcja Eco Bubble wytwarza pianę dzięki czemu pranie jest bardziej zmiękczone. Więcej powiedzieć tu nie mogę, jak co- zapraszam na priv.

0
  • #14 11 Sie 2012 14:05
    zibi_78
    Poziom 8  

marwis26 napisał:
    Tylko kto mi powie dlaczego 3 z 4 pralek Samsunga, które użytkują moi znajomi ( nie dali się przekonać na coś lepszego) już 1 - 2 razy były w serwisie i to zawsze coś z elektroniką.

Bo większość z nich pochodzi z fabryki Amica a tam zawsze się robiło kiepskie pralki.

marwis26 napisał:
    Wydaje mi się, że koncern, który produkuje wszystko co tylko można nie będzie dobrym i trwałym sprzętem piorącym

Raczej nie. Są produkty Samsunga naprawdę świetne i są przeciętne. Pralki wg mnie raczej są przeciętne.

1
  • #15 13 Sie 2012 21:21
    patryk260983
    Poziom 18  

morcin2 napisał:
    nie znam sie na pralkach ale ostatnio mam do czynienia z pralką BOSCH WAA 20163PL fajnie pomalowana na bialo wypoziomowana fajnie sie kręci ma 1000 obrotów mało proszku potrzebuje (ubrania pachną) w porównaniu z starą pralką ,jedyną wadą jest to że jest nierozbieralna (w sumie ma to swoje plusy).

jedyny plus jaki widzę, to jak się zepsuje po gwarancji, ide do sklepu i kupuję nową, tanią, bo naprawa nieopłacalna;-)

ze swej strony polecam serię WAE, nie wiem, jakie teraz są dostępne na rynku te modele nie z górnej półki, te najprostrze, ale ja za swoją dałem w zeszłym roku 1100zł

0
  • #16 29 Wrz 2012 00:19
    womej
    Poziom 9  

ja bym się rozejrzał za linią navigator plus bodajże amiki, bo tam masz pralke w tej cenie a nawet tansza z ładownością 6kg z klasą energ. A+

0
  • #17 29 Wrz 2012 00:23
    marwis26
    Poziom 11  

A co np. z Electroluxem EWP 106300?
    6kg załadunku, również klasa A+, fajny czytelny programator z małym wyświetlaczem, a cena 999zł więc obecnie ciężko znaleźć coś równie dobrego w tej cenie.

0
  • #18 29 Wrz 2012 13:35
    1221547
    Użytkownik usunął konto  
  • #19 06 Lis 2012 00:18
    radioman77
    Poziom 1  

Jeśli chodzi o pralki Samsunga to jak widze piszecie, że są przeciętne, choć ogólnie produkty Samsunga bywają świetne. Moim zdaniem pralki wychodzą im całkiem dobrze. Czy jakaś inna firma ma takie technologie jak Samsung? To Eco Bubble to dla mnie rewelacja - zastanawiałem się nad kupnem takiej pralki: http://www.testostrefa.pl/pralka-samsung-eco-bubble-6kg-wf0602wke/
    I 2 miesiące temu kupiłem. To co widać w teście u mnie także zdaje egzamin.
    Mam psa i brudne ręczniki po wycieraniu łąp ciężko było doprać, a teraz..bajka! polecam ;] jak kto się zastanawia nad inną marką, Samsung ma faktycznie nową technologie. Pzdr

2
  • #20 07 Lis 2012 00:47
    zwykły człek
    Poziom 20  

Eco bubble to nic innego jak chwyt marketingowy. Pseudo test na tej stronie to jakiś kabaret. Ale owszem pieniądze jakie wydają na promowanie tej niby innowacji są olbrzymie. Jedynie pranie które robi lepiej niż "normalna" pralka bez tej funkcji to "pranie mózgów".

-1
  • #21 17 Kwi 2013 22:17
    Barcelonek
    Poziom 10  

CZy ktoś mógłby potwierdzić jak to z tym eco bubble jest? W jednym serwisie stwierdzili (pytałem przy okazji serwisu starej pralki), że to bubble to pic na wodę. I oni przy setkach klientow nie widzą plusów. Za to ostatnio czytałem testy pralek i tam pisali że jednak te bąbelki sporo dają. Nie tylko szybsze dopranie, skrócenie programow ale tez oszczednosci prądu i detergentów. Nie był to raczej sponosorowany test bo zjechali Samsunga za masę innych rzeczy np najwiekszą awaryjność pralek w cenie 1500-2000zł. Ktoś może coś dodać na ten temat z własnego doświadczenia? Bo waham się miezt aristonem który ma super opinie ale jest mniej ekonomiczny od Samsunga.

1
  • #22 17 Kwi 2013 22:31
    elektryku5
    Poziom 37  

Trudno żeby jakaś pralka w okolicach 1000zł była nie wiadomo jak trwała, producenci AGD to nie organizacja charytatywna.
    W pralce z eco bąbelkami jeszcze nie majstrowałem, ale ciekawe co to rzeczywiście robi, może jakaś turbinka pompująca powietrze, może tylko napis...

Fajnie gdyby ktoś kto grzebał w takiej pralce pochwalił się czy jest tam coś poza tradycyjnymi bebechami.

1
  • #23 18 Kwi 2013 18:35
    Barcelonek
    Poziom 10  

To że COŚ tam jest to widać gołym okiem jak sie włączy pralkę bez wkładu. OD razu widać różnicę w pienieniu się i bąbelkach tylko czy to coś daje... raczej nie...

0
  • #24 18 Kwi 2013 18:49
    elektryku5
    Poziom 37  

Czy to taka zaleta, że więcej piany się robi? W starej pralce był to problem, bo piana wylewała się takim wężykiem z tyłu zbiornika, jak za dużo proszku było (właściciele Polarów mogą wiedzieć o czym mówię).

No i jeśli nic to nie daje, to po prostu jest chwytem marketingowym i tyle, a jeśli ktoś ma silną wiarę w reklamy, to wypierze mu się o wiele lepiej...

1
  • #25 02 Cze 2013 12:31
    leonii
    Poziom 2  

Panowie aby ocenić produkt trzeba go najpierw sprawdzić a nie pisać głupoty.

Pralkę samsunga z bąbelkami mam w domu już 1.5 roku. Pranie rewelacyjnie czyste i oszczędne, bąbelki jednak działają,co można jeszcze wymagać od pralki za 1200zł.
    Pozdrawiam.

1
  • #26 29 Lip 2013 15:15
    Barcelonek
    Poziom 10  

Tylko że taka sama pralka bez bąbelków za 900zł pierze identycznie. Próbowałeś ?

0
  • #27 04 Wrz 2013 14:14
    patryk260983
    Poziom 18  

elektryku5 napisał:
    Czy to taka zaleta, że więcej piany się robi? W starej pralce był to problem, bo piana wylewała się takim wężykiem z tyłu zbiornika, jak za dużo proszku było (właściciele Polarów mogą wiedzieć o czym mówię).

No i jeśli nic to nie daje, to po prostu jest chwytem marketingowym i tyle, a jeśli ktoś ma silną wiarę w reklamy, to wypierze mu się o wiele lepiej...

O tak racja :D mam jeszcze na chodzie Grację na ciepła wodę i mimo tego, że mam twardą wodę, to piany jest od groma, a proszku super hiper drogiego nie używam ;-)

Odnośnie eco bubble czy też Samsungów, marka sama w sobie nie jest zła, brat zakupił taką pralkę po wielu nieprzyjemnościach związanych z pralkami Amica. Twierdzi, że jest ogromna różnica w komforcie prania, przede wszystkim nie nawaliła do tej pory ani razu od przeszło 1,5 roku, eksploatowana jest codziennie (małe dziecko), z taka różnicą, że według szwagierki nie widzi ona żadnej różnicy w dokładniejszym (ubranka dziecka potrafią być bardzo zabrudzone) czy bardziej ekonomicznym praniem z "bubble" w porównaniu z innymi pralkami. Satysfakcjonuje ich sam fakt, że mają pralkę w łazience cały czas, a nie w serwisie :-)

1
  • #28 04 Wrz 2013 21:26
    mlodzik1993
    Poziom 9  

1,5 roku użytowania to nie jest super wynik że nie widziała serwisu, jakość można ocenić dopiero po 3 latach conajmniej, także wstrzymałbym sie z daleko idącym zwiastowaniem wysokiej jakości, akurat marka samsung nie produkuje sprzętu wybitnie ywsokich lotów, zwłaszcza telewizory, o agd nei wspominając, samsung też kupił amicę, także kupił amice w nowszym opakowaniu

0
  • #29 12 Wrz 2013 23:27
    patryk260983
    Poziom 18  

mlodzik1993 napisał:
    1,5 roku użytowania to nie jest super wynik że nie widziała serwisu, jakość można ocenić dopiero po 3 latach conajmniej, także wstrzymałbym sie z daleko idącym zwiastowaniem wysokiej jakości, akurat marka samsung nie produkuje sprzętu wybitnie ywsokich lotów, zwłaszcza telewizory, o agd nei wspominając, samsung też kupił amicę, także kupił amice w nowszym opakowaniu

A kto tu pisał o daleko idącym zwiastowaniu wysokiej jakości? :?
    Poza tym, chyba nie jest tak jak piszesz, bo Samsung tylko bodajże przez pół roku zobowiązał się utrzymać linię pralek i lodówek Amica :-)

Wracając do tematu - może lepiej wydać mniej na "bajery" i zakupić bardziej niezawodny sprzęt? :wink:

1
  • #30 14 Wrz 2013 13:03
    flis
    Poziom 14  

Czyli według was jaka pralkę kupić do 1500zł. Stoję przed wyborem zakupu i na pewno nie kupie ponownie whirpoola.
    Pod uwagę biorę LG F12A8ND
    BEKO WMB 71444 HPTLA / A+++ 1400 obr
    Samsung WF80F5E0W2W
    HOTPOINT ARISTON AQS73F 09EU
    LG F1096ND
    BOSCH WAQ 24461 PL

3