Witam.
Dekoder DVB-T :COMSAT TE 2040 HD , który znakomicie pracował bezawaryjnie ponad pół roku .
Przez miesiąc był wyłączony całkowicie z prądu po ponownym włączeniu , nie może znaleźć żadnego programu skanuje całą dostępną częstotliwość wyświetlając postęp i próbuje zapisać no ale nie ma czego i wraca ponownie do punktu wyjścia : czyli plansza początkowa menu : ( kraj , język ,szukanie kanałów).
Ustawienie na ręczne szukanie kanałów również nic nie wnosi do sprawy.
Pozostałe funkcje działają (odtwarzanie , wybór menu i ustawienia) chcę dodać iż instalacja antenowa i konfiguracja jest poprawna – sprawdzone na pożyczonym dekoderze.
Reakcja na pilota prawidłowa ,aktualizację oprogramowania przeprowadziłem (zgodnie ze sztuką) również nic to nie wniosło do sprawy , resetowanie też niczego nie zmieniło (wyłączanie z prądu).
Po wybraniu info. możemy odczytać: MODEL:MSD 7828 - S/W VER:1611_V1.3 – HW VER:-DVB- T-0001.
Po odłączeniu anteny wybrałem w menu : zasilanie anteny i zmierzyłem napięcie , wynosi 3,2 V oczywiście nie jest to używane i normalnie wyłączone ponieważ antena posiada symetryzator, chciałem podać tylko jak najwięcej danych.
Po dość długim wstępie pytanie : czy można to jakoś naprawić? Czyto już tylko podstawka pod kwiatki ? Pytanie o tyle zasadne iż gwarancja gdzieś się "zapodziała".
Dekoder DVB-T :COMSAT TE 2040 HD , który znakomicie pracował bezawaryjnie ponad pół roku .
Przez miesiąc był wyłączony całkowicie z prądu po ponownym włączeniu , nie może znaleźć żadnego programu skanuje całą dostępną częstotliwość wyświetlając postęp i próbuje zapisać no ale nie ma czego i wraca ponownie do punktu wyjścia : czyli plansza początkowa menu : ( kraj , język ,szukanie kanałów).
Ustawienie na ręczne szukanie kanałów również nic nie wnosi do sprawy.
Pozostałe funkcje działają (odtwarzanie , wybór menu i ustawienia) chcę dodać iż instalacja antenowa i konfiguracja jest poprawna – sprawdzone na pożyczonym dekoderze.
Reakcja na pilota prawidłowa ,aktualizację oprogramowania przeprowadziłem (zgodnie ze sztuką) również nic to nie wniosło do sprawy , resetowanie też niczego nie zmieniło (wyłączanie z prądu).
Po wybraniu info. możemy odczytać: MODEL:MSD 7828 - S/W VER:1611_V1.3 – HW VER:-DVB- T-0001.
Po odłączeniu anteny wybrałem w menu : zasilanie anteny i zmierzyłem napięcie , wynosi 3,2 V oczywiście nie jest to używane i normalnie wyłączone ponieważ antena posiada symetryzator, chciałem podać tylko jak najwięcej danych.
Po dość długim wstępie pytanie : czy można to jakoś naprawić? Czyto już tylko podstawka pod kwiatki ? Pytanie o tyle zasadne iż gwarancja gdzieś się "zapodziała".