Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit WIL105 - zmiana programu

MieleSuper 27 Cze 2012 21:15 1363 2
  • #1 27 Cze 2012 21:15
    MieleSuper
    Poziom 11  

Witam. Moja pięcioletnia pralka Indesit WIL105 działała już cały kwartał bez problemów, gdy nagle, dwa dni temu, z niewiadomej przyczyny przy nastawionym programie czwartym wykonała trzeci. Całe szczęście, że nie było tam szczególnie delikatnych rzeczy :/ Przy następnym cyklu prania ciemnego włączyłem program nr 2, a tu sekundę przed załączeniem blokady drzwi pstryknęła szybko dwa razy, jak to ma w zwyczaju przy normalnej pracy rozpoczynać program z praniem wstępnym. Zaświeciła się lampka prania wstępnego. Wobec tego przerwałem pranie, przestawiłem pokrętło na "3", co nakazywała logika po ostatnich dwóch przypadkach. Nastąpiła niespodzianka, ponieważ wyprała prawidłowo! Przez to nie doprała kompletnie (była zapakowana na wcisk, a 30 minut zasadniczego w 40°C (była nastawiona na 50) nic nie dało). Na następnym cyklu pościel na 60 (program "8") wypieściła na jedwabnym. Strasznie to denerwuje, ponieważ marnuje się woda, czas i prąd (powtórne dwa ostatnie prania), poza tym mam zszarpane nerwy.
    Czy opłaca się coś z tym zrobić?! Już, już miałem kupić nową pralkę, ale widać ta się "wystraszyła", a po odzyskaniu dobrego zdania znów się "wyluzowała", nie pierwszy raz zresztą.

0 2
  • #2 27 Cze 2012 21:30
    movzx
    Poziom 39  

MieleSuper napisał:
    widać ta się "wystraszyła", a po odzyskaniu dobrego zdania znów się "wyluzowała", nie pierwszy raz zresztą.
    Czary-mary, amba-fatima. Zanim zapalisz kadzidło - sprawdź wybierak programów :)

0
  • #3 16 Lip 2012 09:17
    MieleSuper
    Poziom 11  

Przepraszam za brak odzewu, ale wyjechałem na wakacje i nie miałem dostępu do komputera (wróciłem kilka dni temu).
    Pralce całkiem odbiło; zostawiłem ją dla eksperymentu (w łazience byłem) - wirowała pół dnia ze złym rozkładem i prędkością falującą ok. 280-300 rpm, pierwsze 10 minut na 1000 ! Na tysiącu trzęsło się wraz z pralką całe mieszkanie, a na falujących wychodziła na środek łazienki, więc trzymałem ją, póki nie zgłodniałem i mi się to nie znudziło. Wynik: 5 godzin wirowania. Paranoja. Pralka została po tym wydarzeniu wywieziona na złom i tym samym nie mam teraz pralki. Wypatruję teraz wybranego typu - Electrolux EWS126540W .

0
  Szukaj w 5mln produktów