Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ekspres ciśnie. delonghi magnifica capuccino - po parzeniu kawy zasyfiony środek

06 Lip 2012 09:50 8869 7
  • Poziom 1  
    Witam

Posiadam ekspres jak w temacie. Na początku było wszystko ok. Po parzeniu kawy "resztki" w postaci "okrągłych małych walców" trafiały do przeznaczonego pojemnika. W środku ekspresu było czyściutko. Po jakimś czasie zauważyłem, że ekspres jest brudny w środku, pełno rozsypanych po całym środku ekspresu pozostałości po zaparzonej kawie pomimo tego że pojemnik wcale nie jest pełny. Z początku myślałem, że powodem mogła być zmiana kawy, ale różne marki przetestowałem i zawsze to samo syf w środku ekspresu. Zna ktoś może rozwiązanie problemu?
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 9  
    Witam,

Mam podobny problem (Delonghi Magnifica ESAM 4000) - czy może ktoś zna przyczynę i może ją podać?

Będę bardzo wdzięczny :-)
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 10  
    Witam,czy ktoś znalazł rozwiązanie?Też mam ten problem esam 3500.
  • Poziom 9  
    Ja już mam problem rozwiązany. Niestety bez serwisu się nie obyło. Okazuje się, że to zablokowany zaparzacz i tam muszą go jakoś odblokować. Niby pierdoła bo żadnych części nie potrzeba ale 3 tygodnie leżał w serwisie.

Gościu powiedział, że można uniknąć takiego zablokowania next time jak się po myciu zaparzacza go nasmaruje jakąś wazelina techniczną - nie wiem dokładnie co i jak bo nie ma tego w instrukcji ale jak będę mył następnym razem to w necie poszukam o co chodzi.

Pozdrawiam!

• Specjalista AGD
    No ciekaw jestem czy to nie ze mną rozmawiałeś :P
    Ale do rzeczy.. Wiadomo jak wyjąc cały dystrybutor z ekspresu ? Dwa przyciski i wyciągamy go bez problemu.. W nim natomiast siedzi tłok który czasem bardzo ciężko się rusza.. Jego trzeba wyjąć (nic skomplikowanego) i dokładnie wyczyścić.. Po czym wazeliną - W sumie dla zwykłych użytkowników polecam kupić zwykłą wazelinę w aptece i dokładnie nasmarować tłok i uszczelki na nim się znajdujące - Czynność tą należy powtarzać co jakiś czas..
  • Poziom 10  
    U mnie podobno zaparzacz jest w niewłaściwej pozycji.Środek wyjąłem i wyczyściłem i nasmarowałem,ale i tak rozsypuje fusy.Nie chce mi się wysyłać ekspresu do firmy od której kupiłem z aledrogo.Macie jakieś rady,może namiary gdzie znaleźć instrukcje.Silnik działa,wszystko pracuje,ale coś jest nie tak.
  • Poziom 10  
    Problem rozwiązany,ekspres naprawiony.
    Problemem były uszczelki na tłoku,były stare i zabrudzone.Dorobiłem sobie nowe,założyłem,nasmarowałem i śmiga wszystko jak powinno.
  • Poziom 2  
    Witam,nie wiem jakiej używacie kawy , ale częstą przyczyną jest używanie nie odpowiedniej kawy.W zasadzie nie należy używać kawy mielonej tylko ziarnistej,miałem podobny problem.Zaniechałem mielonej i problem zniknął ,podpowiedział mi pan z serwisu.Natomiast ostatnio coś piszczy podczas płukania,może podpowiecie jaka to przyczyna?Pozdr.