Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak połaczyć kartę graficzną PC z monitorem ?

JanKotek 06 Lip 2012 22:50 811 4
  • #1 06 Lip 2012 22:50
    JanKotek
    Poziom 12  

Przez pewien czas jestem skazany na kartę grafiki z wyjściem D-SUB.

1-Czy monitor mający takie wejścia będzie dało się w jakiś sposób połączyć razem?
    Foto na dole...

2-Na naklejce jest napis :
    HDMI IN
    i pod tym jakieś dwie dziwne informacje:
    2(ARC/MHL) 1(DVI)

co to znaczy?

Jak połaczyć kartę graficzną PC z monitorem ?

0 4
  • Pomocny post
    #2 06 Lip 2012 23:08
    kpodstawa
    Poziom 31  

Ze zdjęcia wynika, że masz w monitorze tylko jeden typ wejścia analogowego: Component. Czyli bezpośrednio nie dołączysz komputera z wyjściem analogowym RGB. Ale jest złącze Ethernet. Czy pisze w instrukcji, że monitor może pokazać obraz z sieci lokalnej? Jeżeli podasz typ monitora, to zaawansowani specjaliści wypowiedzą się tu mądrzej ode mnie.

Krzysztof Podstawa

0
  • #4 06 Lip 2012 23:52
    JanKotek
    Poziom 12  

Monitor to SAMSUNG

Przejściówki za 160zł ;) wolałbym omijac bo to połączenie na miesiąc góra dwa,później kupie kartę grafiki z HDMI.

0
  • #5 07 Lip 2012 00:21
    kpodstawa
    Poziom 31  

Przeczytałem opis i w ogóle nie ma wzmianki o złączu sieciowym. Czyli LAN może być tylko dla serwisu, do ewentualnej rozbudowy lub monitor wyprzedził instrukcję. Ale jest podobno analogowe złącze Euro - masz je tam gdzieś? Jeżeli tak i w pełnym standardzie z RGB, to od bidy dałoby się połączyć kablem VGA/Euro. Są na Elektrodzie posty na ten temat, ale w większości specjaliści odradzają takie rozwiązanie z różnych powodów. Kabel pośredniczący powinien być tańszy od konwertera., ale sam skalkuluj ryzyko niepowodzenia.

Krzysztof Podstawa

0