Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

POWETRZE W RURKACH OD FILTRA PALIWA-PASSAT B4 TDI

10 Lip 2012 19:44 8539 7
  • Poziom 9  
    Witam
    Po wymianie filtra paliwa( firmy Filtron) w układzie paliwowym ukazała się dosyć duża ilość powietrza. Podczas jazdy z obciążeniem i na wyższych obrotach auto czasami potrafi zacząć szarpać - po zwolnieniu pedału gazu wszystko wraca do normy(objaw pustego baku).
    Wczoraj wymieniłem przewody widoczne z góry-najprawdopodobniej z powrotu-są to te przewody, które łączą się z wtryskiwaczami i przewód gumowy łączący się z tymi przeźroczystymi-nic jednak to nie dało.
    Założyłem więc stary filtr paliwa, przejechałem ok 60 km i nic się nie zmienia.
    W czym zrobiłem błąd??? Czego jeszcze nie sprawdziłem a powinienem?? boję się ,że takimi szarpnięciami silnika mogę coś uszkodzi( szarpnięcia na zasadzie pustego baku)
    Proszę o podpowiedzi
  • Poziom 20  
    Może być uszkodzony przewód,niedokręcony filtr itp. Możesz zawsze też założyć zaworek zwrotny przed filtrem paliwa. A jak podpompujesz ręczną pompką to objawy się utrzymują?
  • Poziom 35  
    Czy podczas wymiany filtra na nowy, zalewasz go paliwem do pełna - tak należy postępować. Coś niedokładnie zamontowałeś ten filtr, sprawdź uszczelki w filtrze. Twierdzisz, że wcześniej miałeś ok. a po wymianie jest usterka, więc ponownie poprawnie go zamontuj, bo coś układ rozszczelniłeś. Dodatkowy zaworek zwrotny zamontuj w razie potrzeby.
    Słyszałem o filtrach z "dolnej półki", iż bywają nieszczelne.
  • Poziom 9  
    witam
    Nie mam niestety ręcznej pompki
    Podejrzewam jeszcze taki plastik które wchodzi do filtra paliwa-połączony on jest 2 rurkami-może on jest przyczynom-zobaczę w sobotę.
    o wszystkim napisze jak coś będę wiedział
    Boję się tylko żeby to nie było coś z pompą wtryskową
  • Poziom 26  
    A oringi wymienione na nowe przy filtrze?
  • Poziom 33  
    Po 1 - Filtron to szmelc w tej kwestii i przez kilka lat i kilka diesli ze stajni VAGa miałem zawsze z tym problem na tych filtrach. Po 2 to zasil Paska z banieczki 5L zapiętej przed filtrem, wtedy wykluczysz łapanie powietrza na linii zbiornik - filtr. Jak będzie OK to masz gdzieś nieszczelność na filtrze. Wymień wszystkie opaski na skręcane, sprawdź zawór podgrzewacza ( ten "plastik" na filtrze). Jak jest ciepło to powinien puszczać paliwo do zbiornika, jak zimno to spowrotem do filtra. Wymień o-ring na nim i musi być OK. Żadnych zaworów zwrotnych nie zakładaj.
  • Poziom 9  
    Zrobiłem jak radził mi kolega polonez15.
    Zmieniłem filtr paliwa na Makita - koszt dość spory w porównaniu z filtronem - ale już wszystko jest ok.
    Brak powietrza w przewodach.
    Dziękuje koledze za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Makita? Weź nie żartuj :P Chyba Mann? Makita robi elektronarzędzia :P A jak pomogłem to możesz kliknąć magiczny przycisk "pomógł" :)
    Moderowany przez robokop:

A to może ja kliknę co trzeba? 3.1.17. Zabronione jest publikowanie wpisów zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.