Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dioda informująca o załadowaniu systemu Windows

12 Lip 2012 18:19 1281 2
  • Poziom 9  
    Witam,

Sprawa wygląda na pierwszy rzut oka dość prosto - mam słabe łącze, dlatego w ciągu dnia, żeby reszcie domowników nie zamulać nie ściągam plików większych niż 20MB, zrobiłem sobie z jakichś staroci serwerek, który włączam na noc. Obsługuję go zdalnie. Odpalam na noc, często zdarza się, że chciałbym go po prostu włączyć i zapomnieć (bez wbijania zdalnie), ale jako, że sprzęcik stary czasem nie załaduje się system, czy stanie przy pierwszym ekranie biosa.
    Szkoda żeby całą noc leciał na darmo.

Do rzeczy: szukam prostego rozwiązania, tak, żeby wykorzystać diodę SYSTEM w obudowie tego serwerka (Codegen 4U-500 rack). Chciałbym żeby świeciła się ciągle, ale dopiero po pomyślnym załadowaniu systemu winxp, czyli w momencie gdy pokaże się pulpit.

Poza wykorzystaniem płytki ze starej klawiatury na usb ze skryptem autohotkey nic nie przyszło mi do głowy. No może jeszcze stary interfejs midi na port gier i plik .mid w autostart hehe... Google też nie bardzo pomogły.

Może ktoś z bardziej obeznanych forumowiczów miałby pomysł na proste rozwiązanie tego problemu ?

Płyta główna tego wysłużonego sprzętu to Elitegroup NFORCE3-A939.

pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Można po LPT podłączyć LED'a, i jakiś programik do sterowania portem LPT odpalany po uruchomieniu.
  • Poziom 9  
    Super, dzięki piękne. Świetnie mnie nakierowałeś. Znalazłem stronę http://www.freefm.kni.pl/mike/lpt.html na której był przykładowy prosty programik, na razie testowo włożyłem w autostart i wszystko pięknie działa.

Dzięki !