Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmiana firmware w Pioneer DEH-P3500MP

Volkir 17 Jan 2005 20:44 1628 9
 • #1
  Volkir
  Level 17  
  Witam. Wpadła mi do głowy taka myśl i byłbym bardzo wdzięczny jeśli koledzy pociągniecie ten temat bo mnie on bardzo interesuje...
  1. Czy jest możliwość zmiany firmware w tym modelu?
  2. Czy da się wgrać firmware od wyższego modelu i co to da?
  3. Jakiego należy użyć "sprzętu" (kabel?cd-r?) i jakie procedury temu towarzyszą?
  4. Czy da się cokolwiek "podkręcić" w tym radyjku?

  Będę bardzo wdzięczny za wszystkie podpowiedzi.
  Pozdrawiam.
 • #2
  sq6ade
  Level 40  
  Firmware siedzi w ROM.
  Może skośnookie dadzą jakieś możliwości zmian typu rekinki zamiast delfinków na wyświetlaczu lub stacja ISS zamiast swojskiego sputnika - opcja dla dresiarstwa ale nowe firmware z lepszymi bajerami kupujesz razem z nowym modelem w sklepie - z czegoś muszą żyć. To nie Traffic Pro Beckera.
  Dziękujemy.
 • #3
  djlj24
  Car audio specialist
  Teraz moje 3 grosze. Becker ze zmianą firmware to nie tylko traffic pro ale już ponad 10 lat wcześniej. Co do pioneera - zmiana softu nie wpływa i tak na najważniejsze co radio powinno robić - na granie.
 • #4
  sq6ade
  Level 40  
  djlj24 Mówisz o zmianie danych w EPROMie w starych Beckerach (były w podstawkach)???
  Czy na pewno to funkcjonowało jak dziś? Czy tylko chcieli sie uchronić przed programowymi BUGami i w razie wtopy ułatwić serwisom wymiane wadliwego softu??? Ten hardłer jaki walili do tych radyjek niewiele mógł zdziałać nawet przy najgenialniej napisanemu oprogramowaniu.
 • #5
  djlj24
  Car audio specialist
  Nie tylko błędy. Był wyedytowany soft na inne zmieniary, był soft ze zmienionym audio, rózny soft na różne regiony, nowe dane do PCI (Blaupunkt w 1995 roku miał radio z upgrade z kasety). Cóż Becker miał świetną architekturę - bo każdy element był podmienialny. Teraz walą dużo na necu i już porażka.
 • #6
  sq6ade
  Level 40  
  Niezły bajer z tym upgrade z kasety (nie wiedziałem o tym) - przypomniał mi się program RADIO KOMPUTER na UKF w czasach kryzysu i komputerów 8mio bitowych - te programy nigdy nie działały po nagraniu na kasprzaku ale pomysł był świetny!!!
 • #7
  djlj24
  Car audio specialist
  Ech było w historii kilka ciekawych modeli radyjek. Wiele poszło już na wieczny odpoczynek. Ja ostatnio postawiłem tego co mial upgrade z kasety (Berlin IQR85). A wiedzieliście, że pierwsze radio z dotykowym LCD to Panasonic zrobiony w 1990 roku? Wtedy nawet panasol umiał radia robić.
 • #8
  Volkir
  Level 17  
  Dzięki za zaz odpowiedź. Czyli nie ma o czym marzyć? Miałem nadzieję że coś się da zrobić bo np. moja nagrywara DVD po znianie firmware 2x przyspieszyła. Niestety w przeciwieństwie do kopiarek na radiach nie znam się wogóle. A macie jakieś ciekawe stronki na ten temat?

  Pozdrawiam.
 • #9
  djlj24
  Car audio specialist
  Hehe, niedługo będziemy zmieniać firmware w lodówkach. Straszne czasy gdy się nie dba o elektronikę a wszystko załatwia sprawą softu.