Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows XP i niedziałający port LPT. Program UserPort nic nie naprawił.

BadDog 18 Sty 2005 23:26 4189 11
  • #1 18 Sty 2005 23:26
    BadDog
    Poziom 15  

Witam
    mam taki mały problemik. Pod XP nie mogę używać portu LPT. Na jednym kompie z XP działa wszystko ok a na drugim nie, oczywiście sprawdzałem i w biosie i w systemie wszystko ok ustawienia przerwań itp właściwe. Port na płycie sprawny (na innym dysku z win98) Co dziwne to na tym systemie wcześniej działał ów port -drukarka,programator,itp. Uruchomienie programu UserPort nic nie dało (a może zaszkodziło?) :please:

0 11
  • #2 19 Sty 2005 01:01
    oXyDiuS
    Poziom 12  

Witam,

Też miałem raz taki problem, reinstalka pomogła.

pozdro.

0
  • Pomocny post
    #3 19 Sty 2005 04:12
    Pieron
    Poziom 31  

sprawdz w bios modus ewentualnie zmien
    sprawdz czy sterownik C:\WINDOWS\System32\DRIVERS\parport.sys jest na wskazanej sciezce eventualnie zdeinstaluj sterownik i zainstaluj od nowa.

0
  • #4 20 Sty 2005 15:16
    BadDog
    Poziom 15  

Pieron napisał:
    sprawdz w bios modus ewentualnie zmien
    sprawdz czy sterownik C:\WINDOWS\System32\DRIVERS\parport.sys jest na wskazanej sciezce eventualnie zdeinstaluj sterownik i zainstaluj od nowa.

Niestety podmiana pliku nie pomogła, spróbuję wywalić go i pobrać z instalki
    (podmieniałem z innego kompa z XP-kiem)szukam dalej bo mnie to intryguje dlaczego nie działa

0
  • #5 20 Sty 2005 15:18
    migol
    Poziom 18  

sproboj usunac port i uzyj dodaj nowe urzadzenie w panelu sterowania

0
  • #6 22 Sty 2005 00:43
    wielkirybak
    Poziom 15  

spróbuj sciągnąć service pack 2

0
  • #7 22 Sty 2005 01:42
    elbob
    Poziom 32  

Witam.

"W systemach operacyjnych , na bazie NT4 ( Win 2000,XP) dostęp do portu drukarki jest blokowany przez system."

Możesz zajrzeć np. tutaj:
    http://www.patron.net.pl/AVRintropl.htm

Pozdrawiam.

PS.
    :arrow: migol - jeżeli koledze chodzi o działanie drukarki, to masz rację.

0
  • #8 22 Sty 2005 09:07
    migol
    Poziom 18  

elbob napisał:
    Witam.

"W systemach operacyjnych , na bazie NT4 ( Win 2000,XP) dostęp do portu drukarki jest blokowany przez system."

Pozdrawiam.

zdaje sie, ze mu nie o to chodzi jak pisze ze drukarka nie dziala

0
  • #9 24 Sty 2005 23:40
    BadDog
    Poziom 15  

migol napisał:
    elbob napisał:
    Witam.

Pozdrawiam.

zdaje się, ze mu nie o to chodzi jak pisze ze drukarka nie dziala

jak wspominałem drukarka i prog działały wcześniej i działają na innym kompie także z XP (owszem są problemy z wywłaszczaniem portu i przejęciem kontroli opd 2k i XP) A instalacja takiej kobyły jak sp2 nie widzi mi się (chyba że tylko wyłuskam potrzebne kawałeczki) i tak nie używam ani IE ani outloka ani nawet gg

0
  • #10 30 Sty 2005 23:14
    BadDog
    Poziom 15  

I poszło - pomogło wyłączenie zabezpieczeń w rejestrze i przekopiowanie pliku z innego dysku. Wcześniej system sam zastępował zmieniony lub skasowany plik ze swojego backupu- nadmiar inteligencji systemu czasami szkodzi 8-)

0
  • #11 02 Lut 2005 14:08
    migol
    Poziom 18  

BadDog napisał:
    I poszło - pomogło wyłączenie zabezpieczeń w rejestrze i przekopiowanie pliku z innego dysku. Wcześniej system sam zastępował zmieniony lub skasowany plik ze swojego backupu- nadmiar inteligencji systemu czasami szkodzi 8-)

radze ponownie wsadzic zabezpieczenie. jest ono wylaczone w trybie awaryjnym

0
  • #12 03 Lut 2005 22:35
    BadDog
    Poziom 15  

migol napisał:
    BadDog napisał:

radze ponownie wsadzic zabezpieczenie. jest ono wylaczone w trybie awaryjnym

Witam
    Oczywiście protekcja usunięta tylko na czas operacji ( choć zorganizowana tak że prosi o płytę a nie trzyma wieeeeelki zablokowany katalog) da się ustawić w rejestrze że tylko w bieżącej sesji jest zdjęte zabezpieczenie po ponownym załadowaniu systemu zabezpieczenie jest odblokowane

0