Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alarm Satel Integra 32 zawiesza się przy wyłączaniu czuwania

ormo2010 20 Aug 2012 21:07 3282 5
Optex
    ormo2010
    Level 11  
    Witam.
    Założyłem niedawno alarm u siebie w domu
    Centrala- Satel integra 32
    Manipulator- Satel KLCD-GR
    3 czujki Satel AQUA PLUS
    Czujki podłączyłem w konfiguracji NC.

Wszystko również sam zaprogramowałem.
    Mam z nią jednak problem, otóż załączając czuwanie wszystko jest ok, ale kiedy przychodzę rano wyłączyć czuwanie wbijam kod i alarm się zawiesza (nie można nic wtedy zrobić na manipulatorze) i wskutek tego włącza się syrena, ale potem działającą syrenę da się wyłączyć.

Może mi ktoś pomóc rozwiązać tą sprawę?
    Będę wdzięczny.

P.S- Jeśli potrzebne będą jakieś informacje proszę pytać.
  • Optex
    misiulek
    Level 14  
    Jeżeli dzieje ci się tak zawsze, to najprawdopodobniej chyba coś z firmware jest nie tak. Wgraj jeszcze raz ściągając program do aktualizacji i najnowszą wersję firmware stąd (w zakładce programy u dołu strony) i postępuj zgodnie z instrukcją (powinieneś mieć opisany ten proces w instrukcji centrali). A tak przy okazji podaj jaką masz teraz wersję i czy to jest centrala nowa czy gdzieś leżała nieużywana, czy ma jakieś inne dziwne zachowania, itp.
  • Optex
    humek
    Level 32  
    Sprawdź dokładnie zaciski gdzie są wpięte kabelki do manipulatora, czasem podczas naciskania klawiszy na chwilkę kabelek traci kontakt i to może być przyczyna.miałem taką sytuację.
    misiulek
    Level 14  
    humek wrote:
    Sprawdź dokładnie zaciski gdzie są wpięte kabelki do manipulatora, czasem podczas naciskania klawiszy na chwilkę kabelek traci kontakt i to może być przyczyna.miałem taką sytuację.

No dokładnie, tylko że jeżeli jemu dzieje się tak jedynie podczas wyłączania czuwania to raczej nie sprawa niekontaktujących kabli
    pepe33
    Level 19  
    A nie można zacząć od początku czyli pamięci zdarzeń, coś tam ciekawego może być
    humek
    Level 32  
    I właśnie o to mi chodziło! A Ty nie" zatrybiłeś". Mianowicie kiedy rozbrajasz to naciskasz klawisze w manipulatorze ,wywołujesz nazwijmy to "mikrowstrząsy" klawiatury i wtedy to jeśli jest wadliwy kontakt w listwie zaciskowej tak się może objawić.