Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opinie o myszce Easy Tech ET-9605 Bluetooth

jaros85 23 Sie 2012 23:22 1659 1
  • #1 23 Sie 2012 23:22
    jaros85
    Poziom 20  

Witam rozglądam się za myszkami Bluetooth do mojego laptopa HP NC6400 mam wbudowany odbiornik.

Myszka będzie wykorzystywana głównie do obsługi internetu żadnych gier.

Znalazłem na Allegro Easy Tech ET-9605 myszka jest tylko na jedną baterię R3 i jest laserowa.

Opinie o myszce Easy Tech ET-9605 Bluetooth

Chciałbym usłyszeć opinię innych zanim kupię tą myszkę co o niej sądzicie jak długo działa na akumulatorkach / bateriach. Jak w ogóle sprawuje się myszka na Bluetootha czy niema żadnych zacięć podczas spokojnej pracy. Jak jest z tą powierzchnią gumową na myszce bo wiem że te matowe lubią się ścierać i łuszczyć.

Czy ewentualnie może ktoś zaproponuje jakąś inną niedrogą myszkę.

0 1
  • #2 06 Paź 2012 22:44
    jaros85
    Poziom 20  

Po dłuższej przerwie jednak zaryzykowałem i kupiłem tą myszkę.

Moje pierwsze wrażenia:
    Mysz jest trochę mniejsza niż się wydaje nie jest to całkowita miniatura ale mniejsza od normalnych myszek biurkowych.
    W komplecie była jedna bateria alkaliczna R3 nie wiem ile wytrzyma bo zmieniłem ją od razu na akumulatorek.
    Po wyjęciu z pudełka i uruchomienia w myszce źle działały wszystkie przyciski jak by były zabrudzone µ-wyłączniki ale po dniu pracy styki się przeczyściły i już dział normalnie.
    Klawisz lewy ja i cała obudowa myszki jest gumowany ta powłoka jak znam z doświadczenia pewnie za pół roku zacznie się łuszczyć ale puki co po miesiącu jest nieźle.
    W opakowaniu prosta krótka instrukcja obsługi po polsku.

Działanie:
    Łącze Bluetoot z moim odbiornikiem w laptopie BT 2.0+EDR działa bardzo dobrze i precyzyjnie.
    Sprawdzałem łączność z odległości 3m i działa bez problemowo.
    Żadnych zakłóceń z WiFi ruter mam pół metra od myszki.
    Podczas używania myszki można normalnie przesyłać pliki przez BT nie wpływa to na pracę i precyzję myszki.
    Posiadam w myszce akumulatorek Forewera 1100mAh przy używaniu 1-2godziny dziennie wytrzymał mi miesiąc.
    Czujnik laserowy działa bardzo dobrze śmiga prawie na wszystkim jedynie co miałem problem z lakierowanym stołem myszka działała ale z dużym spowolnieniem nie było gwałtownych przeskoków kursora tylko powolna praca.
    Po pewnym czasie(może 5-10min nie mierzyłem) myszka usypia trzeba nacisnąć przycisk albo gwałtownie poruszać żeby z powrotem zaczęła działać.
    Pod spodem jest wyłącznik który całkowicie wyłącza myszkę wydłuża to życie akumulatorka.
    Po jednym sparowaniu później myszkę można wyłączać i włączać system sam ja wykryje i uruchomi bez żadnych dodatkowych operacji z naszej strony.
    Myszkę wykrywa przez BT jedynie komputer (może też tablet ale nie sprawdzałem) ale telefon jej nie wykryje.

Proces połączenia z komputerem:
    Od spodu jest przycisk po naciśnięciu którego myszka wykrywalna jest przez BT komputera.
    Po naciśnięciu tego przycisku (nie trzeba go trzymać) na komputerze wyszukujemy nowych urządzeń. Gdy wykryje myszkę należy ją wybrać system sam zainstaluje potrzebne sterowniki i już wszystko działa.

Na pasku powiadomień pod ikonką od touchpada pojawiła się dodatkowa zakładka Bluetooth pokazywane tam są między innymi myszki i stan naładowania akumulatorka. Nie wiem czy ten wskaźnik działa prawidłowo bo przez cały czas użytkowania miałem 100% naładowania.

Reasumując jeżeli ktoś ma zamiar kupić myszkę bezprzewodową polecam modele na Bluetooth po co zajmować sobie kolejne gniazdo USB na dedykowany odbiornik skoro w niektórych laptopach można mieć wbudowany odbiornik BT. Nawet jeżeli nie mamy Bluetootha w komputerze to po jego dokupieniu mamy o wiele większe możliwości (łączność z telefonem, myszką czy innym komputerem) niż tylko przy dedykowanym odbiorniku.
    Mysz działa naprawdę płynnie nic jej działania nie zakłóca nawet przesyłanie plików przez ten sam odbiornik Bluetooth w komputerze.
    Dla mnie osobiście największy plus to tylko jedna bateria/akumulatorek R3 przez co myszka jest lekka mała i energooszczędna a jeżeli ktoś często z niej będzie korzystał wystarczą mu 2 akumulatorki (jeden w myszce drugi na zapas) zamiast 4 w innych myszkach.
    Czujnik laserowy o wiele lepszy niż zwykły optyczny.

Na dzień dzisiejszy nie widziałem innej myszki laserowej na Bluetooth i na jedną tylko baterię.

Za cenę około 30zł naprawdę warto kupić tego niewielkiego gryzonia.

:D

0