Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SHARP - TV - LAPTOP podłączenie HDMI

death2 26 Sie 2012 13:00 5184 5
  • #1 26 Sie 2012 13:00
    death2
    Poziom 6  

Witam,

Wiem że takich tematów było już mnóstwo dlatego zanim napisałem tego posta przejrzałem masę rożnych wątków i żaden niestety nie był mi wstanie pomóc otóż problem polega na tym:

Mam telewizor marki SHARP 46" LCD podłączałem go HDMI do laptopa zawsze bez żadnych problemów, podłączałem go również do innych telewizorów u znajomych itp ale ostatnio podpiałem go do LEDowej Toshiby i gdy wróciłem do domu nagle mój laptop przestał wykrywać TV co zrobiłem:

- przeinstalowałem sterowniki
    - zainstalowalem najnowsze
    - podłączyłem laptopa do innych telewizorów, miedzy innymi do tej Toshiby oraz SONY i obraz pojawia się bez problemu - także wykluczyłem przepalenie złącza lub inny problem z kartą
    - resetowałem moj TV
    - podłaczyłem do drugiego telewizoru w domu również SHARP i tam o tyle że wykrywa TV to nie wyświetla obrazu pokazując komunikat o nieprawidłowym formacie sygnału - zmieniałem rozdzielczość i czestotliwość nic nie pomogło

Od razu zaznaczę że nie chciałbym przeinstalowywać systemu.

Ma ktoś jakies koncepcje lub spotkał się z podobnym problemem?

0 5
  • #2 26 Sie 2012 14:46
    anmedia
    Poziom 39  

Z tego co piszesz problem stoi raczej po stronie komputera. Czy instalowales sterowniki do karty graficznej ze strony producenta karty graficznej, czy ze strony producenta komputera?

0
  • #3 26 Sie 2012 22:54
    death2
    Poziom 6  

angelica_n napisał:
    Z tego co piszesz problem stoi raczej po stronie komputera. Czy instalowales sterowniki do karty graficznej ze strony producenta karty graficznej, czy ze strony producenta komputera?

Ze strony producenta komputera mam HP dv7000

0
  • #4 27 Sie 2012 11:14
    anmedia
    Poziom 39  

To podmien dla proby inny kabelek.

0
  • #5 27 Sie 2012 12:48
    death2
    Poziom 6  

angelica_n napisał:
    To podmien dla proby inny kabelek.

Testowałem 3 różne kable i na każdym to samo, do tego jak ps3 podłacze na tym kablu to śmiga.

0
  • #6 27 Sie 2012 14:02
    anmedia
    Poziom 39  

To pozostaje szukanie problemu w sterownikach. Jesli podlaczysz komputer do TV to w komputerze wyswietla sie ten TV (zostaje zidentyfikowany przez sterowniki)?
    Moze zrob tak, odinstaluj wszystkie sterowniki karty, zrestartuj komputer i daj sie mu poustawiac. Zainstaluj jesli sa dostepne stare wersje (takie jak dostales z komputerem)

Jest jeszcze jedna sprawa, wiele laptopow HP, Acer, itp, ma specjalne oprogramowanie (niezalezne) od sterownikow, ktore pozwala na sterowanie zewnetrznym TV, czy monitorem. Sprawdz to!

0