Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Medion MD33332 TV - paski na ekranie

01 Wrz 2012 01:20 1839 11
  • Poziom 9  
    Witam, mam pytanie dotyczące tv zamieszczonego w temacie. Mianowicie chodzi o to, że podczas oglądanie tv pojawiają się pionowe różnokolorowe kreski, obraz zanika, po chwili znikają również kreski i z telewizora robi mnie się radio :D . Na jeden ze stron znalazłem odpowiedz - wymienić 5 kondensatorów EC19,EC10,EC09,EC12,EC22. Wymieniłem jak było w opisie, ale nie pomogło :cry: . Więc moje pytanie czy ktoś już może miał z takim lub podobnym problemem do czynienia i mógłby mi pomóc w szybkiej i taniej naprawie ? Nie wiem czy to ważne, ale zauważyłem, że chłodzenie wentylatorem płyty zasilającej trochę pomaga.
    Pozdrawiam i mam nadzieję, że magicy z tego fora coś wymyślą :)
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 20  
    witam zamiesc jakies zdjecie jak to wyglada, moze to byc wina matrycy lub jej logiki

Moderowany przez radsat:

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

• Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 9  
    Jak tylko zacznie się "psuć" to zrobię filmik i zamieszczę , bo jak na razie działa bez zarzutu.

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Cytat:
    Jak tylko zacznie się "psuć" to zrobię filmik i zamieszczę

Lamerki, wam się chyba forum pomyliło, tu się robi pomiary, a nie filmiki.

3.1.15. Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum.
  • Poziom 13  
    Cytat:
    Co do pomiarów jakbym miał cały warsztat w domu z niezbędnym sprzętem to pisanie postów i zakładanie nowych postów było by bez sensu, wystarczyło by wziąć schemat i wszystko było by jasne nie ?

Ale pisanie na forum nie zastępuje pomiarów, analizy schematu itd... więc ten argument odpada już na przedbiegach. Natomiast na podstawie samych tylko filmików, czy zdjęć można tylko pogdybać. Także sam widzisz, że temat w tej formie jest bez sensu.
  • Poziom 9  
    Wiem, że nie zastąpi, aż taki lewy to nie jestem :)
    Nie jestem w stanie zrobić pomiarów podczas "kresek na ekranie" i nikomu nie każe ślęczeć nad schematami.
    Z tego co przeszukiwałem wujka google znalazłem kilka zapytań takich właśnie jak moje i tylko jedną odpowiedz (którą już wykorzystałem, lecz nie pomogło), więc może ktoś wizualnie zobaczy, że już gdzieś takie coś widział i chociaż pomoże mi przybliżyć problem np. matryca do wywalenia, wymień całą płytę zasilającą lub wymień jeszcze 3 kondensatory lub jakiegoś scalaka itp. Wiem, że raczej nie uzyskam 100% odpowiedzi na moje pytanie, ale może akurat ktoś już coś takiego robił i może pomóc.

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    A serwisów to u ciebie nie ma? Kombinujesz jak koń pod górkę :) Tylko kto ma tu udzielić ci fachowej porady co wymienić? Zastanowiłeś się? Piekarz, lekarz, a może murarz? Bo serwis chyba nie ma w tym żadnego interesu, prawda? :) Z jednej porady piekarza już skorzystałeś i efekty znamy, bo sam napisałeś :)

A tak zapomniałem, forum jest od pomagania :)
  • Poziom 9  
    Nudzi mnie już ta dyskusja... Nie dziwi mnie ilość Twoich postów skoro w taki sposób je nabijasz ..., nie jesteś w stanie pomóc to nie pisz nic, chyba że aż tak bardzo Cie to boli, że napisałem na forum. Przypuszczam, że jakbym rażąco złamał jakiś punkt regulaminu to mod by mnie o tym poinformował. Więc jeśli jemu to nie przeszkadza to Tobie też nie powinno, bo nie ty jesteś od pouczania forumowiczów.
    Może i skorzystałem z pomocy "piekarza" ale przynajmniej nie zaszkodził i nie zmarnował mojego czasu na polemizowanie co być powinno a czego nie. I jeśli napisze choćby kominiarz i coś wniesie to przypuszczam, że to wypróbuje i odpowiem czy podziałało czy nie, może w przyszłości pozwoli to komuś na uniknięcie bezsensownych pogadanek z kimś kto nic nie wnosi do wątku.

Pozdro
  • Poziom 9  
    Przez cały dzień TV działał poprawnie, dopiero wieczorem zaczął fixować. W filmiku widać o co mi chodzi, przepraszam za jakość :)

Pozdrawiam i mam nadzieje, że ktoś już takie coś widział :)

• Poziom 35  
    Jeżeli ta usterka występuje sporadycznie, to sprawdź połączenia pomiędzy płytą główną a logiką i pomiędzy logiką a panelem. Przeczyść gniazda i styki na taśmach spirytusem.
  • Poziom 9  
    Na płycie zasilającej znajdują się dwa radiatory,
    Medion MD33332 TV - paski na ekranie

pod jednym z nich znajdują się kondensatory, które już wcześniej wymieniłem, zauważyłem że jeden grzeje się bardziej niż drugi (radiator). Wczoraj i dziś gdy tylna obudowa jest ściągnięta TV działa praktycznie bez zarzutu, dziś przez chwilę gdy znów zaczął "fixować" podszedłem i "przedmuchałem" radiator :P i jak ręką odjął TV zaczął ładnie wszystko wyświetlać.

Moje pytanie czy jest możliwość, ze przez temperaturę przegrzewają się kondensatory i przez to powodowane są błędy w wyświetlaniu ? Co za tym idzie czy dostanę kondensatory które działają powyżej 105'C (1000uF i 470uF 16V) ?
    Ewentualnie jakie są wasze inne propozycję jak mogę sobie z tym poradzić.

Pozdrawiam :)
  • Poziom 2  
    Cytat:
    Ewentualnie jakie są wasze inne propozycję jak mogę sobie z tym poradzić.

Propozycja nie do odrzucenia. Oddaj do serwisu o ile już nie za późno.