Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

. - komputer -staje- podczas oglądania filmów

02 Wrz 2012 13:48 1587 9
  • Poziom 2  
    Witam
    Mój problem z komputerem polega na tym że „unieruchamia się” on podczas oglądania filmów na odtwarzaczach (AllPlayer) ale również na przeglądarkach (YouTube). Opisując dokładnie to po ok. 10min oglądania filmów ekran robi się ciemny, komputer chodzi, z głośników wydobywają się trzaski ale nic nie można zrobić. Kiedy chcę przesunąć film o kilka sekund w przód klawiszem „strzałką w prawo” to obraz zatrzymuje się, a dźwięk idzie dalej, i tu również dzieje się to na pełnym ekranie a kiedy zminimalizuje to obraz rusza i zbiega się z dźwiękiem.
    Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale od pewnego czasu przestawia mi się zegarek i data po włączeniu komputera.
    Nie mam pojęcia w czym tkwi problem więc i nie wiem jakie dane są potrzebne osobom chętnym mi pomóc.
    Z góry dziękuję.

Komputer stacjonarny
    System XP
    Intel Celeron D, 3200 MHz.
    Wiele różnych kodeków audio-video.
  • Poziom 27  
    Odinstaluj wszelkie codec-packi jakie instalowałeś i zainstaluj jeden, najnowszy. Do celów diagnostycznych zainstaluj program The KMPlayer (posiada on własną, wbudowaną bazę kodeków) i zobacz czy problem występuje nadal.
    Przestawiający się czas może być sygnałem do wymiany bateryjki na płycie głównej.
  • Poziom 2  
    Jeśli chodzi o kodeki to właśnie jest kłopot bo komputer mam od dawna i już nie pamiętam jakie kodeki instalowałem. Wiem na pewno, że mam AllPlayera i dzięki jego Live Update mam cały pakiet kodeków, ostatnio instalowałem tez Media player classic a wraz z nim jego kodeki, mam też Divix, AC3, Xvid. Proszę mi podpowiedzieć czy jest może jakiś program który mi prześwietli kompa w poszukiwaniu wszystkich moich kodeków, bo w "Dodawanie lub usuwanie programów" nie mam zainstalowanych żadnych kodeków.
    Jeśli chodzi o zegarek to już lecę kupić bateryjke.
  • Poziom 27  
    CCCP Codec Pack, K-Lite Mega Codec Pack, FFDshow, ACE Mega Codec Pack, AC3 filter. Poszukaj któryś z tych.

EDIT:
    A sprawdź jeszcze dla pewności temperaturę procesora. Jak się zagrzeje, to może przerywać.
  • Poziom 9  
    Bios ci się resetuje, zainstaluj nowe sterowniki do karty oraz codeci
  • Poziom 2  
    Witam
    Na początku chcę podziękować za podpowiedzi od was.
    Zacząłem od góry i usunąłem chyba wszystkie kodeki razem z odtwarzaczami i wgrałem KMPlayera z kodekami. I znowu klops bo po uruchomieniu filmu pojawia się napis: „Nie mogę wytworzyć GraphBuilder”. Na razie chciałbym naprawić ten problem a potem w razie niepowodzeń skorzystać z kolejnych waszych podpowiedzi.
  • Poziom 27  
    To sugeruje że masz problem z DirectX. Zainstaluj zgodny z Twoją kartą graficzną (najwyższy jaki ona obsługuje).
  • Poziom 2  
    Moja karta to NVIDIA GeForce 8400GS (1024 MB) i jak wyczytałem w sieci najwyższy DirectX dla niej to 10 więc taki zainstalowałem ale nic z tego ciągle te same objawy z Graphbuilder.