logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Nero 7 - Nagrywarka HL-DT-ST DVDRAM GSA-T20NA ATA Device nie nagrywa Płyt DVD

Uczesię 03 Wrz 2012 11:17 4059 17
  • #1 11273928
    Uczesię
    Poziom 13  
    Posty: 115
    Pomógł: 1
    Ocena: 7
    Cześć ostatnio w moim laptopie wymieniałem Baterię litową od Biosa, i od tego czasu moja nagrywarka nie zapisuje płyt DVD w Nero 7 oraz Ashampo Burning. CD nagrywa bez problemu.
    Co może być powodem tej usterki,dodam że nie zapisuje DVD z Danymi za to w innym programie Ulead Video zapisuje DVD Video czyli nagrywarka sprawna Mój system operacyjny Windows Vista. Dalibyście radę pomóc i naprowadzić mnie na usterkę? :) Bardzo proszę:) Pozdrawiam
  • #2 11274091
    młody14
    Poziom 37  
    Posty: 4013
    Pomógł: 319
    Ocena: 230
    Nie zapisuje, czyli co dokładniej ? W ogóle nie nagrywa, zaczyna nagrywać ?
    Mało informacji. Daj jakieś logi z tych programów.
  • #3 11275006
    Uczesię
    Poziom 13  
    Posty: 115
    Pomógł: 1
    Ocena: 7
    17:36:48: Przygotowywanie zakończone sukcesem
    17:36:48: Nagrywam z prędkością 8x w trybie track at once. Nagrywanie płyty DVD nie zostanie ukończone.
    17:36:48: Pre-buforowanie danych...
    17:36:53: Pre-buforowanie danych zakończone.
    17:36:53: Nagrywam płytę DVD
    17:36:53: Nagrywam ścieżkę 1 o długości: 2 670 MB
    17:37:14: Zapisywanie płyty niezakończone.
    17:37:25: Przeciętna szybkość zapisu: 0 KB/s lub 0x.
    17:37:25: Nagrywanie płyty DVD zakończone
    17:37:25: Nagrywanie płyty DVD nieudane

    Oto komunikat z Ashampo Burning chciałem nagrać zdjęcia no i sam zobacz
    wyskoczył ten komunikat.

    Mam nero 7 oryginalne na płycie komputer nie chcę go wogólę zainstalować.
    a jak próbowałem na Nero to ruszyło nagrywanie doszło do 21% i wyskoczył komunikat o jakimś nie powodzeniu nagrania. i dalej ani rusz.

    W nero 6 komunikat Burn Process failed at 8x (11040 KB/s)
  • #4 11275184
    młody14
    Poziom 37  
    Posty: 4013
    Pomógł: 319
    Ocena: 230
    Przeinstaluj sterowniki do napędu, uaktualnij jego bios.

    Któreś może pomóc, na pewno nie zaszkodzi :)
  • #5 11275326
    Łukasz_W

    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Posty: 5060
    Pomógł: 632
    Ocena: 648
    A wolniej próbowałeś nagrać plytę?
    Płyty których używasz do nagrywania to płyty z których już korzystałeś?
    Wymiana baterii raczej ma niewiele wspólnego z tym błędem, możesz sprawdzić jak się zachowa na samym zasilaczu.
    Nero nie chce sie zainstalować z konkretnego powodu czy nie bo nie?
    Konto firmowe:
    HEX SERWIS
    Smołdzinska 2B/16, Kobysewo, 83-304 | Tel.: 530XXXXXX (Pokaż) | Strona WWW: https://hex-serwis.pl
  • #6 11275515
    Uczesię
    Poziom 13  
    Posty: 115
    Pomógł: 1
    Ocena: 7
    Powiem tak sa to Płyty Platinum na Sony i Philips jest to samo nagrywarka nie chcę zapisać DVD z Danymi prędkość 4x czy 8x za każdym razem to samo. Myślicie że reinstalka może pomóc? Co to tego biosa i do sterowników nie mam zielonego pojęcia dlatego pytam was fachowców od komputerów. Dziś kumpel zainstalował mi Nero 6 i nagrał mały plik 32 mb i było ok,chwile później problem powrócił. znowu to samo.
  • #7 11275537
    Łukasz_W

    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Posty: 5060
    Pomógł: 632
    Ocena: 648
    "Najsampierw" wyczyść soczewke lasera.
    Konto firmowe:
    HEX SERWIS
    Smołdzinska 2B/16, Kobysewo, 83-304 | Tel.: 530XXXXXX (Pokaż) | Strona WWW: https://hex-serwis.pl
  • #8 11275583
    Uczesię
    Poziom 13  
    Posty: 115
    Pomógł: 1
    Ocena: 7
    Myślisz? ale wiesz w programie Ulead Video wypalałem film na format DVD Video i nagrywarka super to nagrała, odczytuje mi płyty też ok. Więc laser chyba jest ok:) jak myślisz?
  • #9 11275603
    Łukasz_W

    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Posty: 5060
    Pomógł: 632
    Ocena: 648
    No tak, po co sobie ułatwić jak można sobie utrudnić.
    Możesz zabrać się od dupy strony i fleszować ROM napędu.
    Konto firmowe:
    HEX SERWIS
    Smołdzinska 2B/16, Kobysewo, 83-304 | Tel.: 530XXXXXX (Pokaż) | Strona WWW: https://hex-serwis.pl
  • #10 11275660
    WojtasJD
    Poziom 43  
    Posty: 13773
    Pomógł: 2911
    Ocena: 1577
    Może LOG Nero coś podpowie, szukaj NeroHistory.* w
    %ProgramFiles%\Ahead\Nero\
    %ProgramFiles%\Nero\Nero 7\Core\
    itp.
    lub zapisz po tym jak się 'wyłoży'
  • #11 11275709
    jurek84
    Poziom 22  
    Posty: 551
    Pomógł: 33
    Ocena: 67
    Napęd odczytuje płyty DVD poprawnie? Jak masz oryginalne Nero to zrób test DiscSpeedem na odczyt płyty.
  • #12 11277160
    Uczesię
    Poziom 13  
    Posty: 115
    Pomógł: 1
    Ocena: 7
    Udało mi się zainstalować nero wrzuciłem plik o rozmiarze 1,68 GB i wyskoczyło polecenie zaczeło nagrywać i nagle
    11:14:15 Błąd fiksacji sesji !
    E: HL-DT-STDVDRAMGSA-T20N
    11:14:15 Nie można wykonać polecenia zakończ w trybie DAO !
    11:14:15 Zapis z prędkością 8x(11080 kb/s) nie powiódł się

    a chwilę wcześniej nagrałem mały plik 200 MB i było wporządku.
  • #13 11277198
    aumman
    Poziom 12  
    Posty: 44
    Pomógł: 2
    Trochę odbiegnę od tematu, ale spróbuj operacje nagrywania zrobić przez IMG Burn... Dlaczego? Mam ten sam problem... 2 nagrywarki Panasonic i Liteon (z fw pod xbox) żadna nie nagra nic... zawsze błąd zawsze to samo... Niezależnie od Windowsa zainstalowanego. W końcu stwierdziłem, że dość płyt zmarnowałem, a przyczyny nie znam do dziś :/
  • #14 11278046
    Uczesię
    Poziom 13  
    Posty: 115
    Pomógł: 1
    Ocena: 7
    Próbowałem tym programem co mi poleciłeś to samo wyskakują błędy.
    Po zainstalowaniu Nera wykonałem pierwsze nagranie i było ok,następne kicha,gdy znowu odinstalowałem i na nowo zainstalowałem znowu pierwsze nagranie super potem już błędy na nowo.
  • #15 11280639
    aumman
    Poziom 12  
    Posty: 44
    Pomógł: 2
    Wasilkowski napisał:
    No tak, po co sobie ułatwić jak można sobie utrudnić.
    Możesz zabrać się od dupy strony i fleszować ROM napędu.


    Próbowałeś jak radzono flashować? Nie jest to trudne.

    A próbowałeś nagrywać gotowe obrazy iso?
  • #16 11281418
    Uczesię
    Poziom 13  
    Posty: 115
    Pomógł: 1
    Ocena: 7
    Zainstalowałem na nowo system, i na nowo Nero 7 Pierwsze nagranie spoko nagrało super wkładam następną płytę zaczyna nagrywać Prędkość dojdzie do 8% i Komunikat nie można wykonać polecenia zakończ w trybie DAO!.
    A co do tego fleszowania to o co w tym chodzi? sory że tak wypytuje ale nie znam się na tym:)
  • #18 11285065
    Uczesię
    Poziom 13  
    Posty: 115
    Pomógł: 1
    Ocena: 7
    Cześć dzięki panowie za wszystkie rady,na ten temat ale postanowiłem dzisiaj kupić płyty marki VERBATIM co bardzo mnie zaskoczyło bo nagrywarka znów spełnia swoje funkcje jak kiedyś,po prostu brakowało jej dobrej płyty:)
    Dzięki jeszcze raz wszystkim:)

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłosił problem z nagrywarką HL-DT-ST DVDRAM GSA-T20N, która nie nagrywa płyt DVD w programach Nero 7 i Ashampoo Burning, mimo że nagrywanie płyt CD działa poprawnie. Po wymianie baterii litowej od BIOS-u, wystąpiły błędy podczas nagrywania, w tym komunikaty o niepowodzeniu procesu nagrywania. Użytkownik próbował różnych prędkości nagrywania oraz różnych programów, ale problem nadal występował. Wskazówki od innych użytkowników obejmowały reinstalację sterowników, aktualizację BIOS-u, czyszczenie soczewki lasera oraz testowanie nagrywania z użyciem różnych nośników. Ostatecznie, po zmianie na płyty marki Verbatim, nagrywarka zaczęła działać poprawnie.
REKLAMA